22 ZC Tijdelijke verhuur sneller te regelen NieUWe aanwinsten BRILLENMUSEUM Ogen tekort en waterval aan enthousiaste verhalen Kofferbakverkoop bij recreatieboerderij Bazar in schuren aan de Delingsdijk Gospelkoor in de Corneliuskerk Oude ambachten bij verpleeghuis Op pad met de skelter of fiets Krooswijkdienst in Adriaanskerk Speeltunnel bij de Oosterburght Geen subsidie voor stichting Gospel Impuls vrijdag 4 juni 2010 KERKWERVE BROUWERSHAVEN Bij recreatieboerderij Van Lange- raad in Kerkwerve wordt vandaag een zogeheten 'kofferbakverkoop' gehouden. De auto mag vol ver koopbare spullen en de lengte van de auto is de breedte van de ver koopruimte. Verkopers en belang stellenden kunnen er terecht van ïo tot 16 uur. Het evenement wordt herhaald op 2 en 23 juli, 13 en 27 au gustus en 17 september. In de schuren van Van Ast aan de Delingsdijk bij Brouwershaven wordt zaterdag de jaarlijkse bazar van de protestantse gemeente Brou wershaven gehouden. Er zijn een Rad van Avontuur, een veiling en allerhande kramen. De opbrengst komt ten goede aan het Hospice Schouwen-Duiveland. De bazar be gint om 8.30 en eindigt omstreeks 15.00 uur. NOORDWELLE ZIERIKZEE Tijdens de gezamenlijke kerk dienst met Renesse in de Corne liuskerk in Noordwelle zondag 6 juni zingt het gospelkoor Polyhym nia onder leiding van Maarten van der Kooij. Het 40 leden tellende koor uit Oud-Vossemeer zingt af wisselend Nederlands- en Engelsta lige gospels. Voorganger is ds. Van der Gaag. Organist is ton Kranen donk. Aanvang 10 uur. Allévo-verpleeghuis Cornelia staat dinsdag 8 juni in het teken van oude ambachten. Van 13 tot 16 uur staan er kramen van onder ande ren een mandenmaker, imker en houtdraaier. Een groep uit Arne- muiden verzorgt demonstraties netten boeten en garnalen pellen. Naast alle cliënten van Cornelia Al- lévo en hun familie zijn ook ande re belangstellenden welkom. WESTENSCHOUWEN DREISCHOR door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het tijdelijk verhuren van koopwoningen op Schou wen-Duiveland kan in het vervolg sneller worden geregeld. De ge meente heeft intern de procedure voor de vergunning versimpeld. De aanleiding is het toenemend aantal verzoeken. Onder druk van de economische crisis staan koopwoningen langer te koop. Vaak hebben de eigena ren zelf al een nieuwe woning be trokken met als gevolg leegstand. Bovendien zien eigenaren zichzelf geconfronteerd met dubbele woon lasten. Tijdelijk verhuren is dan vaak een oplossing. Vergunning hiervoor kan worden Natuurinformatiepunt Westen- schouwen heeft een skelterroute sa mengesteld langs plekken waar klu ten te zien zijn. De route start zater dag vanaf 11.00 uur. Zondag kan een fietstocht gereden worden langs kunstmatige Zeeuw se rotskusten. Beide tochten heb ben als startpunt het natuur- en in formatiepunt, bij parkeerplaats Ro tonde Westenschouwen. Op 27 mei 2010 is ten laste van P. Verheul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een exploot bete kend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt het vonnis d.d. 30 november 2009, gewezen door de kantonrechter te Middelburg, betekend. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen OOSTERLAND - Tijdens een bezoek aan de Oosterlandse basisschool De Oosterburght heeft burgemees ter Gerard Rabelink van Schou wen-Duiveland een wilgen-speel- tunnel geopend. Ook verzorgde de burgemeester een gastles op de ba sisschool. De tunnel is er gekomen op initiatief van ouders van leerlin gen van De Oosterburght. Die heb ben de tunnel zeifin elkaar gesleu teld, met dank aan de lokale Ra- bo-bank die het project financieel steunde. verleend in het kader van de Leeg- standwet. De huurder heeft dan niet de uitgebreide bescherming die wel van toepassing is bij nor male verhuur. Die bescherming is geregeld in het burgerlijk wetboek. Mensen die hun woning tijdelijk willen verhuren moeten wel aanto nen dat de woning daadwerkelijk te koop staat en dat ze eigenaar en laatste bewoner van de woning zijn. Ook zijn ze niet vrij de huur prijs te bepalen, dat gaat volgens het woningwaardering puntensys teem. Vergunning voor tijdelijke verhuur is ook mogelijk voor woningen die op de nominatie staan voor sloop of renovatie. Recreatieve verhuur is niet mogelijk. In de Adriaanskerk in Dreischor wordt zondag voor de 22ste achter eenvolgende keer een zogeheten 'Krooswijkdienst' gehouden. Ont spanningsvereniging Krooswijk uit Oud-Beijerland biedt ontspanning aan mensen met een verstandelijke handicap. Het orkest komt spelen tijdens de ochtenddienst. De dienst duurt ongeveer een uur. Aanvang 10.00 uur. Henk Bergmans toont een van de nieuwe aanwinsten n zijn museum 'Ogen tekort' een bril in vlindervorm ge maakt van filigram zilver, gemaakt op Java. foto Ronald den Dekker JUBILEUM Zorgcentrum De Wieken viert van daag het 25-jarig jubileum. In de loop van de dag beeld op de site. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - De Stichting Gospel Impuls hoeft niet te rekenen op subsidie van de gemeente Schou wen-Duiveland voor de organisa tie van een groot evenement waar vier gospelkoren op Schou wen-Duiveland aan deelnemen. De betrokken koren bundelen elke twee jaar de krachten voor een groot concert in De Schutse in Burgh-Haamstede. Ten behoeve van de organisatie van dit gospel evenement in 2010 heeft de stich ting het gemeentebestuur een bij drage van 600 euro gevraagd. Het college van B en W heeft het verzoek afgewezen omdat het niet voldoet aan de uitgangspunten van het subsidiebeleid. Bel voor een vrijblijvende offe De Dijcker Middelburg - 0118-634555 Vogelwaarde - 0114-672128 De Ducker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66