Bezwaarmakers Nisse houden voet bij stuk Poppodium Goes 221 zeeland Eerste reformatorisch kindercentrum in Goes David en VZOS zingen in hervormde kerk Dorcas zamelt kleding in bij twee kerken Going Postal speelt in café Graaf van Buuren Rommelmarkt voor Terre des Hommes Bouwplaats Haestinge open voor publiek Inzittenden auto in sloot ongedeerd De Meuleweie kan uitbreiden Op de Grote Markt wordt vandaag de vijfde editie van Poppodium Goes gehou den. Nieuw element is een bandcontest. Programma vrijdag 4 juni 2010 TRANSPORT Omwonenden ageren tegen slaapplaatsen chauffeurs door Raymond de Frel NISSE - De 23 bezwaarmakers te gen een logiesgelegenheid voor chauffeurs bij Bosman Transport in Nisse zijn niet van plan hun zienswijze in te trekken. Uitvoe ring van het plan laat daarom voor lopig nog op zich wachten. Bosman Transport wil een slaap plaats maken in een oud kantoor pand op het terrein. Daar kunnen buitenlandse chauffeurs hun ver plichte rust nemen tussen aan komst en vertrek. Dat doen ze nu nog grotendeels in hun vrachtwa gens en in units op het bedrijfster rein. De gemeente Borsele heeft geen moeite met het plan en wil daar om ontheffing verlenen voor een slaapgelegenheid voor zeven tot negen chauffeurs. Het bieden van logies, een recreatieruimte en sani taire voorzieningen is volgens het college van burgemeester en wet houders uitsluitend gericht op het verbeteren van de leefomstandig heden van de chauffeurs. De bezwaarmakers vinden dat het transportbedrijf op deze manier uitbreidt en vrezen daardoor ge luidsoverlast. Zij dienden daarom gezamenlijk een zienswijze in. De Borselse wethouders Jan Zan- dee en Conny Miermans poogden die van tafel te krijgen, zodat het plan geen vertraging oploopt en hoge administratieve lasten wor den voorkomen. „Wij snappen de onrust onder de omwonenden, maar de bouw van deze slaapplek heeft echt niets te maken met een toename van het aantal vrachtwagens en eventuele WEMELDINGE Jeugdkoor David uit Borssele en christelijk gemengd koor VZOS uit 's-Gravenpolder zingen morgena vond in de hervormde kerk van Wemeldinge. Het orkest Stouten Musiceert zorgt voor muziek. Aan vang 19.30 uur. Entree 3 euro. KAPELLE De Dorcas-werkgroep De Bevelan- den zamelt morgen van 9.00 tot 11.30 uur kleding in bij de Petrakerk aan de Goesestraatweg in Kapelle en de Gereformeerde Kerk aan de Biezelingestraat in Biezelinge. www.dorcas.nl KORTGENE De Zeeuwse coverband Going Pos tal speelt zaterdag 5 juni in café Graaf van Buuren in Kortgene. Aanvang van het optreden is 21.30 uur en niet, zoals eerder vermeld 12.30 uur. De band speelt onder meer num mers van Fleetwood Mac, AC/DC en the Kinks. 'S-H HENDRIKSKINDEREN Inwoners van 's-Heer Hendrikskin deren houden morgen op het plein bij de kerk de jaarlijkse rommel markt. De opbrengst komt ten goe de aan het goede doel Terre des Hommes. Van 9.30 tot 13.00 uur zijn er tal van activiteiten. VIDEO Zie hoe de Borsselse uitvinding voor het afdekken van landbouwkippers werkt: www.pzc.nl/bevelanden STELLING Reageer: 'Liever een moment van stil te, dan een ambtsgebed voor en na een raadsvergadering.' TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum geluidsoverlast", zegt Miermans. „Er staan nu units op het erf Die verdwijnen, dus het wordt er al leen maar mooier op. Het gaat bo vendien maar een om een klein aantal slaapplaatsen. Het wordt echt geen Polenhotel. Als dat on verhoopt toch gebeurt, dan treden wij natuurlijk handhavend op", verzekert ze. De bezwaarmakers raakten door die argumenten echter niet van hun overtuiging dat zij hinder zul len ondervinden van de logiesgele genheid. Zij houden daarom voet bij stuk. Een aantal gaat wel in op een uitnodiging om het bedrijf te bezoeken en nog eens van gedach ten te wisselen. Het college neemt op 8 juni een besluit over de bouw vergunning en ontheffing. Als de zienswijze niet wordt ingetrokken, zal de rechter moeten oordelen. g3^SaEü@S^^®EISEeRSH8aeS^S3S!38g88S^^asa5SjaS SINT-MAARTENSDIJK De bouwplaats van sport- en ge meenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk is morgen open voor publiek. In het kader van de Dag van de Bouw worden van 10.00 tot 16.00 uur rondleidingen verzorgd. KOUDEKERKE Op de Rondweg in Koudekerke is woensdagavond rond tien uur door nog onbekende oorzaak een auto in de sloot terechtgekomen. De twee inzittenden, een 24-jarige vrouw uit Middelburg en een 29-ja- rige Vlissinger, bleven ongedeerd. WOLPHAARTSDIJK Woon-zorgcentrum De Meuleweie kan uitbreiden. B en W van Goes hebben vastgesteld dat de procedu re voor het bestemmingsplan mag beginnen. Woonstichting RWS, zorgorganisatie SVRZ en project ontwikkelaar Marsaki willen 18 huurappartementen en 2 groepswo ningen bouwen. LUSTRUM door Luc Oggel Poppodium Goes is een blijvertje. Dat mag je wel concluderen nu het eve nement vandaag de eer ste lustrum editie beleeft met optredens van tien bands. Ook Anne Vader (17) van de orga niserende Jongerenraad Goes hoopt dat het muziekfestival nog een lang leven beschoren blijft, al komt er heel wat bij kijken, weet de 5-vwo-scholiere nu uit erva ring. Vader is sinds twee jaar jonge- renraadslid en heeft zich voor de ze editie opgeworpen als hoofdor ganisator. „Het is voor het eerst dat ik het doe, dus ik ben in het diepe gegooid", vertelt ze daags voor het evenement op de Markt. „School heeft de afgelopen maan den een beetje op een laag pitje ge staan", geeft ze schoorvoetend toe. Anne vindt het heel belangrijk dat er dingen voor jongeren worden gedaan. Dat, in combinatie met haar liefde voor muziek, maakt haar geknipt voor het organiseren van een muziekfestival. Stressen was dat af en toe wel. „Je moet zo veel regelen, bands, licht en geluid, een podium, vrijwilligers, een pre sentator, noem maar op." Tegen slag is er dan ook nog, zoals bands die op het laatste moment afzeg gen. „Maar het is allemaal goedge- komen." Deze vijfde editie is er een nieuw element toegevoegd aan het programma, namelijk een 16.00: 16.40: 17.25: 18.10: 18.55: 19.40: 20.25: 21.00: 21.30: 22.25: 23.20: Serious (contest) Bente Alice (contest) Kids Never Lie (contest) Scarabee (contest) Double C (contest) The Chimney (contest) Infinite Mind prijsuitreiking contest Diesel Disco Only Seven Left Kensington bandcontest. De winnaar mag een studio-opname maken. Vader is de eerste om te erkennen dat het inmiddels van de bandwedstrijden wemelt. „Maar wij willen de echt beginnende bands een podium bieden, de groepen die een wed strijd als Regioruis nog net een u- - jjsSÖI T Hoofdorganisator Anne Vader met Op 27 mei 2010 is ten laste van P. Verheul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een exploot bete kend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt het vonnis d.d. 30 november 2009, gewezen door de kantonrechter te Middelburg, betekend. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Bel voor een vrijblijvende offerte. De Dijcker Middelburg - 0118-634555 Vogelwaarde - 0114-672128 door Luc Oggel GOES - Kinderopvang De Bevelan- den opent op 6 september een re formatorisch kindercentrum in de nevenvestiging van het Hoorn- beeckcollege aan de Lijnbaan in Goes. In de nieuwe opvang, die zowel een baby- als een peutergroep krijgt, kunnen dagelijks 24 kinde ren terecht. Volgens directeur Elly Brand van Kinderopvang De Beve- landen was er vanuit de reformato rische gemeenschap vraag naar een dergelijk centrum, het eerste in Zeeland. „Wij willen zoveel mo gelijk kinderen bereiken, dus ik ben blij dat we dit kunnen bie den." Op 28 juni wordt er een voorlich tingsavond gehouden over het nieuwe kindercentrum. Ouders kunnen hun kind al aanmelden bij Kinderopvang De Bevelanden. De organisatie biedt al wel langer opvang aan reformatorische kleu ters. In Kapelle, 's-Gravenpolder en Kruiningen is al zo'n groep en vandaag wordt in Rilland reforma torische peutergroep De Zand- baan aan de Hontestraat 1 geo pend. Kinderen kunnen er op woensdag- en vrijdagochtend te recht. Na de zomer komt er ook één in Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46