Delta Tour krimpt maar houdt Drukke zomer voor volleyballers Oranje 32 'Bergkamp maakte mooiste WK-doelpunt' Delta Tour Zeeland Mededelingen van de waterschappen vrijdag 4 juni 2010 HILVERSUM Het magistrale doelpunt van Den nis Bergkamp tijdens de kwartfina le van het WK in 1998 tegen Argen tinië is via een internetverkiezing van de NOS gekozen tot de mooi ste treffer ooit op een mondiale eindstrijd. Dat heeft de omroep gisteren be kendgemaakt. Het doelpunt, ge maakt na een net zo mooie assist van Frank de Boer, kreeg 26 pro cent van de circa vijfduizend stem men. Daarmee bleef Bergkamp de Argen tijnse vedette Diego Maradona voor. Diens indrukwekkende drib bel in de kwartfinale tegen Enge land (WK 1986) kreeg zeventien procent van de stemmen. UITSLAGEN GOLF Newport. Wales Open. Stand na eerste ron de: 1. Wood (Eng) 65 (-6), 2. Dredge (Wal), Dodt (Aus) 66, 4. Molinari (Ita), McEvoy (Eng), Davies (Wal), Jacquelin (Fra) 67' 24. Lafeber 70, 40. Derksen 71. TENNIS Roland Garros. Vrouwen, halve finales: Sto- sur (Aus/7) - Jankovic (Ser/4) 6-1 6-2, Schiavo- 'ne (lta/17) - Dementjeva (Rus/5) 7-6 (3) opga ve. Mannendubbel, halve finales: Nestor/Zimonjic (Can/Ser/2) - Moodie/ Nor man (ZAf/Bel/4) 6-0 6-3, Dlouhy/ Paes (Tsj/lna/3)- Knowle/Ram (Oos/lsr/10) 6-4 6-2. Gemengddubbel, finale: Srebotnik/Zimonjic (Slv/Ser/6) - Sjvedova/Knowle (Kaz/Oos) 4-6 7-6 (5) 11-9 (supertiebreak). WIELRENNEN Hesperange. Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Luxemburg - Hesperange: 1 .Visconti (Ita) 197.8 km in 4.29.55, 2. Hoetarovitsj (WRu), 3. Bozic (Slv), 4. Siedler (Dui), 5. Gal dos (Spa), 6. Stannard (GBr), 19. De Kort, 53. Bellemakers, 85. Goesinnen 0.47, 102. Hooger- land 5.15,118. Cohnen 9.40. Algemeen klassement: 1. Lemoine (Fra) 4.33.45, 2. Rast (Zwi), 3. Armstrong (VSt) 0.01, 4. Bozic 0.02, 5. Galdos, 6. Klöden (Dui) 0.04, 17. De Kort 0.18, 25. Bellemakers 0.10, 89. Goesinnen 1.15, 101. Hoogerland 5.34, 116. Cohnen 10.06. De eerste en tweede etappe zijn langer en dus zwaarder dan vo rig jaar. Bovendien is de route van de eerste etappe (Middel- burg-Goes) sterk gewijzigd. Hij gaat via Noord-Beveland en de Zee- landbrug over Schouwen-Duive- land, Sint Philipsland, Tholen en West-Brabant naar Goes. Programma. Vrijdag 11 juni: Pro loog Hulst-Hulst 2,7 kilometer. Zaterdag 12 juni, eerste etappe: Middelburg-Goes 191,3 kilometer. Zondag 13 juni, tweede etappe: Temeuzen-Terneuzen 195,8 kilome ter. Deelnemende ploegen. ProTour: Garmin en Rabobank. Pro-Conti- nental: Andalucia Cajasur (Spa), Carmiooro (Ita), ISD Neri (Ita), Landbouwkrediet (Bel), Skil Shima- no (Ned), Topsport Vlaanderen (Bel), Vacansoleil (Ned), Xacobeo Galicia (Spa). Continental: Cyclingteam Jo Piels (Ned), Palmans (Bel), Qin Cycling team (Bel), Team NetApp (Dui), Van Vliet EBH (Ned), Verandas Wil- lems (Bel). De zestien ploegen brengen 128 renners uit negentien landen op de been. Wedstrijdleider is dit jaar voorma lig profwielrenner Patrick Tolhoek uit Yerseke. Hij volgt Adrie van der Poel op, die de twee voorgaande edities wedstrijdleider was. Tolhoek is ver antwoordelijk voor de veiligheid op de route. Hij kondigde gisteren aan dat hij het hele parkoers op de fiets gaat verkennen. Tolhoek verwacht een mooie wed strijd. „Bij een beetje wind is spek takel verzekerd." Keur vastgesteld In de vergadering van 19 mei 2010 hebben de Zeeuwse waterschappen de Algemene regels ten aanzien van de Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2009 en de Keur waterschap Zeeuws-Vlaanderen 2009 definitief vastgesteld. In deze algemene regels is opgenomen dat voor bepaalde handelingen geen vergunning nodig is. Daarbij kan wel een meldingsplicht gelden. Als voor een handeling geen vergunning nodig is, dan moeten de voorschriften die in de algemene regels zijn opgenomen, nageleefd worden. De vergunningplicht geldt alleen voor die handelingen en werken waarvoor een individuele beoordeling, gelet op het belang van het waterschap, nodig is. Door het verminderen van het aantal gevallen waarvoor een vergunning moet worden aangevraagd, draagt het waterschap bij aan het verminderen van administratieve lasten voor burgers en bedrijven. De algemene regels staan op de websites van de Zeeuwse waterschappen (www.wze.nl/informatie producten/regelgeving en www.wszv.nl/loket/regelgeving). Wegwerkzaamheden West Zeeuws-Vlaanderen Op maandag 7 juni start het waterschap met het asfalteren van onderstaande wegen: Groede: Noordweg I en Gerard de Moorsweg; Nieuwvliet: Kapelleweg; Cadzand: Ringdijk Zuid; Zuidzande: Molenweg; Oostburg: Maagdenbergweg en Sophiaweg; Aardenburg: Grote Boomdijk; Turkeye: Oudemansdijk en Verbindingsweg (2 gedeelten); Schoondijke: Nozemansweg (2 gedeelten) en Gaternisseweg en Biervliet: Nummer Zevenweg. De werkzaamheden duren waarschijnlijk tot en met vrijdag 30 juli 2010. Mochten deze door omstandigheden uitlopen, dan kan het zijn dat ook na de bouwvak gewerkt wordt. Tijdens de werkzaamheden is het noodzakelijk de betreffende wegen en weggedeelten voor alle verkeer in beide richtingen af te sluiten. De afsluitingen en eventuele omleidingen worden ter plaatse aangegeven. Het waterschap streeft ernaar om de hinder zoveel mogelijk te beperken. Wij verzoeken de weggebruikers na de werkzaamheden hun snelheid aan te passen aan de situatie. Voor meer informatie kunt u ook bellen met 088-2461000. SUWON - Peter Blangé krijgt de ko mende tijd alle gelegenheid om te werken met het nationale volley balteam. De bondscoach begint za terdag met Oranje aan het toer nooi om de World League, waarna in september ook nog een dubbele confrontatie wacht met Estland in de strijd om deelname aan het Eu ropees kampioenschap. Nederland is in de World League ingedeeld in groep A, met titelver dediger Brazilië, Bulgarije en Zuid-Korea. In totaal doen zestien landen mee. De vier groepswin naars en de beste nummer twee plaatsen zich samen met het orga niserende Argentinië voor het fina- leweekeinde in juli. Het is de 21e editie van de World League. Brazilië en Italië wonnen het evenement allebei acht keer. De overige eindzeges gingen naar Rusland, Cuba, Verenigde Staten en Nederland (1996). Angst om af te gaan kent Blangé niet. Hij is alleen maar blij dat de Nederlandse volleyballers de ko mende weken de mogelijkheid krij gen om het in de World League op te nemen tegen toplanden als Brazilië en Bulgarije. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Vicevoorzitter Ronald Apers van het organisatiecomité van de Delta Tour (links) en voorzitter David Luteijn in presentatie. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl 1Voorzitter stoort zich aan... 2. Patrijzen uitgeschakeld 3. Van Marwijk en de Grote Vier WEBLOG RUDE STATS Met elf doelpunten is Patrijzen de productiefste Zeeuwse club in de nacompetitie. Meer hierover op: www.pzc.nl/blogs Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wszv.nl www.wszv.nl info@wze.nl www.wze.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34