Brandweerinvestering werpt vrucht af Broederliefde Meet Greet SC HOUWEN-DU! VEL AND 22 en 23 24 en 25 INHAALSLAG Productie bereikbaarheidskaarten en aanvalsplannen prioriteit Vragen over wegpoetsen naam Zweedse Rode Kruis ziekenhuis Hardrijder almanak NOGJJM met Rob Geus 5 juni vanaf 11.00 uur WK bal* Vrijdag 4 juni 2010 Nieuwe aanwinsten in de wondere wereld van het oog Piet woont al zeventig jaar op vijfde 'stikje' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse brandweer scoort op het merendeel van de aan haar opge legde normen (68 van de 77) vol doende tot ruim voldoende. Dat blijkt uit de 'eindaudit kwaliteitsfo to brandweer'. Brandweercom mandant Dirk-Jan Bestman is te vreden, maar blijft alert. In 2007 werd het functioneren van de eilandelijke brandweer onder de loep genomen en daarbij bleek dat het functioneren van de brand weer op enkele punten voor verbe tering vatbaar was. Voor wat be treft de pro-actie - het voorkomen van risicovolle situaties - haalde de brandweer een dikke voldoende en hetzelfde geldt voor preventie; concrete maatregelen om de veilig heid te verbeteren. Op het gebied echter van preparatie - het voorbe reid zijn op het bestrijden van brand - kwam de brandweer in 2007 niet verder dan een magere voldoende. Ook op het gebied van repressie - het blussen van bran den, opsporen van gaslekkages, hulp bij storm- en waterschade en het bevrijden van mensen en die ren in nood - scoorde de eilandelij- ke brandweer lager dan wenselijk. Om de kwaliteit van de dienstver lening van de brandweer naar een hoger plan te tillen werd door de gemeente Schouwen-Duiveland besloten fors te investeren: meer dan drie ton waarvan ruim 162.000 euro structureel (aanstel ling medewerker Arbo en mede werker beleidszaken) en meer dan 151.000 euro incidenteel (produc tie bereikbaarheidskaarten). In 2008 werd het beleidsplan brandveiligheid en hulpverlening 2009-2012 vastgesteld. Niet veel la ter werd een tussentijdse evaluatie gedaan. Daaruit bleek dat gemid delde score al gestegen was. Die stijgende lijn heeft zich, zo blijkt uit de eindaudit, voortgezet. Zowel op het gebied van preventie als repressie scoort de brandweer Schouwen-Duiveland anno 2010 zichtbaar beter dan enkele jaren. Ook de nazorg is verbeterd evenals de bedrijfsvoering van de brand weer. Volgens brandweercommandant Dirk-Jan Bestman moet nog wel een en ander gebeuren. „We zijn nog steeds bezig met een inhaal slag op het gebied van bereikbaar heidskaarten en het maken van aanvalsplannen. Ik wil minstens het kwaliteitsniveau dat we nu be reikt hebben vasthouden." ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse PvdA-fractie is verontwaardigd over het 'weg poetsen' van de aanduiding Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis op het pand aan de Emil Sandströmweg. Dat blijkt uit vragen van de fractie aan het Schouwen-Duivelandse college van B en W. Het hospitaal dankt haar naam aan de Zweedse hulp aan Schouwen-Duive land na de watersnoodramp van 1953. Dat de naam die daaraan herinnert nu verdwenen is achter een groot Admiraal de Ruyterlogo zint de socialisten niet. „Het doet geen recht aan de historie van het gebouw en onze dankbaar heid voor het feit dat het ons als inwoners ten tijde van nood geschonken is." foto Ronald den Dekker RILLAND - Een motorrijder uit Woensdrecht scheurde woensdag met 143 km/u over de Oude Rijks weg in Rilland. Dat is 63 km te hard. Hij kreeg een proces-verbaal. Tip? redactie@pzc.nl Zeeuwse Dag «au de Beuw 5 Juni 2010 «ww.bouwendzeeland.ni Ze begroette dat jochie uit Dreischor recht hartelijk. Informeerde of hij de kindervoorstelling waar ze hem trof leukvond hetgeen hij met een knik - want ijsje in de mond - beaamde. Omdat de nieuwsgierigheid van de Zierikzeese nog niet geheel bevredigd was, werd een volgende vraag op het jongetje afgevuurd. Waar zijn oude re broer eigenlijk was, en waarom die niet mee was gekomen naar de kindervoorstelling in dat Zierikzeese jongerencentrum. Om de lippen van de ondervraagde plooide zich een minzaam lachje voordat het ant woord kwam. Licht grinnikend deel de hij mee dat broerlief in het kader van een kinderfeestje in zijn geboor teplaats aan het 'bergbeklimmen' was. Waarom hij daar nou zo om moest grinniken, wilde de onverza digbare ondervraagster weten. Waarop de aap uit de mouw kwam, gepaard gaand met een licht spot tend hi-hi-hi: „Mijn broer heeft hoog tevrees." CBW-erfeend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65