22 zeeland Kantoor Delta op landgoed' Serge de Voogd gekozen tot Strandpaviljoenheid Tweetal aangehouden na achtervolging Cursus handmassage voor mantelzorgers Vrijwilligersmarkt op de Markt Gemeente verkoopt glascontainers Delta wil zijn hoofdkantoor op een nieuw 'landgoed' bouwen langs de N57 en het Kanaal door Walcheren, aansluitend op bedrijventerrein Ramsburg. Rommelmarkt Rothuizen ontwierp ChemBiy vrijdag 4 juni 2010 VLISSINCEN De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag rond half twee in Vlissingen twee jongens, van 17 en 19, uit die plaats aange houden. De jongens reden in een auto op de Zwanenburgseweg en negeer den een stopteken. Ze gingen er met hoge snelheid vandoor. Bij de achtervolging werden snelheden van 100 kilometer per uur gehaald. Uiteindelijk konden de mannen in de Begonialaan worden aangehou den. De bestuurder bleek niet in het bezit van een rijbewijs. VLISSINGEN Stichting Palladium, vrijwilligersor ganisatie Stichting Manteling en Stichting Werkt voor Ouderen orga niseren een cursus handmassage voor mantelzorgers. Deze wordt ge geven op woensdag 23 juni van 13.30 tot 15.30 uur in woonzorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Tij dens de gratis cursus leren mantel zorgers hoe ze handmassage kunen doen bij anderen of zichzelf. Opge ven kan tot 9 juni via 0118-553530 of info@stichtingmantelingwalche- ren.nl. MIDDELBURG Op de Markt in Middelburg wordt morgen voor de elfde keer een vrij willigersmarkt gehouden. Deze is zowel bedoeld voor mensen die vrijwilligers nodig hebben als voor mensen die zelf vrijwilligerswerk willen doen. Middelburgse en Zeeuwse organisaties presenteren zich van 11.00 tot 16.00 uur. Er is muzikale medewerking van Mid delburg Vól-koren. De markt is ge organiseerd door Bureau Vrijwilli ge Inzet van de Stichting Welzijn Middelburg en de gemeente. DOMBURG Bij de gemeente Veere hebben zich al vijf kopers gemeld voor een glas container. Omdat Veere eind vorig jaar is overgestapt op ondergrond se inzameling van glas, worden al le vijftig bovengrondse containers verkocht. Ze kosten 100 tot 120 eu ro per stuk (zonder btw). Volgens een woordvoerster zijn de glascon tainers in trek bij (mini)camping- houders. Geïnteresseerden kunnen zich nog tot 15 juni aanmelden bij de gemeente. Op 27 mei 2010 is ten laste van P. Verheul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een exploot bete kend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt het vonnis d.d. 30 november 2009, gewezen door de kantonrechter te Middelburg, betekend. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen NIEUWBOUW Het gebied waarin het nieuwe kantoor van Delta zal worden gebouwd. Op de achtergrond bedrijventerrein Ramsburg en het werk voor de nieuwe N57. door Theo Giele Nog een jaar of vier, vijf en dan hoopt the multi-utility company Delta een nieuw hoofdkantoor te be trekken in Middelburg. Wat Delta wil, is geen losse blokkendoos op een anoniem bedrijventerrein: het bedrijf heeft een 'landgoed' voor ogen, ingepast in het landschap, als een mooie groene border aan de noord-oostelijke stadsrand, in de hoek naast de nieuwe N57 en het Kanaal door Walcheren. Naast Del ta komen in het gebied ook een agrarisch loonbedrijf en een tuin centrum. Delta, gemeente, provincie en het ministerie van Verkeer en Water staat hebben overeenstemming be reikt over de ontwikkeling van het gebied. Alle vier zijn ze grondeige naar. In een convenant hebben ze NIEUW-EN SINT JOOSLAND - Muziek vereniging Oefening Na Den Ar beid (Onda) uit Nieuw- en Sint joosland houdt morgen haar jaar lijkse rommelmarkt, van 9.00 tot 13.00 uur bij de kerk. Om 9.30 uur begint een antiekveiling bij opbod. afgesproken het landgoed als één geheel aan te willen leggen. Door net kantoor in een 'landgoed' te zetten, denkt men in aanmerking te komen voor subsidie in het ka der van het 'Innovatieprogramma Mooi Nederland'. Delta heeft nu zijn hoofdkantoor aan de Poelendaelesingel, een voor oorlogs gebouw met een naoorlog se aanbouw. Verder zijn er in de stad her en der panden in gebruik. Door iedereen op één locatie sa men te brengen, verwacht Delta ef ficiënter en ook goedkoper te kun nen werken, aldus Mirjam van Zui len, hoofd communicatie. In het nieuwe hoofdkantoor moe ten 1100 werkplekken komen. Hier voor is 19.000 vierkante meter vloeroppervlakte (in totaal bijna vier voetbalvelden) beschikbaar. Daarnaast komt er plaats voor kin deropvang, een sportgebouw, parkeerruimte en een transferium BIJ NADER In het artikel in de krant van giste ren waarin Veilig Verkeer Neder land oproept om onveilige over steekplaatsen te melden, is een cij fer weggevallen in het telefoon nummer. Het juiste telefoonnummer is 0800-8375337. voor de gemeente Middelburg. De aandeelhouders van Delta nemen eind dit jaar een definitief besluit over de bouw van het hoofdkan toor. Dan wordt ook besloten of Delta als eigenaar zelf gaat bouwen of dat hiervoor een investerings maatschappij wordt gezocht. Sinds 2008 wordt gesproken over verplaatsing van het Deltakantoor van de Poelendaelesingel naar de andere kant van de stad. Eerder had ook de Rabobank plannen om het kantoor van Vlissingen naar de ze omgeving te verplaatsen, maar de kredietcrisis deed de bank be sluiten om het project op de lange baan te schuiven. Voor de gemeente is de keuze van Delta van groot belang. Het verou derde bedrijventerrein Ramsburg moet de nieuwe toegang tot de stad worden. De komst van Delta vormt een belangrijke stimulans voor deze ontwikkeling. Eind jaren dertig ontwierp ar chitect Arend Rothuizen het karakteristieke bakstenen hoofdkantoor voor toen nog de PZEM aan de Poelendaelesingel, toen nog vallend onder de ge meente Koudekerke en sinds 1941 gemeente Middelburg. De PZEM groeide na de oorlog en werd ook de gas- en later waterle verancier van Zeeland. Het hoofd kantoor werd te klein. In 1979 sloot de buurman - de coöperatie ve melkfabriek - de deuren. Zo kwam er ruimte voor nieuwbouw naast het kantoor uit de jaren der tig. De PZEM werd uiteindelijk Delta, een bedrijf dat de laatste ja ren haar activiteiten sterk heeft uit gebreid. Wat er met de gebouwen aan de Poelendaelesingel gaat ge beuren, is nog niet bekend. door Selma Osman OOSTKAPELLE - Serge de Voogd uit Oostkapelle is gisteren Strandpavil- joenheld van Nederland gewor den. In het Scheveningse paviljoen Blue Lagoon kreeg hij te horen dat hij de meeste stemmen had ver gaard. De Strandpaviljoenheldver- kiezing is een stimuleringsprijs van Stichting Vakbekwaamheid Horeca. „Mijn klasgenootjes hebben goed gestemd en ik heb goed geflyerd op het dorp", stelde de 16-jarige vmbo-scholier vast. In zijn vrije tijd werkt hij bij strandpaviljoen Berkenbosch in Oostkapelle. Zijn baas Pieter Boone noemt hem een horeca-talent. „Als hij op het ter ras loopt, krijg ik complimenten van mijn klanten", zegt Boone. „Ik heb hem voor de titel aangemeld omdat hij beter is dan andere werknemers. Hij is meelevend, ge duldig en sociaal en kan de ande ren goed sturen." De Strandpaviljoenheld werd geko zen uit drie genomineerden. Serge was de enige Zeeuw in dat gezel schap. „Dit helpt mij op weg voor later", zei hij na afloop. Hij hoopt ooit het hotel van zijn ouders in Oostkapelle over te nemen. In ja nuari maakt Serge de Voogd nog kans op de titel Horecaheld 2011. Bel voor een vrijblijvende offerte. De Dijcker Middelburg - 0118-634555 Vogelwaarde - 0114-672128

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24