i8l zeeland Zoektocht naar openbaar toilet 'Ondanks tegenslagen /WH! Plannen water in DeTuiri kamer Trappen voor Bigband Evergeens in Tonnenmagazijn KunstKijk film over Jean Michel Basquiat papa Peter is de allerbeste! AVONTUUR Zierikzees stel terug van 22 maanden durende zeereis Vogelwacht zoekt geheimen Grevelingen CJV mini-instuif in gebouw De Driehoek Cheque shantykoor voor Hospice u rnrnm /niMuisoo woensdag 2 juni 2010 IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-817475 door Esme Soesman zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland onderzoekt'de al ternatieven die er zijn voor het eer der dit jaar afgesloten openbaar toi let op het hoekje 't Vrije met de Hogemolenstraat in Zierikzee. Dit toilet is op slot gegaan in ver band met vandalisme. De vernie lingen kostten de gemeente de af gelopen drie jaar in totaal 28.000 euro. „Dat kan niet zo doorgaan", geeft wethouder Wim Stouten de gemaakte overweging aan. De gemeente onderzoekt nu ande- BROUWERSHAVEN Dansen mag, zaterdagavond in het Tonnenmagazijn, tijdens het con cert van bigband The Evergreens. Het jubilerend orkest (40 jaar) be geleidt zangeres Annelies Malleko- te en speelt werk van Count Basie en Charly Parker. Het concert be gint om 20.30 uur. De entree be draagt 5 euro. MIDDELHARNIS In het kader van KunstKijk Goe- ree-Overflakkee vertoont Filmhuis Middelharnis vrijdag 4 juni de film Basquiat. Na zijn ontdekking wordt de jonge graffiti-kunstenaar Jean Michel Basquiat direct bestempeld als een van de grootste talenten van de New Yorkse kunstscene. De vertoning begint om 20.00 uur. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken re opties, omdat het toilet - zo bleek eerder deze week bijvoor beeld bij de Seniorenraad - erg wordt gemist. Mogelijke alternatieven zijn het in stalleren van een muntautomaat in het bestaande gebouw of het plaatsen van een nieuw toilet, eventueel dichter in het centrum. Ook samenwerking met een Zierik zees horecabedrijf of (maar dat is pas op lange termijn) een combi natie met het museum zijn opties. Gesprekken zijn op dit moment gaande. Stouten: „Dit biedt onder nemers misschien wel kansen." BOMMENEDE De Natuur- en Vogelwacht gaat za terdagochtend op zoek naar de ge heimen van de Grevelingen. De ex cursie duurt van 10.00 tot 12.00 uur en gaat van start in het haventje van Bommenede, bij Zonnemaire. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Ine van de Ven op het telefoon nummer 06-49604482. ZIERIKZEE Het CJV afdeling Zierikzee houdt vanmiddag in gebouw De Drie hoek in Zierikzee een mini-instuif voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Het programma voor deze middag biedt knutselen en spelletjes. De or ganisatie vraagt 1 euro voor deelna me. De mini-instuif wordt gehou den van 14 tot 16 uur. Ruig weer tijdens de Atlantische oversteek. foto Ascha Kikstra zierikzee - Shantykoor Neptunus heeft de opbrengst van het concert van afgelopen zaterdag ter gelegen heid van het tienjarig bestaan be schikbaar gesteld aan het Hospice Schouwen-Duiveland. Adriaan van den Berge, voorzitter van het Hospice ontving van Nep- tunus-voorzitter Peter van Lange- raad een cheque van 1.750 euro. Aan het einde van de avond kon dat bedrag nog worden aangevuld met 250 euro dankzij de spontane donaties van de bezoekers van het concert in dorpshuis De Schutse in Haamstede. Natuursteen tofel 200x1 10 cm 4x Slnpelstocl iiluniiniiim/lcxtilcun Van 1:100.- rnt een moment m nd Voor €839.- door Ton van den Nouweland Rookworst, moest er ko men. Van de Hema, en een bak kibbeling én een frietje satésaus. Marcel Hogenstein (33) en Ascha Kikstra (37) uit Zie rikzee zijn terug van een 22 maan den durend avontuur op hun zeil boot 'Live' naar de Cariben en de Verenigde Staten. „Het mooiste van de reis is eigen lijk nog dat je allerlei pluimage van mensen ontmoette", zegt Ascha „De inwoners van de lan den, maar zeker ook de andere zei lers. En dolfijnen, hè. Altijd een feestje als die er zijn." Bij Marcel maakten orka's indruk, „li was in de kajuit, terwijl ik een vislijntje uit had staan. Ascha ziet achter ons een grote zwarte vin en later nog een. 'Ik weet niet waar je op vist', riep ze, 'maar dit lijkt me een beetje groot.' Terwijl ik de lijn inhaal, springen er vijf orka's uit het water. Dan sta je vet in de adre naline." Hoogtepunten. Het stel lepelt ze probleemloos op. Marcel: „Galicië in Spanje. Daar gingen we van het ene feest naar het andere. We voel den pressie om de Golf van Biska je over te steken. Daar is het meest al slecht weer en dat hadden we dus ook. In Galicië viel die span ning van ons af en hadden we het Marcel Hogenstein hoorde de uitdrukking van een maat. 'Plannen worden bij laag water in het zand geschre ven'. „Kenmerkend voor onze reis," zegt hij. „We hadden onder weg willen werken, maar dat bleek door allerlei formaliteiten niet te doen. In Barbados bedachten we dat je na het Panamakanaal niet meer terug kan. En dus werd het geen reis om de wereld. We heb ben soms de route aangepast aan de verwachte visite. Ook dat moet je niet doen, want het weer gooit roet in het eten. En telkens als we door Esme Soesman zierikzee - De teller voor de aan schaf van een duofiets voor het verpleeghuis Cornelia in Zierikzee staat nu nog op nul, maar daar komt komende zaterdag zeker ver andering in door het 'benefietseve- nement' Met twee fietstochten (30 of 50 ki lometer), een spinningmarathon onder de Beuze, de verkoop van tweedehands fietsen en een mega barbecue zamelt de Rotary Zierik zee geld in. En dat ziet er veelbelo vend uit, schetst mede-organisator Johan Paauwe de actuele stand van zaken. Tegen de 25 fietsen zijn inmiddels cadeau gedaan. „Daar zit mooi materiaal bij. Geweldig dat mensen zo meedoen." Dolfijnen voor de boeg is altijd feest. foto Marcel Hogenstein IJmuiden Zeilers per vliegtuig terug, boot per schip. Kanaal Q° België Eilanden Q l I Frankrijk o o q Spanje 0 Portugal St. Kitts Nevis Guadeloupe Les Saintes Dominica St. Vincent Grenadines St. Lucia Canarische Eilanden /Palm Beach Florida Keys^0Miami 0Oq Cuba Jamaica^ Maarten O Martinique ^ooooooooo^ Barbados Kaapverdische Eilanden Rolant Quist Route van de Live De Live van Marcel Hogenstein en Ascha Kikstra legde 9000 zeemijlen af. St. Maarten St. Barth Saba Bonaire Curacao Aruba

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78