wil laagdrempelig blijven TUIN id! 23 Jop op Zuidzaksedijk wordt gelegaliseerd 'MJ- PCOMwOM 0,75 RECLAME Roombroodjes Nu voor VAN ZEELAND Monument voor verongelukte jongens is weg Hotel Royal GRüte vrijdag 4 juni 2010 „School heeft de afgelopen tijd een beetje op een laag pitje gestaan." Organisator Anne Vader Aantal bands dat optreedt tijdens de lustrumeditie van Poppodium. Zes beginnende en vier bekendere. stap te ver vinden. Daarnaast was dit er nog niet in Goes." Poppo dium onderscheidt zich volgens Vader ook doordat er een avond programma wordt geboden met wat bekendere bands. Behalve het wedstrijdelement is er nog een verandering doorge voerd. „Vorig jaar stond het po dium naar de terrassen toe, waar door iedereen daar lekker bleef zit ten. Daarom wordt het nu anders neergezet." De jongerenraad heeft jaarlijks 6500 euro budget om het festival te organiseren. Daar moet alles van worden gedaan, maar op zich lukt dat goed, zegt Vader. Zelfs de bandjes kunnen worden betaald. „Dan kunnen ze weer nieuwe sna ren of drumvellen kopen." Inkom sten zijn er echter niet, want het festival is gratis. „Een laagdrempe lig festival met een zo leuk moge lijk progrmma, dat is wat we pro beren te bieden." De vijfde editie van Poppodium begint om 16.00 uur en duurt tot middernacht. www.jongerenraadg0es.nl pagina 15: synthesizers bieden vrijheid vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl BIERVLIET - André Maas is boos en vooral verdrietig. Een herdenkings monumentje voor zijn zoon en een vriend, langs rijksweg N61, ter hoogte van de afslag naar de Lan ge Betteweg bij Biervliet, is ont vreemd. Wouter Maas uit Biervliet en Her man Verhelst uit Philippine (bei den 17 jaar oud) botsten in de vroe ge morgen van 10 oktober 2008 op hun brommers tegen elkaar. Beide jongens kwamen om. De twee fa milies en vrienden van de slachtof fers plaatsten een stevige houten plank waarop in goudverf de na men van Wouter en Herman zijn geschilderd. Enkele weken geleden werd het gedenkteken beklad met 'groene smurrie'. Maas: „Dat leek een streek van vandalen, maar nu is het monumentje helemaal weg. Het lijkt het erop dat iemand het heeft meegenomen. Ik hoop maar dat de dader pijn in zijn buik krijgt en het monumentje in de berm of bij mij in de tuin gooit." door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De jongerenont- moetingsplek (jop) op de Zuidzak sedijk tussen Heinkenszand en Nisse krijgt een legale status. Al thans, dat traject wil het Borselse college van B en W inzetten. De dorpsraden van Heinkenszand en Nisse en de gemeente Borsele kwamen in maart overeen dat de twee zeecontainers op de be schermde bloemdijk mogen blij ven staan. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) deed ech ter een verzoek tot handhaving, omdat zij de jop op de dijk mis plaatst vindt. Het druist volgens de stichting in tegen het beleid om het Nationaal Landschap te ver fraaien.. De jop is inmiddels voorzien van ligusters, zodat het zicht op de con tainers iets minder kaal en dus wat fraaier wordt. „Daarnaast heeft een lokale ondernemer aan geboden om tegen kostprijs de containers te schilderen. Iedereen is nu tevreden, behalve de BZZB. Zij vreest precedentwerking", zegt wethouder Conny Miermans. Eerder liet de BZZB weten dat zij een jop met beplanting slechts een aankleding vindt 'om iets le lijks te verbergen'. WOLPHAARTSDIJK - Hotel Royal in Wolphaartsdijk mag niet uitbrei den. Dat heeft het Goese college van burgemeester en wethouders bepaald. Het hotel aan de Lepelstraat her bergt al jaren arbeidsmigranten en had graag vier extra tijdelijke units op het terrein willen plaatsen. De plannen stuitten bewoners van Wolphaartsdijk tegen de borst. Daarom diende Vereniging Ge meenschap Wolfaartsdijk begin mei een zienswijze in. In de omgeving is een tekort aan parkeerplaatsen en dat wordt door de aanwezigheid van voertuigen voor de arbeidsmigranten alleen maar erger. Ook waren er andere klachten van overlast, zo verdedigt burgemeester Dick van der Zaag het besluit. START: 16:00 UUR het affiche van de lustrumeditie van Poppodium Goes, dat vandaag op de Grote Markt plaatsvindt. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47