Joran wordt opnieuw verdacht van moord VERRE REIZEN... met KRAS.NL 5 'Ik heb altijd gedacht dat hij ooit tegen de lamp zou lopen' PERU Jonge vrouw dood in hotelkamer Polsbandje tegen fraude bij Vierdaagse Priester Antoine Bodar krijgt eigen glossy Politie opent jacht verklikker snelheid KRAS LMZllkkU BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscPm donderdag 3 juni 2010 NIJMEGEN Illegaal meewandelen in de Nij meegse Vierdaagse is niet langer mogelijk. Het polsbandje dat de wandelaars omkrijgen, moet identi teitsfraude uitsluiten. Op veilingsi tes duiken geregeld advertenties op waarin startbewijzen worden aan geboden. De organisatie krijgt veel emotionele brieven van kandida ten die zijn uitgeloot. ZOETERMEER De katholieke priester Antoine Bo dar krijgt volgend jaar een eigen glossy. Die verschijnt begin volgend jaar eenmalig.In 'Antoine' staan bij dragen van onder anderen cabare tier Herman Finkers, schrijver Jan Siebelink en er zijn teksten over Au- gustinus (wijsgeer uit de vierde eeuw). Bodar bepaalt als eindredac teur wat er in het blad komt Justitie in Peru vraagt interna tionaal om opsporing van Jo ran van der Sloot. Jonge vrouw (22) dood aange troffen in hotelkamer in Peru aanse hoofdstad Lima. Van der Sloot zou naar Chili zijn gevlucht. door Gerard den Elt en Robert-Jan Friele LIMA - Justitie in Peru heeft een in ternationaal opsporingsbevel uitge vaardigd tegen Joran van der Sloot (22). Hij wordt ervan verdacht de 21-jarige Stephany Tatiana Rami rez Flores op zijn hotelkamer'te hebben vermoord. Van der Sloot, die verdacht wordt van betrokken heid bij de verdwijning van de Amerikaanse Natalie Holoway in 2005 op Aruba, zou met de auto naar Chili zijn gevlucht. Het Openbaar Ministerie in de Pe ruaanse hoofdstad Lima heeft gis teravond tegenover het Nederland se ministerie van Buitenlandse Za ken bevestigd dat Van der Sloot de voornaamste verdachte is van de moord op de jonge vrouw. Van der Sloot is de laatste die met het slachtoffer is gezien in de nacht van afgelopen zaterdag op zondag. Dat gebeurde toen zij een casino in Lima verlieten. De dochter van de zakenman en voormalig autocoureur Ricardo Flores, werd gistermorgen dood aangetroffen op een kamer in ho tel TAC, gelegen in de dure wijk Miraflores van de Peruaanse hoofd stad. Hotelpersoneel zou Van der Sloot en de vrouw samen hebben gezien. Volgens de vader van het slachtof fer zijn daar ook beelden van, af komstig uit beveiligingscamera's in het casino. De kamer waar de vrouw werd gevonden, stond op naam van de Nederlander. Vol gens de politie is de jonge vrouw, die nog bij haar ouders woonde, met messteken om het leven ge bracht. Sinds vrijdag hadden haar ouders niets meer van hun doch ter vernomen en haar als vermist opgegeven. door Gerard den Elt en Robert-jan Friele Peter R. de Vries, die jaren lang vergeefs poogde te be wijzen dat Joran van der Sloot Natalee Holloway om het leven bracht en liet ver dwijnen, reageerde gisteren verbijs terd op het nieuws uit Peru. „Dit is een heftig verhaal. Ik ben twee weken geleden nog in Zuid-Amerika geweest voor een andere zaak. Ik was hier graag met een ingedoken." De Vries, die Van der Sloot met een verborgen camera-actie tot een bijna-bekentenis bracht, zegt echter wel: „Ik heb altijd wel ge dacht dat hij een keer tegen de lamp zou lopen." De vader van het vermoorde Peru aanse meisje beschuldigde Van der Sloot voor de Peruaanse televisie van de moord. Ricardo Flores: „Om 05.16 uur verliet ze het casi no met de heer Joran van der Sloot. Het is niet de eerste moord die hij pleegt. Hij is inmiddels ge vlucht." Flores toonde de Peruaanse media daarna een A4-tje met daarop twee foto's van Van der Sloot. Vol gens de media in Peru zou de ver dachte maandag al per 'auto naar Chili zijn gevlucht. Een Peruaanse krant meldt echter dat de auto zou zijn gevonden bij de internationa le luchthaven Jorge Chavez in Li ma. De hoofdofficier van justitie op Aruba, waar Van der Sloot betrok ken was bij de verdwijning van de Natalee Holloway, zegt formeel op de hoogte te zijn gesteld van de nieuwe verdenking. Hoofdofficier Peter Blanken meent dat aanhou ding van Van der Sloot mogelijk ook zaak-Holloway tot klaarheid kan brengen. „Wellicht wil hij eens een keer schoon schip ma ken, nu hij ook bij een tweede moordzaak betrokken lijkt", aldus Blanken. „Het zou vele betrokke nen op het eiland en in de Verenig de Staten een lief ding waard zijn, wanneer dat zou gebeuren." Volgens de hoogste baas van justi tie op Aruba is Joran van der Sloot recentelijk nog op het eiland ge weest om moeder te bezoeken die daar woont. Volgens Blanken is het onderzoek naar de verdwijning van Natalee nog altijd gaande. „Het boek is nooit gesloten." HILLEGOM - De verkeerspolitie kon digt aan opnieuw jacht te maken op verklikkers van het merk Stin ger, waarmee snelheidscontroles met behulp van laserguns kunnen worden gedetecteerd. Dat heeft het Landelijk Parket Team Verkeer van het Openbaar Ministerie alvast aangekondigd naar aanleiding van een nieuwe publiciteitscampagne van dit merk. Door middel van radiospotjes be weert Stinger dat nieuwe, legale ap paratuur beschikbaar is om snel heidscontroles met laserpistolen tij dig te signaleren. „Radardetectors zijn in Nederland verboden, maar Stingers zijn juist legaal", stelt Jim de Wilde van Stinger. De legaliteit van de nieuwe apparatuur wordt betwist door het Landelijk Parket Team Verkeer. „Dit zal juridisch ab soluut worden getoetst", verwacht Ernst Koelman van het OM. Rondreis Best of China 16 dagen o.b.v. 14 x ontbijt Vertrek: van 14 augustus t/m 23 oktober o.a. vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding vertrekgarantie: 14-28/8, 11/9 en 9/10! met o.a. Huangzhou, Beijng, Xi'an met het Terracottaleger, Nanjing, de tuinen van Suzhou en de metropool Shanghai Zie www.kras.nl/36274 Rondreis Java Bali 17 dagen o.b.v 15 x ontbijt Vertrek: van 6 juli t/m 30 oktober o.a. vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding met o.a. Jakarta, Bogor, de wereld beroemde Borobudur, Yogyakarta, de imposante Bromovulkaan, Kalibaru en stranddagen op het godeneiland Bali Rondreis Ceylon Compleet 16 dagen o.b.v. 14 x ontbijt en diner Vertrek: 18 juni t/m 12 april 2011 o.a. vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding met o.a. Anuradhapura, Pollonaruwa, Kandy, het olifantenweeshuis in Pinna- wela, theeplantages, de oude VOC-stad Galle en de badplaats Hikkaduwa Zie www.kras.nl/74756 Gegarandeerd vertrek op 25/7 en 12/9! Rondreis Best of Vietnam 18 dagen o.b.v. 15 x ontbijt Vertrek: van 11 juli t/m 10 oktober o.a. vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding met o.a. Hanoi, de schitterende Halong Bay, Hué, Hoi An en Ho Chi Minh City optioneel: de beruchte Chu Chi tunnels en de vruchtbare Mekong Delta Zie www.kras.nl/36249 aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Het betreft hier geen gezamenlijke foto Evert Elzinga/ANP Met rechtstreekse vlucht per KLM! Winterseizoen nu boekbaar! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5