sêm Eis tot zeven jaar voor misdaadgolf er Het Meertens Instituut zet Voornamenbank online H MÊm 2 en 3 auto RECHTBANK Officier van justitie; 'Verdachten hielden op nietsontziende wijze huis in hun eigen dorp' Wellicht eind aan fokverbod s verder Joran van der Sloot opgepakt Nu 59 Nederlanders geïdentificeerd Jongeren mishandelen Veel doden bij brand Griek steekt zichzelf treinconducteur in hoofdstad Bengalen in brand om schulden Zonnig 17° Vandaag bij deze krant de bijlage VRIJDAG 4 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 128 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede eiste gisteren zeer forse straffen tegen vier Oost-Souburgers voor een serie in braken, een gewapende overval en een plofkraak. Volgens hem veroorzaakten ze tus- In Tripoli zijn negenenvijftig Ne derlanders geïdentificeerd die bij de vliegramp op 12 mei om het le ven zijn gekomen. Dat zei een woordvoerder van het Korps Lan delijke Politiediensten gisteren. „Wij moeten nog elf Nederlandse slachtoffers en tien buitenlandse slachtoffers identificeren." sen de zomer van 2009 en februari dit jaar een ware misdaadgolf in hun dorp. „Trieste hoogtepunten waren de brute gewapende over val op de Primera en de mislukte plofkraak op een geldautomaat", al dus de officier. De vier, allen van Molukse af komst, moeten volgens de officier celstraffen krijgen van 7 jaar en Een groep jongeren heeft gister avond rond zes uur op het station in Meerssen (Limburg) een conduc teur van een stoptrein zo ernstig mishandeld, dat deze naar het zie kenhuis moest worden gebracht Twee jongens van 17 en 18 jaar zijn vlak daarna in Meerssen opgepakt, maakte de politie bekend. van 66, 54 en 20 maanden. „Op nietsontziende wijze hielden ze huis in hun eigen dorp", zei de of ficier tegen de Middelburgse rech ters. Hij stelde ook dat de vier, die in wisselende samenstelling opereer den, steeds driester te werk gin gen. Volgens raadsman E. Smit kwam dat omdat ze na de eerste Een grote brand in het oude cen trum van de Bengalese hoofdstad Dhaka heeft gisteravond aan min stens 85 mensen het leven gekost. Tientallen mensen raakten ge wond. Het vuur ontstond na een explosie in een transformatorhuis je, waarna het zich tot een twintig tal appartementen uitbreidde. inbraak niet meer terug konden. „Ze schaamden zich. Vermogens delicten passen niet in de Molukse cultuur." Hij vermoedt dat ze dries ter te werk gingen in de - onuitge sproken - hoop dat de politie hen op het spoor zou komen. Dat ge beurde na een mislukte overval op een bruidszaak. De eigenaar zag hen op zijn webcam, waarschuw- Het sprinklersysteem van een bank in de Griekse stad Thessaloni ki heeft het leven gered van een man (54) die zichzelf in brand had gestoken uit frustratie over zijn schulden. De man overgoot zich zelf met benzine en stak zichzelf aan. Hij had niet gerekend op het blussysteem, dat in werking trad. de de politie en twee konden na een achtervolging worden aange houden. Snel zaten alle vier (19, 20, 22 en 28 jaar) vast en bekenden hun misdaden. Eigenaresse Tineke Boone van de Primera zei na afloop dat de strafei sen haar niet tegenvielen. „Zulke hoge had ik niet verwacht." Uitspraak 17 juni. SCHIJNDEL - De aanpak van de Qjkoorts blijkt zo effectief dat ge ruimde geitenbedrijven mogelijk per 1 juli weer dieren mogen aan voeren en fokken. Dat heeft demis sionair CDA-minister Gerda Ver burg gisteren duidelijk gemaakt bij een verkiezingsdebat in het Bra bantse Schijndel. „Nu de maatregelen hebben gehol pen en het aantal Qjkoorts geval len sterk is gedaald, breekt een nieuwe fase aan", verklaarde de be windsvrouw. Verburg verwacht dat het kabinet binnen enkele we ken besluit over versoepeling van de maatregelen die vanwege de Qjkoorts zijn genomen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 12, 13; Cultuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Televisie: 38, 39; Bijla ge: Auto. Ik vind het erg dat de Zeeuwse voornamen verdwijnen reageer op www.pzc.nl i.W reacties: 410 Ik ben de oranjegekte nu al beu III IIlil—IHIBIillllll III 70% VINA DEL MAR - Politiemensen begeleiden Joran van der Sloot nadat hij is gearresteerd in de Chi leense badplaats Vina del Mar. Vandaaruit is hij naar de hoofdstad Santiago gebracht. Hij werd ge zocht vanwege de moord op de 21-jarige Stepha- ny Flores, dochter van zakenman en voormalig au tocoureur Ricardo Flores. foto Roberto Candia/AP RIJSWIJK MEERSSEN DHAKA pagina 4 en 5: verstrikt in eigen leugens THESSALONIKI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1