traditie geworden land 119 Veere geeft duizend haringen weg Balletjes Middelburgse golfbaan vlogen over A58 Open dag naturisten om begrip te kweken 'Meld onveilige oversteekplekken bij Veilig Verkeer' door Henk Postma VEERE - Nu de wekelijkse vismarkt in het stadje Veere voorlopig nog niet terug is, tovert de organise rende stichting een alternatief pro gramma uit de hoge hoed. Vanaf volgende week is iedere za terdag wat bijzonders te beleven bij of om de Kaai. De openings stunt voor 12 juni is al bedacht. Op de Kaai deelt de stichting dan dui zend nieuwe haringen uit. Die actie begint om 13.00 uur. Ge gadigden kunnen zich dan melden bij de haringkar, die vrijwel iedere zaterdag op de Kaai staat. „Het zou mooi zijn wanneer daar dan een rij staat van duizend mensen", zegt woordvoerder Jan Mosmans alvast genietend van de voorpret. En zo is er straks iedere zaterdag wel wat te beleven wat raakt aan een vismarkt. Zo komt er ook een dag waarop gratis een rondvaart kan worden gemaakt op een hoog aars. Er heeft zich ook al een koor gemeld dat zeemansliederen wil komen zingen. „Noemt het een al ternatief programma dat er op is gericht de mensen toch nog iets te bieden zolang we geen vismarkt mogen organiseren", zegt Mos mans. Zoals gemeld is, moet eerst een nieuw bestemmingsplan van kracht zijn. Pas dan kan op de Kaai weer een vismarkt worden ge houden. Omdat een bezwaar schrift is ingediend, kan de ge meente niet goed inschatten hoe lang de procedure duurt. 'Iedereen heeft zo zijn vaste taken. We hoeven eigenlijk van tevoren nauwelijks te vergaderen. We weten allemaal precies wat we moeten doen.' Rianne Monteny, Straatspeeldag Sint Laurens door Theo Ciele foto's Lex de Meester donderdag 3 juni 2010 door Emile Calon MIDDELBURG - Een halfjaar geleden vonden de kantonniers van Rijks waterstaat heel veel golfballetjes langs de A58 ter hoogte van de Middelburgse golfbaan van Burg- golf „Emmers vol", herinnert woordvoerder Jan van Gorp zich nog goed. Volgens hem lagen de balletjes vooral aan de overkant van de snelweg. Rijkswaterstaat stapte daarop naar het management van de golfbaan en eiste maatregelen. Zo niet, dan zouden er juridische stappen wor den genomen tegen de golfbaan. „Want je moet er toch niet aan denken dat een golfballetje tegen de voorruit van een automobilist komt", aldus van Gorp. Bij de golfbaan namen ze direct maatregelen, vertelde manager Li- neke ten Bokum gisteren. Om te beginnen werden er zes extra net ten opgehangen. Daarnaast werd de drive range wat gedraaid, wer den er waarschuwingsborden op gehangen en is het vanaf dat mo ment verboden om bij een bepaal de windrichting nog gebruik te maken van die oefenbaan. Ook wordt die baan gesloten als het personeel van de golfbaan ver trekt. Rijkswaterstaat is tevreden over het resultaat van al die maatrege- .len. Volgens Van Gorp wordt nu nog maar een enkele keer een bal letje gevonden langs de A58. „En dan niet aan de overkant van de weg maar in de berm die grenst aan de golfbaan", aldus de woord voerder. Hij laat wel weten dat Rijkswater staat de situatie nauwlettend blijft volgen. „Want het kan natuurlijk niet zo zijn dat een golfbaan een gevaar oplevert voor het verkeer." Elk gevonden balletje wordt vol gens hem gefotografeerd en als het er te veel worden, nemen mensen van Rijkswaterstaat contact op met het management van de Mid delburgse golfbaan. Ten Bokum is blij dat de genomen maatregelen helpen. Ook verze kert ze dat de medewerkers van de golfbaan erop letten dat golfers niet expres over de netten slaan. „Want dat is natuurlijk niet de be doeling." De straatspeeldag is de afgelopen jaren een echte traditie gewor pen. In verschillende plaatsen op Walche ren konden de kinderen gisteren op straat spelen, zonder zich te hoeven bekommeren om het ver keer. Neem bijvoorbeeld Sint Laurens. Sinds een jaar of vijf zorgt een vas te groep moeders ervoor dat er in de Van Cittersstraat van alles te doen is voor de kinderen tijdens de Nationale Straatspeeldag/Bui tenspeeldag. „Het is hier voortgeko men uit de knutselclub. De Stich ting Welzijn Middelburg vroeg in dertijd of we een straatspeeldag wilden gaan houden. Zij hebben ons toen op weg geholpen", ver telt Rianne Monteny. Zij is een van de moeders die in de organisa tie van de speeldag zit. Het is inmiddels een ervaren club je, vertelt Monteny: „Iedereen heeft zo zijn vaste taken. We hoe ven eigenlijk van tevoren nauwe lijks te vergaderen. We weten alle maal precies wat we moeten doen." Zo'n 75 kinderen deden gisteren mee aan de straatspeeldag in de Van Cittersstraat. Monteny: „Dat zijn natuurlijk niet alleen kinderen uit deze straat. Ze komen van heel het dorp en ook van de Noordweg, want daar is sinds een paar jaar geen straat speeldag meer." Waterspelletjes in de Middelburgse Verwerijstraat. Onveilige oversteekplaatsen ba ren ouders de meeste zorgen als ze hun kind buiten willen laten spelen. Veilig Verkeer Nederland roept ouders op om deze onveilige situaties te melden bij het Meld punt Verkeer (0800-837337). Die treedt in contact met de wegbe- heerder. Ervaring leert dat de helft van de meldingen leidt tot aanpas singen van de weg, aldus het dis trict Zeeland van Veilig Verkeer Nederland. Zelf brood bakken in de buitenlucht in Oost-Souburg. meente ook nog geen andere loca tie aangeboden in ruil voor verhui zing. Volgens hem zijn er wel ge sprekken geweest met de buur man van het terrein, een landbou wer, maar zijn die gesprekken afge broken. Zondag is het Wereld Naturisten dag. Van 13.30 tot 16.00 uur houdt Zeelandia een open dag. Die dag is ook bedoeld om belangstellenden kennis te laten maken met naaktre- creatie en de naturistische terrei nen. Volgens Fermond is bloot ge durende die dag heel gewoon maar zeker niet verplicht. De open dag is dit jaar onderdeel van de landelijke campagne 'Naakt is geen punt' waarmee de Neder landse Federatie van Naturisten de taboes en vooroordelen over naakt- recreatie wil wegnemen. www.naaktisgeen.nu RITTHEM - De naturistenvereniging Zeelandia grijpt de Wereld Naturis tendag aan om het eigen terrein aan de Fort de Ruijterweg in Rit- them te tonen aan belangstellen den. „We zitten op een werkelijk bijzonder mooie plek, maar wor den bedreigd", zegt Ron Fermond van de vereniging. De gemeente Vlissingen heeft na melijk laten weten dat de naturis ten daar moeten verdwijnen, om dat er in de toekomst een insteek - haven zou kunnen komen. Zeelandia wil echter niet vertrek ken omdat de leden gehecht zijn aan het terrein. „Bovendien heb ben we het nodige geïnvesteerd in het terrein, zoals elektriciteit en riolering. Die kosten die we daar voor hebben gemaakt, zijn we kwijt als we verhuizen naar een andere locatie." Volgens Fermond heeft de ge- Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen Bij aanschaf van Parade Pafesse tapijt ontvangt u gratis hoogwaardig ondertapijt t.w.v. 39,00 per strekkende meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21