221 zeeland Bibliotheek Breskens blijft open 'Regelmatig oefenen Blijvende hulp voor Haïti is inzet benefietavond Broederliefde DIRECTEUR 'We blijven dichtbij de mensen' almanak FITNESS Tot in het Spaanse Benidorm zijn ze te vinden, tuinen met fit nessapparaten. In Zeeuws-Vlaanderen heeft stichting Cura- mus de primeur op het buitenterrein van De Blaauwe Hoeve. Draaginsigne stukje 'erkenning' vrijdag 4 juni 2010 door René Hoonhorst BRESKENS - De bibliotheek van Breskens blijft open. Hoewel Sluis vorig jaar besloot een ton minder subsidie te verstrekken, is de Stich ting Bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren erin geslaagd het uitleencen trum aan Ghistelkerke overeind te houden. Directeur Rudi Crombeen van de Zeeuws-Vlaamse bibliotheken is blij dat het sluiten van de uitleen centra in Aardenburg en Sluis en een bezuiniging op personeelskos ten genoeg ruimte bieden om de vestiging in Breskens open te hou den. Met 12.000 bezoekers en 25.000 uitleningen per jaar boekt Breskens goede resultaten. „We hebben altijd gezegd dat we dicht bij de mensen willen zitten. Als je dan zulke mooie resultaten boekt, is het nog belangrijker een locatie open te houden." Crombeen benadrukt dat de Bres- Op 27 mei 2010 is ten laste van P. Verheul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een exploot bete kend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt het vonnis d.d. 30 november 2009, gewezen door de kantonrechter te Middelburg, betekend. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Tip? redactie@pzc.nl Ze begroette dat jochie uit Dreischor oprecht hartelijk. Informeerde of hij de kindervoorstelling waar ze hem trof leuk vondhetgeen hij met een knik - want ijsje in de mond - beaam de. Omdat de nieuwsgierigheid van de Zierikzeese nog niet geheel bevre digd was, werd een volgende vraag op het jongetje afgevuurd. Waar zijn oudere broer eigenlijk was, en waar om die niet mee was gekomen naar de kindervoorstelling in dat Zierik zeese jongerencentrum. Om de lip pen van de ondervraagde plooide zich een minzaam lachje, voordat het antwoord kwam. Licht grinnikend deelde hij mee dat broerlief in het ka der van een kinderfeestje in zijn ge boorteplaats aan het 'bergbeklim men' was. Waarom hij daar nou zo om moest grinniken, wilde de onver zadigbare ondervraagster weten. Al snel kwam de aap uit de mouw: „Mijn broer heeft hoogtevrees." kense vestiging 'voorlopig' open blijft. De directeur kan zich voor stellen dat er meer onbemande bi bliotheken in de streek worden op gericht. „Zo'n onbemande bieb is weliswaar goedkoper te exploite ren, maar vergt wel een behoorlij ke eenmalige investering. Daar moet dan toch weer eerst overleg met gemeenten over zijn. Daarnaast blijven bibliothecarissen nodig om boeken te catalogiseren en natuurlijk ook om vragen te be antwoorden. Maar door onbeman de bibliotheken te laten draaien, kun je wel veel meer mensen berei ken, doordat het aantal uren om boeken te lenen fors stijgt." Wethouder Jan Schaalje wordt wat overvallen door het nieuws dat de Breskense bieb open blijft. Hij wil met corporatie Woongoed, die de ze week eerdere plannen afblies, toch nog eens praten over de bouw van een brede school. „En in zo'n gebouw zou een bibliotheek natuurlijk prima passen." WISSENKERKE - Jurgen Smits uit Kortgene kreeg gisteren het Draag insigne Gewonden. Ook ontving de tot voor kort in Hoek wonende Smits een door minister van De fensie Van Middelkoop onderte kende akte. Smits diende in 1993 in Bosnië en heeft nog steeds last van post-traumatisch stress-syn droom. Hij was blij met de erken ning en hoopt dat mensen 'meer respect krijgen voor van oorlogs missies terugkerende militairen'. door Harold de Puysseleijr Het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst is een nieuwe attractie rijker: een fitnesstuin met acht toestellen langs een speciaal aange legd pad. De tuin is allereerst be doeld voor bewoners van zorg- stichting Curamus aan de Trufhno- weg in Hulst, maar in principe mag iedereen er gebruik van ma ken, aldus manager facilitaire za ken Remi Lafarre. Fysiotherapeut Luciën Ulichnows- ki van Curamus nam het idee over van verschillende mensen die een dergelijke fitnesstuin al elders had den gezien. „Een cliënt wist zelfs te melden dat zelfs in Benidorm, of all places, dergelijke buitenoe- fenapparatuur wordt gebruikt." Ulichnowski zag meteen mogelijk heden voor het terrein van de Blaauwe Hoeve, dat sinds de ingrij pende bouwactiviteiten van de af gelopen jaren nog altijd niet volle dig opnieuw is ingericht. „We heb ben een selectie gemaakt uit appa raten die niet alleen uitnodigen om vrij te bewegen, maar die ook nog een extra doel dienen", vertelt hij. „We zien dat bij senioren de kans op vallen toeneemt. Door re gelmatig te oefenen op de toestel len verbetert de lenigheid, het coördinatievermogen, het even wicht en het uithoudingsvermo gen. Dat verlaagt statistisch gezien de kans op vallen." De toestellen in de fitnesstuin zijn in principe zonder verdere instruc tie door iedereen vrij te gebruiken. De afdeling fysiotherapie en de be wegingsmedewerkers van Cura mus gaan de toestellen ook gebrui ken voor de activiteiten, aldus Ulichnowski. „Dit schept meer mo gelijkheden dan we nu hebben met de apparatuur die binnen staat opgesteld." De directie van Curamus juicht ook het gebruik van de apparaten door personeels leden toe. Immers, werkgevers is er veel aan gelegen de fitheid en ge zondheid van hun medewerkers te verhogen. „Preventie en gezond heid spelen zelfs een prominente rol in onze bedrijfsfilosofie", geeft bestuurder Stephan Buijsse aan. „Niet alleen richting onze cliën ten, maar zeker ook in de richting van onze medewerkers." Curamus stelt ook stappentellers beschik baar aan het personeel. Ze kunnen daarmee onderling de competitie aangaan door hun score in te voe ren in een databank op internet. De heer Van Eetvelde op één van de oefenbanken in de fitnesstuin. De fit nessapparaten op het terrein van de Blaauwe Hoeve zijn speciaal voor ouderen bedacht en gemaakt. Ze zijn onder meer te vinden naast de kinderopvang op het terrein aan de Truffinoweg in Hulst. De apparaten zijn duurzaam, veilig en bestand te gen weersinvloeden. Mevrouw Weemaes oefent op de bank met pedalen. Regelmatig oefe nen verbetert de lenigheid, de door bloeding en het uithoudingsvermo gen. Ook is het goed voor het even wichtsgevoel, wat bij ouderen de kans op vallen weer vermindert. Een fitnesstuin kan ook ingericht worden bij scholen, jongerencentra, parken of kinderspeeltuinen. Mevrouw Verhagen demonstreert met zichtbaar plezier de armfiets. Naast elk toestel komt een uitleg hoe het gebruikt moet worden. Niet alleen bewoners van het terrein van de Blaauwe Hoeve mogen de appara ten gebruiken ter verbetering van de conditie. Ook personeelsleden en andere mensen mogen ze gerust eens komen uitproberen. door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Alweer Haïti? Zijn die mensen nu nog niet genoeg gehol pen? De vier leden van de werk groep Samen Sterk 22, onderdeel van de Stichting Projecthulp Haïti, horen regelmatig die opmerking als ze vertellen over de benefiet avond die ze vrijdag 11 juni in Ij zend ij ke houden. En steevast ge ven ze hetzelfde antwoord: ja, hulp is nog steeds nodig. „En dat zal nog wel even zo blijven ook", zeggen Ilse en Jan de Rooy van de werkgroep. Het echtpaar vormt samen met El len de Feijter en Nathalie Doens de groep Samen Sterk 22. „Haïti is al jaren het armste land van het westelijk halfrond", geven ze aan. „Al vóór de aardbeving van begin dit jaar was hulp hard nodig. Dat is nu alleen nog maar méér gewor den." Van de opbrengst van de be nefietavond worden prefabwonin gen neergezet. Gedeputeerde Ge orge van Heukelom (provincie) en voorzitter Ans van Rooijen van de Stichting Mondiaal Beleid West Zeeuws-Vlaanderen hebben be loofd met een cheque te komen. Peter Quaak uit Groede en de Wal- cherse coverband Recovery XS tre den op en veilingmeester Ab Ver- hage brengt kunst uit Haïti onder de hamer. Piet Dijkhuizen van Pro jecthulp Haïti geeft een presenta tie over projecten en het land. De avond in het Mauritshof in IJzendijke begint om 19.30 uur. Kaarten (12,50 euro) zijn verkrijg baar bij boekhandel Basting in Oostburg of online te reserveren, en op de avond zelf aan de deur. Meer info: google de woorden Bene fiet Haïti IJzendijke en klik op de bo venste link. MEEST GELEZEN 1Zeeuws-Vlaams herstel economie 2. Vrouw haalt chihuahua terug 3. Politieagent gewond bij botsing SLECHTE VOETBALLERS Kijk voor een overzicht van de slecht ste voetbalteams van Zeeland op www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's Droger, schoner, geziatUrM Bel voor een vrijblijvende offerte. De Dijcker Middelburg - 0118-634555 Vogelwaarde - 0114-672128

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56