Ron Artest is geval apart 29 De NBA Finals tussen de Los Angeles Lakers en de Boston Celtics beginnen in de nacht van donder dag op vrijdag. Matthijs Eversdijk in talentenseiectie Snap On Racing wint kartwedstrijd Districtskampioenschap korfbal bij Ondo Bankdrukmarathon in Middelburg Eddy Smit verbetert clubrecord op 5000m donderdag 3 juni 2010 BASKETBAL Ron Artest speelt bij de Los Angeles Lakers met rugnummer 3 7. Volgens de basketballer is dat om Michael Jackson te gedenken. Het album Thril ler van de vorige zomer overleden Jackson stond nadat het verscheen 37 weken op rij op nummer één in de Amerikaanse hitlijsten. door Edward Swier OEN HAAG - De één denkt, over weegt, peinst en neemt een wel overwogen beslissing. De ander doet maar wat. En heeft daar, raar maar waar, vaak net zoveel succes mee. Ron Artest fladdert door het leven, basketbalt zijn eigen wed strijd, maakt ruzie op elke straat hoek, kan niet klokkijken en heeft een verdomd slecht gevoel voor humor. En toch bestaat de kans dat hij half juni, als speler van de Los Angeles Lakers, met een kam- pioensring om zijn vinger loopt. Ron Artest, NBA-kampioen, het kan niet gekker. Soms lijkt hij, als je niet beter wist dat Dennis Rodman nog leeft, wel de reïncarnatie van die excentrieke ling. Artest heeft dezelfde storin gen in zijn hersenen als de voor malig Bulls-speler. Ook qua speelst ijl hebben de twee wel wat weg van elkaar. Artest kan goed reboun- den, loopt een beetje raar, maakt de vreemdste keuzes. Voor een clown kan hij net te goed basket ballen, voor een crimineel is hij net niet gewelddadig genoeg. Art est (30) staat vanaf vannacht met de Lakers tegen de Boston Celtics in de NBA Finals, voor het eerst in zijn carrière. Het wordt serieuzer dan ooit. Artest werd, als zoveel andere bas ketballers én rappers, geboren in de Queensbridge Project, een wei nig vrolijk stemmende wijk van Queens, New York. Het ging er be paald niet zachtzinnig aan toe op de basketbalpleintjes. Artest was zelfs getuige van een 'moord', al is het bij hem nooit zeker of hij de waarheid spreekt. „Op een gege ven moment brak iemand een poot van een tafel en gooide. Dwars door het hart van die jon gen, hij was meteen dood. Ik ben dus wel wat gewend." Tegenstanders kunnen er over meepraten. Artest plant regelmatig zijn elleboog op andermans neus. Zijn slechtste daden verrichtte Art est in het shirt van de Indiana Pa cers. Hij zette zichzelf en de club voor schut. Zoals die keer dat hij S - 8$Ejgg 388 i mm achter Celtics-speler Paul Pierce, komende week weer tegenstrever, stond en spontaan diens broek naar beneden trok. Tijdens de zogeheten Pacers-Pis- tons Brawl, op 19 november 2004, was er. minder te lachen. Na een harde overtreding van Artest ont stond een gevecht dat zich ver plaatste naar de tribune. Daar liet Artest zich evenmin onbetuigd. De NBA-bazen schorsten hem voor 73 wedstrijden én de play-offs, de langste schorsing uit de historie. Het kostte hem zeven miljoen dollar aan salaris. Artest, maker van een hiphopal bum (My World) en middelpunt van een nog te ontwikkelen reali- tyshow (They Call Me Crazy), ver sleet de nodige clubs. De Chicago Bulls, Indiana Pacers, Sacramento Kings en Houston Rockets waren even enthousiast, maar uiteinde lijk niet echt gelukkig met de gere geld te laat op de training verschij nende Artest. Kwam hij wel tijdig, dan was dat soms zomaar in bad pak. Artest durfde ook te onthul len dat hij, tijdens zijn eerste NBA-jaren, in de rust Hennes- sy-cognac dronk. Bij de Lakers lijkt coach. Phil Jackson de juiste snaar dit jaar wel te raken. Al neemt de spanning toe. In wedstrijd 5 van de Confe rence Final tegen de Phoenix Suns, de stand zo goed als gelijk, nam Artest echter binnen tien tellen twee volkomen bizarre, en misluk te driepuntspogingen. Het hele sta dion schreeuwde 'NOOOO', maar Artest deed wat hem beliefde. Een nederlaag leek vervolgens aan staande, maar in de slotseconden maakte Artest alsnog de winnen de punten. Eerder in de play-offs was het al tot een relletje via twit ter gekomen. Artest baalde dat Jackson hem bekritiseerde over zijn schotkeuzes en liet dat via in ternet weten. „Ron is uniek", zei Jackson daarop. „Een interessant type, uniek inderdaad", voegde Pau Gasol toe. „Hij zit in ons hart", aldus Kobe Bryant. Het is een diplomatieke manier om te zeggen dat hun teamgenoot eigen lijk geschift is. WILHELMINADORP De goede prestaties van Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp zijn niet onopgemerkt gebleven bij de bondscoaches van de Wielrenunie. Mocht hij eerder al starten tijdens de worldcup in Houffalize, nu is de mountainbiker van het Beekbikes cyclingteam geselecteerd voor een trainingskamp van de talentense lectie junioren. Van 19 tot en met 23 juli traint deze selectie in de Bel gische Ardennen. Komend week einde komt Eversdijk bij een wed strijd in Verviers in actie. MIDDELBURG Het team van Snap On Racing heeft de veertiende race van het Zeeuws indoor kartkampioen- schap in de hoofdklasse gewon nen. De ploeg had bij de finish een voorsprong van rukm zes secon den op Cafetaria 't Frietuus. Snap On Racing behaalde hiermee het volledig aantal haalbare pun ten, maar vormt geen bedreiging meer voor Veersedam Auto, de kop loper in het algemeen klassement. De snelste race ronde kwam op naam van Ivo van Egmond. Ron Artest in actie tijdens tijdens een wedstrijd van de Lakers. aasssHgsssBB MIDDELBURG Bij korfbalvereniging Ondo in Sint Laurens wordt zaterdag het dis trictskampioenschap veld voor de A-,B-,C- en D-jeugd gehouden. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. De winnaars plaatsen zich voor het Nederlands kampioen schap, dat op zaterdag 12 juni wordt gehouden. Bij de B-junioren komt Fortis Bi uit Oost-Souburg zaterdag in actie. Hun wedstrijd begint om 13.00 uur. Bij de D- pupillen is Deetos uit Dordrecht één van de finalisten. MIDDELBURG In Poolcafé the Roadhouse in Mid delburg vindt zondag een bank drukmarathon plaats. Deze marathon is een jaarlijks te rugkerend evenement en niet meer weg te denken uit de wereld van de krachtsport. De middag staat in het teken van de sport en heeft geen wedstrijdele ment, iedereen kan meedoen en zijn of haar maximale gewicht bankdrukken. De zaal in the Roadhouse gaat om 13.00 uur open. foto Mark J. Terrill/AP STEENBERGEN Tijdens een avondwedstrijd atle tiek in Steenbergen heeft Eddy Smit het clubrecord op de 5000 me ter verbeterd. De atleet van Delta Sport kwam in de categorie 60+ tot een tijd van 19.24,05 minuten. Dat was een ver betering van vijftien seconden ten opzichte van het oude clubrecord, dat op naam stond van Joop Las- seur. Smit steeg op de Zeeuwse ranglijst allertijden 5000 meter naar de der de plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77