PZC Gemeente gaat zelf ook bezuinigen Broederliefde 22 en 23 24 en 25 Wethouder ziet geen heil in bouw nieuwe parkeergarage Middelburg si» p;er< Hardrijder almanak nogIDAG Zonnescherm dekt de lading :KtiN Kantoor Delta op 'landgoed' Muziekfestival blijft laagdrempelig 21 Vrijdag 4 juni 2010 PERSONEELSKOSTEN Geen bevriezing Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Iedereen moet vol gend jaar de broekriem aanhalen, dus ook de gemeente Vlissingen als organisatie. Dat klinkt logisch. Toch heeft de Vlissingse gemeente raad daar gisteravond een stevig potje politiek voor moeten spelen. De vier coalitiepartijen (LPV, PvdA, WD en CDA) stelden tij dens de behandeling van de Kader nota 2011 voor dat de personeels kosten van de gemeente Vlissin gen in de jaren 2011, 2012 en 2013 bevroren moeten worden. Daar naast wilden de fracties dat de kos ten voor de inhuur van externe medewerkers omlaag gaan. Maar zo eenvoudig bleek dat niet te zijn. „We kijken daar al naar, maar de organisatie is zo dyna misch dat het niet in geld valt uit te drukken", reageerde wethouder financiën Jacques Suurmond. „We hebben voor de begroting van 2010 gekeken of we tien tot twaalf fte's konden bezuinigen. Dat lijkt niet veel op zo'ri grote organisatie. Maar probeer maar eens drie men sen weg te halen bij de publieksba- lie. We zijn het eens met de strek king van het amendement, maar niet met de cijfermatige onderbou wing." Toen duidelijk werd dat de vier partijen bleven vasthouden aan hun voorstel, hadden de wethou ders een schorsing van maar liefst een half uur nodig om de gevol gen op een rij te krijgen. „Het bevriezen van de personeels kosten leidt uiteindelijk tot een gat van twee miljoen euro", zei Suur mond. „Dat zijn veertig fte's. Dat is niet uitvoerbaar. Met het voor stel om te bezuinigen op de in huur willen we wel meegaan zo lang de bezuiniging niet van toe passing is op de mensen die wij in huren uit de sociale sector. Dus van l'été en ADZ." Na opnieuw een lange schorsing van de vergadering - deze keer op verzoek van de fracties - 'zwichtte' de vier partijen voor de druk en de argumenten van het college. „We willen helemaal niet in fte-discussies belanden", zei frac tievoorzitter Rens Reijnierse van de PvdA. „Onze intentie is duide lijk: er komen bezuinigingen op ons af, dus vragen we ook een bij drage aan de gemeentelijke organi satie. Wel willen we elk kwartaal gerapporteerd worden over de be zuiniging." MIDDELBURG - Een transferium bij het nieuwe hoofdkantoor van Del ta ten noorden van Ramsburg en opknappen van het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg zijn vol gens wethouder Frank Streng de meest reële oplossingen voor het parkeren aan de oostzijde van Mid delburg. De optie om aan de Rot- terdamsekaai of onder het Dam plein of Prins Hendrikdok een par keergarage te bouwen, is gezien de verminderde behoefte aan parke ren in het centrum niet meer reëel. In juni is er een informatie markt over het verkeer en parke ren in de stad. In september wil het college een voorstel aan de raad voorleggen. pagina 22 en 23: hoofdkantoor Delta KEUKENS BORSSELE - Het werkt niet helemaal zo, maar het is wel de meest treffende vergelijking. Vandenende Machine bouw in Borssele heeft een 'zonnescherm' ontwikkeld voor het afdekken van landbouwkippers en gronddum- pers. Landbouwers zijn sinds twee jaar verplicht om hun ladingen af te dekken als ze de weg op gaan. Dat voorkomt bijvoorbeeld dat aardappels of zand op achterliggers terechtkomen. „Een aluminium overkapping is voor boeren echt een enorme investering. Zeker voor de kleine stukjes die zij moeten rijden. En dat niet alleen, het kost ook veel tijd om op die manier een lading af te dekken", vertelt Mar tin van den Hoek van Vandenende Machinebouw. „Maar het is dus wel verplicht. In Zeeland controleren ze nog niet zo streng, maar in bijvoorbeeld Zuid-Holland en Noord-Brabant is dat wel anders." Van den Hoek ging bij boeren op bezoek om hun wen- 4 SS&ffiSa RILLAND - Een motorrijder uit Woensdrecht scheurde woensdag met 143 km/u over de Oude Rijks weg in Rilland. Dat is 63 km te hard. Hij kreeg een proces-verbaal. sen te inventariseren. „Het moest snel en goedkoop zijn en aan de wet voldoen. Dit systeem kost tussen de twee- en drieduizend euro. Het kan ook op bestaande wagens worden geïnstalleerd", zegt Van den Hoek. Een halfjaar studie resulteerde in een systeem dat binnen veertig seconden een flinke kipper kan afsluiten. „Het is nieuw in Nederland. Het systeem is gebaseerd op het op spanning brengen van torsie-veren. Als er moet worden gelost, dan zorgt een 12 Volts-ge- lijkstroommotor voor het opwinden van het zeil." Het zeil is verbonden aan twee armen, die de veren on der spanning brengen. Als het zeil is opgerold, zijn de veren gespannen. Voor het afdekken van een lading draait de gelijkstroommotor in tegengestelde richting. foto Willem Mieras 1W-- A video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Zeeuwse Dag van de Bouw 5 Juni 2010 3?> www.bouwendzeeland.nl Ze begroette dat jochie uit Dreischor recht hartelijk. Informeerde of hij de kindervoorstelling waar ze hem trof leuk vond, hetgeen hij met een knik - want ijsje in de mond - beaamde. Omdat de nieuwsgierigheid van de Zierikzeese nog niet geheel bevredigd was, werd een volgende vraag op het jongetje afgevuurd. Waar zijn oude re broer eigenlijk was en waarom die niet mee was gekomen naar de kin dervoorstelling in dat Zierikzeese jon gerencentrum. Om de lippen van de ondervraagde plooide zich een min zaam lachje voordat het antwoord kwam. Licht grinnikend deelde hij mee dat broerlief in het kader van een kinderfeestje in zijn geboorte plaats aan het 'bergbeklimmen' was. Waarom hij daar nou zo om moest grinniken, wilde de onverzadigbare ondervraagster weten. Waarop de aap uit de mouw kwam, gepaard gaand met een licht spot tend hi-hi-hi: „Mijn broer heeft hoog tevrees."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23