cultuur 115 Synthesizers bieden vrijheid PZC0j DeStem Decreet presenteert derde nummer agenda Hete briketten in 30 minuten Koorschool gaat op zoek naar nieuwe stemmen Hermitage toont foto's Erwin Olaf vrijdag 4 juni 2010 De indie-electropopband Kids Never Lie treedt vanmiddag op tijdens Poppodium in Goes. door Rolf Bosboom Ze zijn al enige tijd een van de opvallendste ta lenten in de Zeeuwse popwereld: Kids Never Lie. Het trio heeft net de EP 1618 uitgebracht, waarmee het naar de rest van het land lonkt. Vandaag zijn drie - die sinds kort buiten de provincie studeren - voor het eerst sinds lange tijd weer te zien in hun eigen Goes, tijdens Poppo dium op de Grote Markt. Kids Never Lie begon twee jaar ge leden op het Goese Lyceum. De naam werd Mark Roth (zang, bas, synthesizer), Job Oberman (drums, synthesizer, samples, zang) en Tom Timmerman (gitaar, synthesizer) bijna uitgereikt. „We waren bezig een naam te verzin nen, toen we een snijplank zagen die was gebruikt om een T-shirt te bedrukken", zegt Timmerman. „Kids Never Lie, stond erop. Dat vonden we mooi, ook omdat het de laatste zin is van een nummer van LCD Soundsystem, een van onze favoriete bands." Aanvankelijk zat het trio op het spoor van de gitaarpop, maar in middels spelen synthesizers een prominente rol. De indie-electro- pop van de band grijpt terug op klassieke voorbeelden zoals New Order en Kraftwerk, maar klinkt tegelijk eigentijds. „Synthesizers ge ven je veel vrijheid", zegt Timmer man. „Je kunt precies de toon krij gen die je wilt." Op het podium is het lastiger. „In het begin hadden we vaak problemen met de tech niek. Daar hebben we veel van ge leerd, maar nog steeds is het moei lijk om het precies zo te laten klin ken als op de plaat." Vorig jaar speelde Kids Never Lie zich in de kijker, door Hooilkoorts te winnen en de landelijke finale van Popsport te bereiken. Daar door konden ze hun eerste EP op nemen. Dat gebeurde met Sjak Zwier in de studio van Blof. „Dat was een hele ervaring. Ook produ cer Budy Mokoginta was erbij. Zij Met de aluminium brikettenstarter heeft u binnen 30 minuten hete briketten voor uw barbecue. De brikettenstarter heeft een thermoplastische hand greep. Met behulp van een barbecuewant voor de uitkapbare metalen greep is het werken met briketten een veilige onderneming. Inclusief 2kg Weber briketten en aanmaakblokjes Normaal Lezersprijs /ia oc X. t+Jy-JÖ €32,95» exclusief verzendkosten van €4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 MIDDELBURG - In het café van het Zeeuws Museum in Middelburg wordt zondag om 15.00 uur het derde nummer van het Zeeuwse kunsttijdschrift decreet gepresen teerd. In deze aflevering is onder meer volop aandacht voor de ten toonstelling Lievelingen in het mu seum, met werk van de Zeeuwse ontwerpster Lidewij Corstiaans. Decreet heeft over de expositie ook een film gemaakt, die is vastgelegd op de bijgeleverde dvd. Verder staat er in het magazine werk van Femke Gerestein, dat tijdens de presentatie te zien is in het Mu seumcafé. www.decreet.nl foto John Klijnen hebben ons veel tips gegeven." De EP is het visitekaartje waarmee Kids Never Lie landelijk naam wil gaan maken. „We hebben nu één optreden staan op Westerpop, eind augustus in Delft. We hopen dat het er snel meer worden." Kids Never Lie treedt vandaag op tij dens Poppodium op de Grote Markt in Goes. Tijdschema: 16.00 uur: Serious; 16.40 uur: Bente Alice; 17.25 uur: Kids Never Lie; 18.10 uur: Scarabee; 18.55 uur: Double C; 19.40 uur: The Chim ney; 20.25 uur: Infinite Mind; 21.00 uur: Prijsuitreiking contest; 21.30 uur: Diesel Disco; 22.25 uur: Only Seven Left; 23.20 uur: Kensington. www.myspace.com/kidsneverlie. GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes (Singelstraat 7) is op zoek naar versterking en houdt daarom morgen tussen 13.00 en 16.00 uur open dag. Jongens die belangstel ling hebben voor zingen kunnen ter plekke auditie doen. De koorschool, die bijna wekelijks zingt in de katholieke Maria Mag- dalenakerk, maar ook regelmatig in het land optreedt, is bestemd voor jongens tussen de 5 en 16 jaar. „Er is altijd veel verloop in de groep, omdat jongens die de baard in de keel krijgen stoppen", aldus directeur Evert Wagter. „Op dit moment zoeken wij jongens in de leeftijd tussen de 5 en 10 jaar. Maar ook jongens uit groep 7 en 8 zijn altijd welkom." Naast een degelijke zangopleiding doet de koorschool er alles aan om het de jongens zo leuk mogelijk te maken. Er zijn computers om spel letjes mee te spelen maar ook voor het maken van huiswerk. Verder worden regelmatig dagjes weg, acti viteiten in de zomervakantie, een kampweek en om het jaar reizen naar het buitenland georganiseerd. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Kerkwerve Kofferbakverkoop bij recreatieboerderij Van Langeraad, Weelweg 3, Kerkwerve, 10.00 tot 16.00 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West-Europa, met expositie @Emergo van Betsy de Jon ge- Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur. Vlissingen Ada Schipper verzorgt een filmpresenta tie over Jemen. Filmzaal Ter Reede, 19.30 uur. Zierikzee Viering 25-jarig bestaan zorgcentrum De Wieken met onder meer onthulling kunst werk (10.00 uur) en optreden van Bruinis- ser Visserskoor (19.00-20.30 uur). PODIUM Domburg Optreden van Gino and the Bulldoze- band. GrandCafe MarktZes, 21.30 uur. Goes Dancetour DJ Knock Out. Miss Charley, Ramon Anthonise, Perezoso en Funkstar strijden om optreden Dancetour Goes, 't Beest, 21.00 uur. Middelburg De Nieuwe Snaar brengt absurdistische muziektheatershow 'Foor 11'. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Viking metal ft. Chain of Dogs, Encorion Sovitus, een avondje metal van Neer- lands bovenste plank. De Spot, 21.00 uur. Veere De finale van Classidfever 2010, met Jani- ne van Osta, Black Key, Jay Minor The Early Birds, Veerle Koens, Ilse Voorhoeve, Michiel Jens, Bent Alice. Afsluitend op treden Big Band Zeeuwse Muziekschool. 19.30 uur, Grote Kerk. Vlissingen Band Deleyaman speelt worldbeat, folk, pop en klassiek. De Piek, 21.00 uur. Zierikzee Popfestival Anywave, met optredens Skinner, Oberg, David Gogo en Grand pa Nick's Blues Band. Brogum, 20.00 uur. AMSTERDAM - In de Hermitage in Amsterdam is vanaf 11 juni de foto serie Dusk Dawn te zien van fo tograaf Erwin Olaf Hij liet zich in spireren door de foto's van fotogra fe Frances Benjamin Johnston. In 1899-1900 fotografeerde zij zwarte Amerikaanse leerlingen van het Hampton Instituut in Virginia. In Dusk portretteert Olaf een gezin met donkere huidskleur. In Dawn laat hij dezelfde scènes zien, alleen plaatst hij ze in Rusland in een vol komen bleek palet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15