Muziekfestival blijft 241 zeeland Officier eist celstraf tegen Middelburger voor verkrachting Gedenkteken brommerongeluk bij Biervliet is spoorloos In Goes wordt vandaag de vijfde editie van Poppodium Goes gehouden. Nieuw element is een bandcontest. Jurgen Smits uit Kortgene krijgt Draaginsigne Gewonden GERARD Westkappelaar vijfjaar cel in voor drugsdelict Tuin Buttinge vrijdag 4 juni 2010 door Emile Calon middelburg - Een 22-jarige Middel burger moet van officier van justi tie W. Suijkerbuijk een celstraf van dertig maanden krijgen, waar van tien voorwaardelijk. De man heeft volgens de officier een vijftienjarig meisje verkracht en een ander meisje van vijftien mishandeld en misbruikt. Hij zou bijvoorbeeld met zijn auto tegen haar aan gereden zijn en haar aan haar haren hebben voortgesleurd. Tegenover de Middelburgse recht bank zei de verdachte dat er van verkrachting geen sprake was. Vol gens hem hadden ze gewoon seks. Het meisje dacht daar toch anders over, aldus de officier. Hij wees naar verklaringen van een vrien din en een begeleidster die door haar in vertrouwen waren geno men. Volgens hen was er wel dege lijk sprake van gedwongen seks. biervliet - André Maas is boos en vooral verdrietig. Een herdenkings monumentje voor zijn zoon en een vriend, langs rijksweg N61 ter hoogte van de afslag naar de Lan ge Betteweg bij Biervliet, is ont vreemd. Wouter Maas uit Biervliet en Her man Verhelst uit Philippine (bei den 17 jaar oud) botsten in de vroe ge morgen van 10 oktober 2008 met hun brommers op elkaar, vlak- POPPODIUM GOES Tegenover de politie hield de jon geman lang vol dat hij het meisje helemaal niet kende. Pas toen hij alle verklaringen onder ogen kreeg, gaf hij toe dat ze elkaar kort kenden. Raadsman L. van Hevele bracht naar voren dat het meisje de belastende verklaring had afge legd omdat haar moeder gezien had dat ze bij hem in de auto stap te. De officier vond dat onzin en wees erop dat het meisje eerst een vriendin en begeleidster in vertrou wen had genomen. Met het andere meisje had de jon geman een relatie. Volgens haar verklaringen was de seks eerst vrij willig maar was er later sprake van dwang. Van Hevele zette daar ook zijn vraagtekens bij. Hij vermoedt dat jaloezie de reden is voor die be lastende verklaringen omdat hij haar niet trouw bleef „Hij ging vreemd en daar is ze kwaad over." Uitspraak 17 juni. door Luc Oggel Poppodium Goes is een blijvertje. Dat mag je wel concluderen, nu het eve nement vandaag de eer ste lustrumeditie beleeft met optredens van tien bands. Ook Anne Vader (17) van de orga niserende Jongerenraad Goes hoopt dat het muziekfestival op de Grote Markt nog een lang leven be schoren blijft, al komt er heel wat bij kijken, weet de 5-vwo-scholiere nu uit ervaring. Vader is sinds twee jaar jongeren- raadslid en heeft zich voor deze editie opgeworpen als hoofdorga nisator. „Het is voor het eerst dat ik het doe, dus ik ben in het diepe gegooid, vertelt ze daags voor het evenement op de Markt. „School heeft de afgelopen maanden een beetje op een laag pitje gestaan", bij de plek waar het monument tot voor kort prijkte. Beide jon gens kwamen om. Het gedenkteken is een houten plank waarop in goudverf de na men van Wouter en Herman en de datum van het ongeluk zijn ge schilderd. André Maas roept men sen die informatie over de verdwij ning van het monumentje heb ben, op hem te bellen: telefoon 06-46307090. wissenkerke - Jurgen Smits (35) uit Kortgene heeft gistermiddag uit handen van loco-burgemeester Piet de Putter van Noord-Beve land in het gemeentehuis van Wis senkerke de Draaginsigne Gewon den ontvangen. Ook kreeg hij een door de minister van Defensie Ei- mert van Middelkoop persoonlijk ondertekende akte. Zowel de mili taire onderscheiding als de akte zijn bijzonder. „Dat de minister de akte zelf heeft ondertekend, geeft dat al aan", sprak De Putter, in het bijzijn van Smits' zichtbaar geëmo tioneerde familie en vrienden. Smits heeft in 1993 zes maanden in Bosnië gediend en heeft nog steeds last van het post-trauma- tisch stress-syndroom. Hij zei na afloop blij te zijn met de erken ning. Op 11 juni start het WK. Speel mee met je eigen team en ervaar het WK voetbal als nooit tevoren! Kijk voor meer informatie op Ga snel naar de website www.pzc.nl/ wkvoetbalspel en geef je op! Schrijf je in vóór 11 juni 15.30 uur om het gehele WK mee te doen. De winnaar ontvangt een reischeque t.w.v. 400,-- Zet uw foto in het album www.pzc.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Hoofdorganisator Anne Vader op de Grote Markt in Goes met het affiche van de lustrumeditie van Poppodium Goes, VIDEO Op www.pzc.nl is een video te zien van de uitreiking van het Draaginsig ne Gewonden aan Jurgen Smits. MEEST GELEZEN 1. Nieuw Deltakantoor 2. Parkeren Middelburg 3. Rijkswaterstaat dreigde golfbaan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 50-jarige man uit Westkapelle conform de eis veroordeeld tot een gevangenis straf van vijfjaar. De Westkappelaar met een eigen bedrijf, twee kinderèn en een vrij wel blanco strafblad verkocht sinds november 2008 bijna veertig kilo speed aan Belgische tussen handelaren. De minimale afname was één kilo per keer. Volgens de officier van justitie was de man uit Westkapelle 'verblind door gelde lijk gewin op kort termijn'. Justitie kwam de man op het spoor naar aanleiding van een Belgisch onder zoek. buttince - De Middelandse Zee- tuin van Wim Uilenbroek in But tinge is vanaf morgen weer open voor publiek: juni en juli op zater dag en zondag van 10.00 tot 17.00; augustus op vrijdag tot en met maandag van 10.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26