Kunst kijken rond het kanaal Solistenprijs saxofonist Van Damme agenda 10 dagen Toscaanse Kust en Elba KËRt'. 'M zaterdag 5 juni 2010 Kies de mooiste boekverfilming van het seizoen www.pzc.nl/filmbythesea j De complete agenda en de filmagenda vindt u op onze website OP PAD ZATERDAG 5 JUNI Ellemeet Rommelmarkt in dorpshuis Ellemeet. Van 9.00 tot 13.00 uur. Goes Open dag/audities Zeeuwse Koorschool, 13.00-16.00 uur. Kerkwerve Derde wedstrijd van de open Zeeuwse kampioenschappen forel vissen. Vijver bij Recreatieboerderij Van Lange- raad, 11.00-16.30 uur. Oostkapelle Uitvoering Sportvereniging Serooskerke door de afdelingen Jazz en Gymnastiek' m.m.v. Eendracht Maakt Macht. Sporthal De Halve Maan, 19.00 uur. Ouwerkerk Dansavond. Dorpshuis, 20.30 uur. Renesse Curiosamarkt, Centrum, 13.00-17.00 uur. Ritthem Open dag Rammekenshof met bezoek aan bloementuinen en boomgaard, Rammekensweg, 10.00-17.00 uur. Vlissingen Nationaal Jeugdfestival showkorpsen met nationaal kampioenschap, bandparade en taptoe. Centrum en Sportpark Irislaan, v.a. 12.00 uur. Wemeldinge Open tuindag in 't Hof Overwellingen. Kerkweg 14, 10.00-17.00 uur. Zonnemaire Excursie Natuur- en Vogelwacht naar het Grevelingenmeer. Start haventje Bommenede, 10.00 uur. ZONDAG 6 JUNI Middelburg Kunst- en Cultuurroute, Centrum, 13.00-17.00 uur. *Stadsdichter Joop Buma leest het ge dicht van de maand juni en meer. Atelier Cerdi Zwaan, Schuitvlotstraat 24b, 14.00 uur. *Presentatie derde nummer kunsttijd schrift Decreet. Zeeuws Museum, 15.00 uur. Sint-Anna ter Muiden Verhalen in Zeeuws dialect. Ned. Hervormde Kerk, 15.00 uur. Ritthem Open dag Rammekenshof met bezoek aan bloementuinen en boomgaard, Rammekensweg, 10.00-17.00 uur. Wemeldinge Open tuindag in 't Hof Overwellingen. Rosarium, kruidentuin, borders en vijvers. Kerkweg 14, 10.00-17.00 uur PODIUM ZATERDAG 5 JUNI Brouwershaven Optreden van bigband The Evergreens. Tonnenmagazijn, 20.30 uur. Goes Het concert Cadant Symphonie Orkest in De Mythe is vervallen *Zeeland Got's Talent try-out familie voorstelling Je bent mijn moeder niet. 't Beest, 19.00 uur. Kortgene Zeeuwse coverband Going Postal Café Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Middelburg Vol-koren. Koorfestival met 103 koren op vijftien locaties. Voor pro gramma zie www.middelburgvolkoren.nl. Binnenstad, 13.00 uur. The Dead Brothers. De Spot, 21.00 uur. Noordgouwe Concert door ensemble Pétillant. Driekoningenkerk, 20.00 uur. Vlissingen Eelco Gelling Band en Lefthand Freddy. De Piek, 21.00 uur. Zierikzee Anywave, met optredens van Assassina ted, Backlash, Drive Like Maria, Herrera, Skybicycle, Aux Raus, Sexton Creeps, Vo ta Fonzie, Egypt, Brogum All Stars Band. Brogum, 14.30 uur. *Concert koor en orkest Luscinia St. Willibrorduskerk, 20.00 uur. ZONDAG 6 JUNI Brouwershaven Optreden jazzband Moondance. Strandpaviljoen Jeanzz, 14.00 uur. Goes Manhuistuinconcert door muziekvereni gingen De Echo (Wilhelminadorp) en Oe fening en Uitspanning (Kattendijke). Manhuistuin, 12.00-13.00 uur (bij ongun stig weer in Grote Kerk. *De Zeeuwse Vrouwenschola zingt grego riaanse gezangen tijdens de vesper. Maria Magdalenakerk, 16.30 uur. Middelburg Middelburg Vol-koren. Zie zaterdag. *Financial Times van Remco Torenbosch, performance met drie orators. Kabinetten Vleeshal, 16.00-18.00 uur. Veere Gambist Jordi Savall en klavecinist Ton Koopman spelen werk van o.a. Bach, Or tiz, Marais, Forqueray en Rossi. Grote Kerk, 15.30 uur. Vlissingen Slam by the Sea. Derde voorronde van de Zeeuwse poetryslam. De Piek, 14.00 uur. nu de meest complete reis voor een eerlijke prijs De Toscaanse kust is prachtig. Inct. excursies: bezoek aan Bolgheri en Massa Marittima, Elba, San Gimignano, Volterra, Livorno, Incl.: vervoer per luxe touring car, koffie met gebak op de heenreis, verblijf in hotel Riva dei Cavalleggeri, overtocht naar Elba, begeleiding door uw chauffeur, afscheidsdiner in Nederland. Vertrek 25 juni Reiscode BE33699 boek met de reiscode op pGtOlJdllgllOllt*!!! en bespaar tot 10 of bel 7 dagen per week 0900-0991 0, -ft*- gj ROTTERDAM - De Zeeuwse saxofo nist Jasper van Damme heeft bij de Dutch Jazz Competition de so listenprijs gewonnen. Met zijn Castel/Van Damme-kwartet haal de hij de finale. Van Damme kwam met zijn for matie vorige week zaterdag in ac tie tijdens de eerste halve finale, in Lantaren/Venster in Rotterdam. De tweede halve finale was don derdag in het Bimhuis in Amster dam. Na afloop kreeg de uit Mid delburg afkomstige saxofonist de solistenprijs toegekend. Behalve het Castel/Van Dam me-kwartet gaan Alex Koo Trio, Felix Schlarmann Group en Chris tian Pabst Trio naar de finale, die plaatsvindt op zaterdag 10 juli tij dens het North Sea Jazz Festival. Het Castel/Van Damme-kwartet is Dance John, Dance, werk van Wim Bakker. door Rolf Bosboom Kanaalkunst Goes vorig jaar opgericht door Van Dam me en pianist Thierry Castel, bei den winnaars van de Erasmus Jazz Prijs. De groep bestaat verder uit Sandor Kern (contrabas) en Mark Schilders (drums). Zij spelen eigen composities, gekenmerkt door di versiteit en een sterke lyriek. Eind deze maand gaan de vier de studio in om een cd op te nemen, die in het najaar wordt uitgebracht. Af en toe is het even zoe ken. Wie de moeite neemt, ontdekt echter veel moois, niet alleen op artistiek maar ook op (cul tuurhistorisch gebied. Kanaal kunst Goes, heet de tentoonstel ling van de Culturele Raad Goes. Het is een fietsroute langs tien kunstprojecten en andere bijzon dere plekken in en rond het haven gebied in Goes. Het vertrekpunt is de Hollandsche Hoeve in Goes. De route voert daarna via het Goese Meer, de slui zen bij het Goese Sas en de weg langs het havenkanaal terug naar Goes. Er zitten opmerkelijke kunst projecten tussen. Denz de Kroon en Bianca Runge verbeeldden het verstrijken van de tijd in de vorm van een 'ontvangsthuisje', dat in duizenden stukken lijkt te breken. Danny van Rijt heeft letterlijk een kookeiland gemaakt. In de polder bij Wilhelminadorp staat een im posant bouwwerk van Wim Bak ker, die een trekker heeft weten te verleiden tot een dans. Even ver derop, bij de schaapskooi, lijkt een enorme tol - werk van Ingrid van de Linde - te zijn gestrand. Nabij de zagerkwekerij heef teja van hof- ten een groot, rood textielbeeld in een glazen huis geplaatst, waar door het tot kostbaarheid wordt verheven. Na de sluisovergang wacht een in stallatie van Annemieke Fanoy: Bouquet, hoog boven het sluispla- teau gedrapeerd. Kees Wijkers sculptuur van staalkabels en steen hangt, bijna ongemerkt, tussen de bomen nabij het havenkanaal. Het werk Zaad en Wortel van Glenn Priester, aan weerszijden van het kanaal bij Wilhelminadorp, ver wijst subtiel naar de teelt van mos terdzaad en meekrap. Alweer in de bebouwde kom van Goes, fier bo venop het bastion, wacht een fraai kunstwerk van wilgentakken en -tenen van Rob Maaskant, dat zelfs als snaarinstrument dienst kan doen. Het werk van Eddy Beekman staat op diverse locaties, die in het donker - beschenen door bijvoorbeeld autolichten - tot hun recht komen als onverwachte verschijningen. Rondom Kanaalkunst worden di verse activiteiten georganiseerd. Zo komt schrijver en oud-Goese- naar Oek de Jong op 29 augustus om te praten over zijn komende roman, die zich deels afspeelt op het Sas van Goes. Kanaalkunst Kunst, t/m 29 augustus. Officiële opening vandaag om 15.00 uur door gedeputeerde Harry van Wa- veren. De route is te downloaden op www.kanaalkunstgoes.nl ofte koop bij verkoopcentrum waterstad Goese Schans (Houtkade 22) en VW/ANWB en fietsverhuurbedrijven in Goes. Q www.kanaalkunstgoes.nl. 1. Denz de Kroon Bianca Runge 2. Danny van Rijt 3. Wim Bakker 4. Ingrid van de Linde 5. teja van hoften 6. Annemieke Fanoy 7. Eddy Beekman 8. Kees Wijker 9. Glenn Priester 10. Rob Maaskant Goese Golf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15