rrimarsaki FRAANJE Jattefin (Zweeds voor fantastisch) wonen! Zeeuwse dag van de bouw Opdrachtgever: Woningcorporatie Zeeuwland, Zierikzee Architect: Fierloos Architecten, Goes Projectontwikkelaar: Marsaki, Goes Hoofdaannemer: Fraanje BV, Lewedorp fJQ aannemingsbedrijf projectontwikkeling Noorderpolder, de nieuwste wijk en de bekroning van Zierikzee, realiseert Zeeuwland amen met Marsaki het project Klein Zweden. 86 ruime huurappartementen met drie f vier kamers die zijn voorzien van alle moderne gemakken, zoals vloerverwarming n elektrische zonwering. Elke bewoner heeft bovendien een parkeerplaats in de arage onder het gebouw. De bouw is begin 2010 gestart. Klein Zweden bestaat uit ier gebouwen met elk drie woonlagen. Jong en oud wil genieten in Klein Zweden. De eerste aanbiedingsgesprekken zijn me dio mei gestart. Nadat de klant het apparte ment heeft geaccepteerd, komt hij voor het keuzegesprek. In die gesprekken kan de klant kiezen uit diverse mogelijkheden voor keuken en sanitair. Voor een meerprijs zijn uitbreidingen mogelijk, zoals een vaatwas ser of een magnetron. Zo kan men het ap partement nóg meer naar de zin maken. Mijn collega Marion Meerman en ikzelf zijn erg enthousiast over de communicatie. Mede dankzij een goede voorlichting en de maquette in ons kantoor, krijgen wij weinig vragen. Onlangs hebben wij een open dag georganiseerd. De belangstelling was enorm. Men is enthousiast over de appartementen en over hun gunstige ligging ten opzichte van de winkels en het polderlandschap. Klein Zweden is een 'synnerlig' (buiten gewoon) mooi project nabij het centrum van Zierikzee." groen. De woningen op de begane grond hebben een heel brede glazen pui, waar door de twee daarboven gelegen gemetselde woonlagen als het ware zweven." Aan het woord is architect Hans Fierloos. "Veel aan dacht hebben wij besteed aan een vriendelij ke ontvangst. Elk gebouw is voorzien van een lift en trappen. De woningen op de begane grond grenzen aan een tjoulevardje' en de woningen daarboven worden met een eigen bruggetje verbonden meteen van de woning afgekeerd 'straatje' Dat maakt ook de achter gevel speels. Ondanks deze en andere details hebben wij kunnen voldoen aan het voor geschreven woonoppervlak en zijn wij binnen het programma van eisen gebleven. Regel matig zijn wij op de bouwplaats aanwezig voor het bijwonen van de bouwvergaderin- gen.Dit is onze tweede opdracht in Zierikzee. In 2008 hebben wij het appartementenge bouw Lagune in PoortAmbacht gerealiseerd. Ook met Klein Zweden krijgt Zierikzee er weer een prachtig project bij!" Naam: Marianne van Dongen Marion Meerman Functie: Wooncoaches Bedrijf: Woningcorporatie Zeeuwland www.zeeuwiand.nl Marianne van Dongen is een van de twee wooncoaches die namens Zeeuwland aan het project zijn gekoppeld. "Als wooncoaches zijn wij gedurende het hele project hét aan spreekpunt voor onze klanten. Van vragen van geïnteresseerden tot het verhuren van de appartementen. Tijdens de aanbiedings gesprekken met potentiële huurders brengen wij eerst hun wensen in kaart en laten wij hen kiezen uit de diverse mogelijkheden die de appartementengebouwen bieden. Er is veel belangstelling voor de 86 appartementen. Naam: Hans Fierloos Functie: Architect Bedrijf: Fierloos Architecten www.fierloos.nl Fierloos Architecten gaat geen enkele uitda ging uit de weg. Al zo'n 35 jaar slagen zij er in, gebouwen te ontwerpen, die zich door hun opvallende en subtiele details onder scheiden. Zo ook het appartementencom plex Klein Zweden. Niet alleen de kleuren van de gemetselde gevels vallen op, ook de vele glaspartijen springen in het oog. "Een van de andere bijzonderheden is dat de parkeergarages met daarin tevens de bergin gen half verdiept onder de gebouwen liggen. Daardoor blijft de ruimte daarachter open en Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Marsaki bv ontwikkelt projecten voor haar aandeelhouders: zes woningcorporaties verspreid over Zeeland en is daarmee de grootste Zeeuwse ontwikkelingsmaat schappij. Klein Zweden is een opdracht van Zeeuwland uit Zierikzee die projectont wikkelaar Martin van der Haven namens Marsaki uitvoert. "Vanaf het allereerste idee tot en met de oplevering ben ik bij het project betrokken. Mijn werkzaamheden betreffen bijvoorbeeld het aantrekken van de adviseurs en het begeleiden van het proces van ontwerp tot en met de uitvoe ring, zoals het afsluiten van contracten met de aannemer en de woningbouwcorporatie. Zodra het project is aanbesteed, is de projectleider van Marsaki het eerste aan spreekpunt voor alle betrokken partijen. De projectontwikkelaar is dan degene die naar oplossingen zoekt voor financiële kwesties, zoals meerwerk of andere pro blemen die niet tot de taak van de project leider behoren. Aannemingsbedrijf Fraanje is als hoofdaannemer verantwoordelijk voor Naam: Albert Jan van de Breevaart Functie: Projectleider Bedrijf: Aannemingsbedrijf Fraanje B.V. www.fraanje.com Projectleider Albert Jan van de Breevaart is zeer tevreden over de bouw. "Het project ligt op schema. Bovendien worden het zulke mooie gebouwen." Samen met de werk voorbereider, die het tekenwerk begeleidt, en de uitvoerder, die de mensen op het werk aanstuurt, leidt hij de werkzaamheden die onder verantwoordelijkheid van Fraanje worden uitgevoerd. "Ik ben eindverantwoor- Naam: Martin van der Haven Functie: Projectontwikkelaar Bedrijf: ROM Marsaki bv, Goes www.marsaki.nl de bouw van het appartementencomplex. Alle betrokken partijen staan voor de kwa liteit van dit complex, waarbij Marsaki het enorm waardeert dat Zeeuwland heeft vastgehouden aan een hoog ambitieniveau voor dit project." delijk voor onze mensen en voor het werk dat zij leveren. Tevens onderhoud ik de contacten met de opdrachtgever, de onderaannemers en leveranciers en verzorg ik de financiën daaromheen. Tweemaal per week ben ik zelf op de bouwplaats aanwezig. Het worden bijzondere en kleurige gebouwen. De casco's bestaan uit betonskeletbouw en de gevels worden afgewerkt met respectievelijk zwart, paars en oranje metselwerk. Dat wordt aangebracht met mortel in dezelfde kleur als de steen en de voegen worden gelijktijdig afgewerkt met de metselmortel (doorstrijk werk). Alle appartementen worden voorzien van zwevende dekvloeren die het leefcomfort verhogen en van hoogwaardige aluminium kozijnen. De vier gebouwen worden gelijktijdig gebouwd. De kelders zijn nu bijna gereed. De oplevering van het gehele project staat gepland in het tweede kwartaal van 2011. De samenwerking tussen alle partners van het project is prima. Iedere twee weken is er een gezamenlijke, constructieve bouwverga- dering. Het project loopt lekker!" Zierikzee Klein Zweden I Zeeuwse dag van de bouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51