Topman justitie onder vuur BENELUX VOORDEELWEEK! ACP noemt situatie bij politie zorgelijk Leeuwen onder zeil voor transport Corporatiedirecteuren krijgen minder ioon ONDERZOEK Secretaris-generaal verdacht van machtsmisbruik Man perst stel af met naaktfoto's van vrouw BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 4 juni 2010 Directeuren en bestuurders van woningcorporaties mogen in de toekomst niet meer dan de pre mier verdienen, zo hebben ze giste ren afgesproken. De corporaties hebben nu nog een eigen salarisco de, die boven de zogeheten Balken endenorm (bijna 190.000 euro) ligt. Een kwart van de bestuurders bleek nog meer te verdienen. AMSTERDAM ARNHEM - Twee leeuwinnen van de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo zijn gisteren op trans port gegaan naar het Belgische dierenpark Mon de Sauvage. De roofdieren gingen eerst onder al gehele narcose. Het gaat zo goed met de fok van leeuwen in Europese dierentuinen dat de pil hun aantal moet reguleren. Dierentuinen wisselen leeuwen uit om inteelt te voorkomen. foto Vidiphoto/GPD Secretaris-generaal Joris Dem- mink zou chantabel zijn vanwe ge pedofiele contacten. Klokkenluiders en top van Chipshol eisen parlementair en justitieel onderzoek. Topambtenaar onthoudt zich nog van een reactie. door Gerard den Elt DEN HAAG - Er moet een parlemen tair en justitieel onderzoek komen naar pedofiele praktijken van de hoogste ambtenaar van het minis terie van Justitie, secretaris-gene raal Joris Demmink. Ook zijn in vloed op de rechterlijke macht moet worden onderzocht. Dat zeg gen de Stichting Expertgroep Klok kenluiders en de top van het be drijf Chipshol. Demmink zou vol gens bronnen in het boek 'De Demmink Doofpot' op grond van vermeende pedofiele contacten chantabel zijn. Het boek is uitgege ven door Jan Poot, oprichter van Chipshol. Het maakt ook melding van machtsmisbruik en machina ties door de topambtenaar. Poot zegt dat Demmink door de al jaren aanhoudende beschuldigin gen niet kan worden gehandhaafd. Tegen secretaris-generaal is een nieuwe aangifte wegens pedofilie gedaan door de juriste Adèle van der Plas, advocaat van de tot le venslang veroordeelde Turkse Koerd Huseyin Baybasin. De straf klacht is gedeponeerd bij het Lan delijk Parket van het Openbaar Mi nisterie. Van der Plas had eerder aangifte gedaan wegens pedofilie, maar die is op niets uitgelopen. De raadsman van de topambte naar, Harro Knijff, zegt nog niet te weten wat de reactie van zijn cliënt zal zijn: „Er is al eens eerder aangifte tegen hem gedaan en dat heeft niet tot vervolging geleid. Ik zal wel zien of nieuwe feiten wor den aangedragen en of ik mij in de discussie moet mengen." Het oude en nieuwe feitenmateriaal is neer gelegd in 'De Demmink Doofpot', gedeeltelijk geschreven door Chips- hol-topman Jan Poot. Deze ge- biedsontwikkelaar voert samen met zijn zoon al meer dan twintig jaar een fel gevecht met de over heid en met 'staatsbedrijf Schip hol', zoals Poot het gisteren om schreef. Hij vermoedt een complot van de overheid, de rechterlijke macht en Schiphol. Ook topambte naar Demmink zou daarvan deel uitmaken. „Wij hebben sterke aan wijzingen voor manipulatie van zijn kant", stelt de 85-jarige Poot LEUSDEN - De situatie bij de Neder landse politie is zorgwekkend. Tot die harde conclusie komt politie bond ACP na een inventarisatie van 'alle zaken die het afgelopen jaar in de politiewereld hebben ge speeld'. „In belang van de collega's en bur gers wil de ACP deze situatie na drukkelijk onder de aandacht van alle politieke partijen brengen", lichtte ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp gisteren toe. „Het uitblij ven van politieke besluiten zal ten koste gaan van 2500 tot 4000 ar beidsplaatsen. Dit zal grote onrust binnen de politie als gevolg heb ben", stelde Van de Kamp. „Ook leidt het tot een toename van cri minaliteit en onveiligheid in dit land, met alle negatieve economi sche effecten van dien." In de ver kiezingscampagne wordt volgens hem veel gesproken over het her stel van de economie en bezuini gingen. „Wat ontbreekt is de link tussen veiligheid en economie. Uit de historie en actuele situaties blijkt dat orde, rust en veiligheid cruciale voorwaarden zijn voor herstel en ontwikkeling van een economie." Volgens Van de Kamp blijkt de slechte situatie bij de politie uit verschillende feiten. De politie is gedurende deze kabinetsperiode geconfronteerd met een bezuini ging van bijna 300 miljoen euro. Daarnaast maakt onderzoek van de korpsbeheerders duidelijk dat de politie in 2016 de in de Tweede Kamer afgesproken sterkte van 52.200 niet kan betalen. Het tekort zal circa 250 tot 300 miljoen euro bedragen. „Omgerekend naar poli tiemensen hebben we het dan over 2000 tot 2500 politiemensen die niet betaald kunnen worden." Ook wees Van de Kamp op een rapport van bureau AEF, waaruit blijkt dat er ruim 150.000 politie onderzoeken niet uitgevoerd kun nen worden. EINDHOVEN De politie in Eindhoven heeft dins dagavond een 24-jarige man aange houden op verdenking van afper sing, bedreiging en mishandeling van een vrouw (22) en een man (24), eveneens uit Eindhoven. De aangehouden man dreigde naaktfo to's van de vrouw op internet te plaatsen als hij geen geld zou krij gen. Daarnaast mishandelde de ver dachte de man. Zie www.kras.nl/beneluxvoordeelweek Zie www.kras.nl/24492 Zie www.kras.nl/51321 15 cpm Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. KORTING NH LUXEMBURG**** 2-/3-/4-daagse autovakantie Aankomst: van 13 juni t/m 31 oktober op ca. 10 autominuten van Luxemburg-Stad inclusief ontbijtbuffet laat u mee voeren door de ondergrondse gangen (kazematten) van de stad, bezoek het Groothertogelijk Paleis en geniet van de natuur van het Mullerthal HAMPSHIRE INN CITY TERNEUZEN* 2-daagse autovakantie Aankomst: van 13 juni t/m 31 oktober zondagspecial inclusief ontbijtbuffet en 3-gangendiner ontdek stadjes als Sluis en Hulst, maak een fietstocht en geniet aan het strand verblijft u liever op een andere dag, kijk dan op www.kras.nl/17572

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7