zeeland 119 meer in een hotel' 5,95 Hulp winkeliers Veere Gemeente Veere juicht te vroeg GroenRiJK tweede boot voor arbeidsmigranten Ook toeristen mogen op de Polenboot aanmonsteren TOE AAN (HER)FINANCIERING van uw belegging of bedrijfspand? Prijskraker Prijskraker Zondag geopend! woensdag 2 juni 2010 gaarden niet anders. Dat er een schip aan de Visserijkade komt is zeker - er is zelfs al een huisnum mer toegekend. Het is alleen een heel gedoe. Behalve een ligplaats en gebruikersvergunning, heeft Scaramouche ook een horecaver- gunning nodig. En dan de hele Bi- bob-procedure nog. Alles loopt mee met de bezwarentermijn, waar intussen drie weken van zijn verstreken. Ook al verwacht Van Wijngaarden geen verzet, met be waking en verlichting wordt het er volgens hem alleen maar beter op, hij is toch maar even met omlig gende bedrijven gaan praten. „Al les gaat in goed overleg." Met de huurders zit het ook wel snor: de exploitant is in gesprek dus ladderzatte toestanden komen hier niet voor. foto Lex de Meester met grote werkgevers als Damen en Heerema. Met een beetje geluk wonen er vanaf volgende maand al 144 arbeidsmigranten, met na me Polen, aan het Vlissingse wa ter. En als dat goed gaat, zegt de ge meente, praat ze verder over een tweede schip in de buitenhaven. Een nóg grotere. De term 'Polenboot', die in Vlissingen al wordt gebe zigd voor het hotelschip dat binnenkort huisvesting gaat bieden aan arbeidsmigranten, is ei genlijk onterecht. Immers, ook toeristen en 'gewone Vlissingers' mogen aanmonsteren. Of alleen een maaltijd nuttigen. Helemaal niet zo gek, tussen de viskottertjes. Voor havenarbeiders is het he mels. Ze verblijven vlakbij hun werk en hoeven er niets te doen. En de Tsjechische Mila verwent ze driemaal daags met een maaltijd. De mannen, allen lang van huis, la ten overduidelijk merken daar maar wat graag iets voor terug te doen. Gelukkig staat Mila haar mannetje. Miroslaw, Stanistaw en Marek heb ben hun dienst er al een tijdje op zitten. Onderuitgezakt in de salon zappen de lassers een Poolse soap weg. „We hebben het hier zeker naar onze zin. Alleen al omdat we werk hebben. Dat is er in Polen niet. Ze ker niet met dit salaris. En er wordt goed voor ons gezorgd." Miroslaw lacht. „Het is hier beter dan thuis. Hier hoeven we tenmin ste niet af te wassen." Financiering tot 90% executiew. mogelijk Scherpe tarieven (o.b.v. Euribor) Onafhankelijk en deskundig advies J.F. (Coos) v/d Ouden telefoon: 0113 - 273 732 CAPiTALVl$i#M www.capitalvision.nl DOMBURG - In de gemeente Veere is het Servicepunt Detailhandel van start gegaan. Het is het eerste in Zeeland. Winkeliers en onder nemersverenigingen worden in hun eigen zaak bezocht door advi seurs van het servicepunt. Doel is het bevorderen van goed perso neelsbeleid, en promotie. Ondernemers kunnen het service punt zelf ook aanklampen met vra gen over personeelszaken. Ook kunnen ondernemers en werkne mers zich laten trainen, bijvoor beeld in gastvrijheid, Duitse taal, klantvriendelijkheid en veiligheid. Aanjager is de Federatie Onderne mersverenigingen Veere (FOV). De uitvoering is in handen van Werkplein Walcheren, onderne mersmanager Veere en Hoofdbe drijfschap Detailhandel. Het doel is om het project daarna ook uit te breiden naar Middel burg en Vlissingen. Daar zit men nu nog niet bepaald om het pro ject te springen. De ondersteuning is kosteloos. Beter dan een nog warm beslapen matrasje. foto's Wendy van den Hurk hebben het er wel naar hun zin. veere - De gemeente Veere heeft ten onrechte de indruk gewekt dat een rechtszaak voor de gemeente gunstig is uitgepakt. Het gaat om een uitspraak van de Raad van State over minicamping De Heksenketel. Aan de orde was een vergunning voor uitbreiding van 5 naar 15 standplaatsen. De ge meente trok die vergunning in. Ten onrechte, oordeelde de Raad van State. In een persbericht meld de Veere dat de vergunning nu weliswaar van kracht is, maar dat die pas mag worden gebruikt wan neer aan voorwaarden is voldaan. Echter, daar oordeelde de rechter niet over. Er loopt een aparte pro cedure over de vraag of de gemeen te nog voorwaarden mag stellen. Nadat De Heksenketel daarop wees, trok Veere het bericht in. De gemeente moet de proceskosten betalen: ruim 1500 euro. Lavendel Lavandula angustifolia 'Hidcote' Potmaat 12 cm. Per stuk van 2r@9 voor ROOS Diverse soorten. Potmaat 19 cm. Perstuk Ma t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17:00 uur 1e Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl 12.00- 17.00 uur l\)ut ev leeft Hortensia Hydrangea Macrophylla. Diverse kleuren. Potmaat 23 cm. Per stuk van 14,95 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21