Hei- Veerw Meer Ruzie Ut de lauw dinsdag 1 juni 2010 In het hartje van Zeeland ligt het Veerse Meer, een levendig vaarwater met een rijke flora en fauna. Het meer heeft een lengte van 22 kilometer en is ongeveer 1500 breed. Sommige delen van de oevers en platen zijn bestemd als natuurge bied, maar een groot deel wordt ook gebruikt als recreatie-eiland. Het meer is een voormalige zeearm die nu van de zee is afgesloten en staat via een sluis in verbinding met Nationaal Park Oosterschelde. Hierdoor is het water bijna net zo zout als het oorspronkelijke zeewater en zie je rond deze tijd tal van kwallen in het water hangen. De kano is het vervoermiddel bij uitstek om dit meer van mogelijkheden te ontdekken. Kris Derks de kreken rustig oefenen voordat ze zich op het Veerse Meer wagen", legt Van der Wijk uit. De lange rietkragen en eilandjes beschermen tegen de wind. Al peddelend naar het historische stadje Veere kun je je techniek verbeteren. De Zeeuwse wateren zijn niks vergeleken bij de sterke rivieren die Ron heeft bevaren in het buitenland. „Het gevoel dat je behendigheid hebt om bepaald water te overwinnen, geeft een euforisch gevoel", weet hij. Maar de rustige kreken bij het Veerse Meer zijn evengoed van onschatbare waarde. Juist de rust die over je heen komt als je hier kanoot maakt het bijzon der. „Dan is kanoën net meditatie. Je voelt je één met de elementen." Ron van der Wijk foto's Lex de Meester Kanoën is de perfecte relatietest. Ga als twee ongeoe fende kanoërs in een Canadese kano zitten en kijk wat er gebeurt. De kans is groot dat je elkaar binnen enkele minuten in de haren vliegt. De een wil naar links stu ren, maar de ander blokkeert per ongeluk de beweging. De een peddelt krachtig aan de ene kant, terwijl de ander aan de andere kant zachtjes met de peddel over het water aait. „Tot tien tellen, goed op elkaar letten, goed communiceren", zegt kanoër Ron van der Wijk. „Maar vooral héél goed oefenen uit de wind." \r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79