Rabo's hoeven niet te pieken 281 sport Shit happens, zeggen Webber en Vettel en strijdbijl wordt begraven Rafael Benitez weg bij Liverpool Visconti wint in Ronde van Luxemburg Arantxa Rus bereikt halve finale in Rome TOUR DE FRANCE De Rabo-ploeg heeft de negen renners die de Tour de France gaan rijden nu al aangewezen. Robert Gesink en Denis Mentjsov zijn de kopmannen. t Van Ass bondscoach hockeyers Voigpcd/h&t WK nleuwyop: »l»iy m 1 j M ■■ri'WW ORANJEPLEIN NL vrijdag 4 juni 2010 LIVERPOOL Trainer Rafael Benitez vertrekt bij Liverpool. De Spanjaard en Engelse voetbalclub kwamen samen tot een overeenkomst over zijn af tocht. Benitez had nog een con tract tot 2014 bij Liverpool. Naar verluidt zou hij een afkoopsom van ongeveer 3,6 miljoen euro heb ben ontvangen. Er gingen al weken geruchten over het vertrek van Benitez, die tot op heden zei zijn contract te willen uitdienen. Hij zou zelfs al onder handelen met Internazionale, dat zijn succescoach Jose Mourinho zag vertrekken naar Real Madrid. LUXEMBURG Wielrenner Giovanni Visconti heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg ge wonnen. De 27-jarige Italiaan was na 179 kilometer van Luxem burg-Stad naar Hesperange de snel ste in een massasprint. De Wit-Rus Jauheni Hoetarovitsj werd tweede, de Sloveen Borut Bozic van Vacan- soleil derde. Cyril Lemoine van de Saur-ploeg is de nieuwe leider in de etappekoers. In het begin van de etappe koos Johnny Hoogerland met twee me devluchters de aanval. De vluch ters werden op twintig kilometer van de aankomst gegrepen door het jagende peloton. ROME Tennisster Arantxa Rus heeft zich gisteren geplaatst, voor de halve fi nales van het ITF-toernooi in Ro me. De 19-jarige Nederlandse ver sloeg de Russin Elena Tsjalova in twee sets: 6-3 6-3. Rus, die er vorige maand niet in slaagde het hoofd toernooi te bereiken op Roland Garros, is als eerste geplaatst in Ro me. Haar tegenstandster komt uit de afgebroken partij tussen de Spaanse Lourdes Dominguez-Lino en de Australische Sophie Fer guson. In de kwartfinale versloeg Rus Julia Kalabina uit Rusland in twee sets: 6-3 6-3. AMSTERDAM Paul van Ass is de nieuwe bonds coach van de Nederlandse hock eyers. De Hagenaar werd gisteren op het hoofdkantoor van sponsor Rabobank gepresenteerd. De keuze voor Van Ass is opmerke lijk. Na het ontslag begin april van Michel van den Heuvel was alge meen de gedachte dat de hockey- bond voor de gelouterde Mare Lam- mers, die met de Nederlandse vrou- wenploeg alles won, zou kiezen. 0 bv Gif VOETBAL and WGGGNGR Media door Hans Leber den haag - Geen van beiden heeft excuses aangeboden, maar de Red Bull-coureurs Sebastian Vettel en Mark Webber zetten gisteren een streep onder het incident van afge lopen zondag in Istanbul. Na enke le dagen van rumoer rond de team genoten die elkaar van de baan re den, wil de renstal dat er nu weer vooruit wordt gekeken naar de Grand Prix van Canada. Een vrolijke foto onder de kop 'Shit Happens!' moet het bewijs vormen voor de herwonnen een heid. Waar de Red Bull-top de laat ste dagen de kant van Vettel leek te kiezen, was het de buitenwacht die daar doorgaans maar weinig van begreep. Terwijl Webber zijn lijn hield, stuurde Vettel tijdens het inhalen zijn auto te vroeg naar rechts, tegen de wielen van de Sebastian Vettel daar rijdende Webber. Door de korte touché zakte nummer één Webber terug naar de derde plaats en viel Vettel uit. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) won de race. Bij Red Bull maakte adviseur Hel mut Marko in de dagen na de crash -duidelijk dat Webber vol gens hem meer ruimte aan Vettel had moeten geven omdat die een tikkeltje sneller was en licht voor lag op zijn teamgenoot. Maar sinds gisteren is dus het ge luid bij Red Buil - althans naar de buitenwacht - dat beide rijders el kaar meer ruimte hadden moeten geven. Webber klonk in een giste ren door Red Bull Racing uitgege ven persverklaring zelfs verzoe nend. De Australiër benadrukte dat het ongeval vooral het hele team van Red Buil heeft bena deeld. „Seb en ik zullen ervoor zor gen dat het niet weer gebeurt en we zullen open met elkaar blijven werken. We hebben er genoeg over gesproken, het is klaar," aldus Webber. Koos Moerenhout werd vorig jaar nationaal kampioen op de weg, maar mocht niet mee naar de Tour de France. „Koos heeft sportief revanche genomen", constateert ploegleider Adri van Houwelingen. Nu mag Moerenhout wel mee. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30