Weg dicht, ondernemers boos PZCI2I 5 JUNI 2010 Nog 5 dagen! Polsbandje VANDAAG SP'ers uit partij OPEN HAVENDAG [info: www.zppc.nl Leve de muziek almanak WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 IS HET ZOVER jan AFSLUITING Rijkswaterstaat verzuimt communicatie rond Vrouwenpolderseweg Serooskerke door Carla van de Merbel SEROOSKERKE - Een aantal onder nemers aan de Vrouwenpolderse weg in Serooskerke is boos op Rijkswaterstaat. Wegens werk zaamheden aan de nieuwe N57 wordt een deel van de weg langdu rig afgesloten voor auto's. Dit ge beurt bij de aansluiting op de hui dige N57, bij molen De Hoop. Hier door kan het verkeer vanaf de N57 niet aan de noordoostkant het dorp in of uit. Het verkeer wordt omgeleid via de zuidkant. De ondernemers zijn overvallen door de afsluiting. Enkele dagen ge leden zagen ze ineens een bord bij de kruising dat de afsluiting aan kondigt. Deze gaat komende maan dag in en zal een jaar gaan duren. De afsluiting is nodig omdat bij het betreffende kruispunt gewerkt gaat worden aan een tunnel onder de toekomstige N57. Fietsers en hulpdiensten kunnen er wel langs blijven gaan. „Iedereen is zeer terecht boos", zegt Eric Mostert van Rijkswater staat. „We hebben een communi catiefout gemaakt. We hadden eer der met de ondernemersvereni ging en de dorpsraad om de tafel moeten gaan zitten. Zo'n afslui ting is al niet prettig, maar door te communiceren kun je de kou uit de lucht halen. Dat dat nu niet ge beurd is, is heel erg vervelend." De afsluiting van een deel van de Vrouwenpolderseweg heeft vooral gevolgen voor benzinepomphou der Johan Wisse. Wisse moet het onder meer hebben van het door gaande verkeer van de N57. „Het is voor mij echt een drama. En dan net met het toeristenseizoen voor de deur." Wisse en andere onder nemers hebben van de Veerse on dernemersmanager Dick van der Velde een formulier gekregen waarop door de afsluiting gederf de inkomsten kunnen worden te rug gevraagd bij Rijkswaterstaat. Mooi, maar Wisse ziet er niet veel in. „Allemaal rompslomp." Hij hoopt nog dat het mogelijk is om de weg open te houden voor be stemmingsverkeer. Volgens Mos tert zit dat er niet in. „Het is al erg krap." Mostert is in overleg met de ondernemersvereniging en de dorpsraad om de pijn zoveel moge lijk te verzachten. Komende week wordt bij de betref fende kruising het fietspad ver legd, zodat er ruimte ontstaat voor de aanleg van de tunnel. Ook wor den komende week snelheidsrem- mende drempels aangebracht in de huidige N57. Als de tunnel onder de nieuwe N57 klaar is, kan het verkeer pas weer langs de Vrouwenpolderse weg en de noordoostkant Seroos kerke in en uit. MIDDELBURG - De twee Middel burgse SP-raadsleden Jeanette de Vis en Henriëtte Minekus zijn uit de partij gestapt en gaan verder on der de naam Duurzaam Roood. Reden is onenigheid over de ver goeding van onkosten. Het hoofd bestuur van de SP wil kijken of de kwestie nog op te lossen is. pagina 22: we doen dit echt niet om de SP te pesten SCHELDEPOORTVLISSINGEN-OOST Vergraat je slagingskansen ...en kom naar de Info-avond op 10 juni van 18.00 tot 21.00 uur! tjes steeds minder. Althans, dat vond de christelij ke brassband Middelburg. Samen met docenten van de Zeeuwse Muziekschool gaf de band gister morgen een workshop op basisschool De Palmen- hof. Op vrijdagavond 18 juni wordt in het Van Cit- tershof een slotconcert gegeven met medewer king van de leerlingen en de Jeugdbrassband Mid delburg. foto Ronald den Dekker Trekking 10 juni De Jackpot gaat er zeker uit! Staatsloterij valt de Jackpot oc een JjS Staatslot (dit z>;n ook orveke lotnummers) dar. schurft het resterende bedrag door naar de volgende vokk.ng Z» www.sTaarstotehij'.t Zaterdag 5 juni 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterfamilie had de meivakan tie doorgebracht in zo'n luxe all in clusive resort op het zonovergoten Djerba. Drank, eten en alles daarom heen fijn bij de prijs inbegrepen. Eenmaal terug thuis bleven de twee tienerdochters hun polsbandje van het hotel gewoon dragen. Want dat stond immers lekker stoer op school. Hun moeder kreeg echter al gauw in de gaten dat het daar niet bij bleef. Haar kroost leek ook op ander ge bied niet van plan de vakantiestem ming snel los te laten. Een van haar dochters, die ze wat bits had opgedragen haar kamer ein delijk eens op te ruimen, wuifde dat verzoek met een simpel gebaar weg. Ze stak demonstratief haar hand om hoog, toonde het polsbandje en zei: „Dacht het niet, ik zit hier all inclusi ve hoor." Bezoek aan Muzeeum brengt verhalen weer boven In de wondere wereld van het oog SINT LAURENS - Sporten, dat doen kinderen nog wel. In Sint Laurens kregen ze onlangs nog een nieuwe korfbalaccommodatie. Maar zelf muziek maken doet de jeugd in deze tijd van mp3-speler- I Hogeschool M*7Zeeland Zeeuwse Dag van de Bouw 5 Juni u»t 5jm Afsluiting Vrouwenpolderseweg Vrouwenpoldersewe Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23