Goes wacht inspraak voor sloop niet af Broederliefde Hardrijder almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 TROMPSTRAAT Buurt wil snelle afhandeling 'Voorkom boetes met een zonnescherm' Twee ton voor fïetstunnel en rotonde bij Oranjeweg rilland - Een motorrijder uit Woensdrecht scheurde woensdag met 143 km/u over de Oude Rijks weg in Rilland. Dat is 63 km te hard. Hij kreeg een proces-verbaal. Ze begroette dat jochie uit Dreischor recht hartelijk. Informeerde of hij de kindervoorstelling waar ze hem trof leuk vond, hetgeen hij met een knik - want ijsje in de mond - beaamde. Omdat de nieuwsgierigheid van de Zierikzeese nog niet geheel bevredigd was, werd een volgende vraag op het jongetje afgevuurd. Waar zijn oude re broer was, en waarom die niet mee was gekomen naar de kinder voorstelling in dat Zierikzeese jonge rencentrum. Om de lippen van de on- Tip? redactie@pzc.nl dervraagde plooide zich een min zaam lachje voordat het antwoord kwam. Licht grinnikend deelde hij mee dat broerlief in het kader van een kinderfeestje in zijn geboorte plaats aan het 'bergbeklimmen' was. Waarom hij daar nou zo om moest grinniken, wilde de onverzadigbare ondervraagster weten. Waarop de aap uit de mouw kwam, gepaard gaand met een licht spot tend hi-hi-hi: „Mijn broer heeft hoog tevrees." Poppodium Goes wil laagdrempelig blijven Vrijdag 4 juni 2010 'Elke leerling is een beetje mijn kind' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - De gemeente Goes is van plan om een aantal huurwonin gen in de Trompstraat te slopen zonder een wettelijk verplichte in spraakprocedure af te wachten. 4 Het college van burgemeester en wethouders neemt daarbij het risi co dat een belanghebbende de sloop wil stilleggen met behulp van een rechtszaak. „Dat risico ne men we maar voor lief', zegt bur- i gemeester Dick van der Zaag. De reden is dat Goes nog vóór de bouwvak met de sloop van de hui zenrij met de even nummers wil beginnen. Bewoners aan de one ven nummers hebben de gemeen te gevraagd om vaart te maken met de sloop, omdat de buurt met rasse schreden verpaupert Daar om is het onwaarschijnlijk dat er veel bezwaarmakers zullen op staan. De rij met oneven nummers is in particuliere handen, de even num mers zijn door de gemeente aange kocht. Er ligt een schetsontwerp voor een langgerekt, vier bouwla gen tellend complex met kantoren op de begane grond en apparte menten erboven. Maar dat idee is voorlopig vanwege de crisis in de koelkast gezet, meldt een woord voerster van de gemeente. „Voorlo pig wordt het stuk grond met gras ingezaaid." Vorige week waren nog drie of vier van de huisjes bewoond. De gemeente Goes heeft de huidige huurders vorig jaar, begin januari en afgelopen mei geïnformeerd over de voorgenomen sloop. Ze moesten vóór juni hun woning verlaten. Ook zouden dan alle nutsvoorzieningen zijn afgesloten. Inmiddels is dat gebeurd, vorige week reed een busje van Delta door de straat en ook zijn alle ra men dichtgetimmerd. De gemeente Goes heeft eerder een dergelijk risico genomen. Dat was met de kap van honderden bo men aan het Goese Diep en de Houtkade voor de eerste fase van nieuwbouwproject Goese Schans. De voorbereidingswerkzaamhe den zijn toen in een kort geding door de bestuursrechter tijdelijk stilgelegd. In mei van dit jaar be paalde de meervoudige kamer voor bestuursrechtelijke zaken van de rechtbank in Middelburg dat de bomen wel hadden mogen wor den gekapt, maar dat de gelopen procedure smetjes vertoonde. Daarom moest de gemeente de proceskosten betalen. door Lilian Dominicus GOES - De gemeente Goes trekt 200.000 euro uit als voorberei dingskrediet voor de aanleg van een rotonde en fïetstunnel aan de Oranjeweg-Patijnweg. Dat heeft het college van B en W besloten. De verkeersmaatregelen zijn nodig voor een veilige verkeersdoorgang voor leerlingen van de nieuw bouw van het Goese Lyceum. B en W willen een nieuwe school bou wen op sportveld de Weitjes tus sen de Oranjeweg en het dorp Kloetinge. De huidige kavel van het Goese Lyceum aan de Van Dus- seldorpstraat wordt verkocht. Het krediet is onder meer nodig voor de aanbestedingsprocedure. BORSSELE - Het werkt niet helemaal zo, maar het is wel de meest treffende vergelijking. Vandenende Machine bouw in Borssele heeft een 'zonnescherm' ontwikkeld voor het afdekken van landbouwkippers en gronddum- pers. Landbouwers zijn sinds twee jaar verplicht om hun la dingen af te dekken als ze de weg op gaan. Dat voorkomt bijvoorbeeld dat aardappels op achterlig gers terechtkomen, of zand. „Een aluminium overkap ping is voor boeren echt een enorme investering. Zeker voor de kleine stukjes die zij moeten rijden. En dat niet alleen, het kost ook veel tijd om op die manier een la ding af te dekken", vertelt Martin van den Hoek van Vandenende Machinebouw. „Maar het is dus wel ver plicht. In Zeeland controleren ze nog niet zo streng, maar in bijvoorbeeld Zuid-Holland en Noord-Brabant is dat wel anders." Van den Hoek ging bij boeren op bezoek om hun wen sen te inventariseren. „Het moest snel en goedkoop zijn en aan de wet voldoen. Dit systeem kost tussen twee- en drieduizend euro. Het kan ook op bestaande wagens worden geïnstalleerd", zegt Van den Hoek. Een halfjaar studie resulteerde in een systeem, dat bin nen veertig seconden een flinke kipper kan afsluiten. „Het is nieuw in Nederland. Het systeem is gebaseerd op het op spanning brengen van torsie-veren. Als er moet worden gelost, dan zorgt een 12 Volts-ge- lijkstroommotor voor het opwinden van het zeil." Het zeil is verbonden aan twee armen, die de veren onder spanning brengen. Als het zeills opgerold, zijn de veren gespannen. Voor het afdekken van een lading draait de gelijkstroommotor in tegengestelde richting. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/bevelanden www.bouwendzeeland.nl Zeeuwse Dag van de 5 Juni 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45