Waarschuwing voor grondbelegging Gedenkteken van brommerongeluk spoorloos ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 JL £j\j 21 24 en 25 WESTELIJKE KANAALOEVER Directeur Zeeland Seaports noemt aanbod aan particulieren 'verwerpelijk' Ter Schorre trekt erop uit Uitblinker N06J_0£G 'Regelmatig oefenen vermindert kans op vallen' Vrijdag 4 juni 2010 Boeren krijgen greep op water in hun sloten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf terneuzen - Directeur Hans van der Hart van havenschap Zeeland Seaport waarschuwt voor een be drijf dat grond te koop aanbiedt op de westelijke kanaaloever in Ter- Het bedrijf werft via de website www.grondkopeninterneuzen.nl particuliere kopers. „De firma spie gelt voor dat er binnen enkele ja ren nieuwe ontwikkelingen zijn te verwachten in dat gebied", consta teert Van der Hart. „Die voorstel ling van zaken is verwerpelijk." De westelijke kanaaloever wordt grofweg begrensd door het Kanaal Gent-Terneuzen, de tunnelweg en de N6i bij Sluiskil. Er bestaan plan nen om daar een bedrijventerrein van te maken. De bestemming is echter nog grotendeels 'agrarisch'. „En", stelt Van der Hart, „voorlo pig zijn we daar ook niet bezig. Op de Axelse Vlakte hebben we nog zeventig hectare liggen. Het duurt nog zeker tien jaar, voordat de ont wikkeling van de westelijke kanaal oever bij Terneuzen in beeld zal ko men. Dat hangt nog van zoveel om standigheden a£" Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen zijn al door verschillen de mensen benaderd met vragen over de website www.grondkopen- interneuzen.nl. Op de site staan geen adresgegevens. Geïnteresseer den kunnen een brochure aanvra gen en tegelijkertijd aangeven hoe veel vierkante meter grond zij wil len afnemen a 17,50 euro 'per me ter'. De website blijkt aangevraagd te zijn door Veldmaarschalk NV in Zaandam. Veldmaarschalk biedt 'strategische gronden' aan. Ilja Ho- ny is de contactpersoon voor de Terneuzense gronden. Hij vertelt dat vijftien hectare is verworven in - wat hij noemt - 'een spanningsge- bied'. Hony benadrukt dat mensen zelf de afweging moeten maken of zij voldoende perspectief zien in het gebied. „Wij sturen hen alle officiële stukken. Het is dan aan hen. We stellen geen rendement in het vooruitzicht." De grond is aan gekocht van agrariërs die erop mo gen blijven werken tot bouwactivi teiten beginnen. Een prijs van 17,50 euro per vierkante meter is heel veel voor landbouwgrond, voor bouwgrond is dat heel weinig. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft 6 mei nog een waar schuwing doen uitgaan over beleg gingen in gronden. Aanbieders zijn ook op de vingers getikt. De AFM noemt geen namen van bedrijven. TERNEUZEN - Het kon haast niet mooier. Op de laatste dag van de 35ste avondvierdaagse in Terneuzen trokken ook vijftig bewoners van verpleeghuis Ter Schorre aan de Bachlaan eropuit. In hun rolstoel. De zon scheen naar hartelust en de bewoners genoten volop. Zo vaak komen ze tenslotte niet meer op straat. En ze leggen zeker niet elke dag vijf kilometer buiten Ter Schorre af. Gelukkig heeft het ver pleeghuis van de SVRZ een grote schare vrij willigers, zo'n tweehonderd, volgens hoofd zorg Paul Bohyn. Vijftig tot zestig vrijwilligers reden de bewoners die aan de avondvierdaag se meededen, gisteravond door de straten van Terneuzen. Ze hoefden de Guido Gezel- lestraat maar over te steken of ze waren bij de startplaats bij sportcentrum De Vliegende Vaart. Na afloop kreeg iedereen een ijsje en een fruitsapje in het restaurant van Ter Schor re. foto Mark Neelemans 8 JS8SSES biervliet - André Maas is boos en vooral verdrietig. Een herdenkings monumentje voor zijn zoon en een vriend, langs rijksweg N61 ter hoogte van de afslag naar de Lan ge Betteweg bij Biervliet, is ont vreemd. Wouter Maas uit Biervliet en Her man Verhelst uit Philippine (bei den 17 jaar oud) botsten in de vroe ge morgen van 10 oktober 2008 op hun brommers op elkaar, vlakbij de plek waar het monument tot voor kort prijkte. Beide jongens kwamen om. De twee families en vrienden van de slachtoffers plaats ten enige tijd later een monumen tje als 'tastbare herinnering': een stevige houten plank waarop in goudverf de namen van Wouter en Herman en de datum van het ongeluk zijn geschilderd. Nabe staanden bezoeken en verzorgen het monument regelmatig; ze hou den het schoon en zetten verse bloemen neer. Enkele weken gele den werd het gedenkteken beklad met 'groene smurrie'. André Maas, die als taxichauffeur dagelijks wel een paar keer langs de ongeluks plek komt: „Dat Teek een streek van vandalen, maar nu is het mo numentje helemaal weg. Het ligt ook niet - heel of in stukken - in de naastliggende sloot, dus lijkt het erop dat iemand het heeft mee genomen. Ik hoop maar dat de da der pijn in zijn buik krijgt en het monumentje terug in de berm of bij mij in de tuin gooit." Maas woont enkele kilometers verderop aan de Middenweg 11. De verdwij ning van het gedenkteken is bij de politie gemeld. De politie zal extra opletten, maar beschikt niet over aanwijzingen voor een gerichte zoekactie, liet een woordvoerster weten. André Maas roept mensen die informatie over de verdwijning van het monumentje hebben, dan ook op hem te bellen: telefoon 06-46307090. Gerolt Verduijn, tweede op een landelijke kapperswedstrijd, is ge kozen tot MBO-uitblinker 2010 van het roc-Westerschelde. Zeeuwse Dag van de Bouw 5 Juni 2010 .bouwendzeelond.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55