liet over voetbal V Salcido, Moreno en Rodriguez naar WK sport25 Justine Henin voelt zich na verlies in Parijs 'mentaal leeggezogen' Duivenseizoen Geluk kan niet meer stuk Van der Vaart wellicht voor Robben Maatregelen tegen omkoping rS dinsdag 1 juni 2010 Het liefst was Bert van Marwijk vanavond in de oefeninterland tegen Ghana be gonnen met de WK-basis die hij voor ogen heeft. Maar de bondscoach zal wel licht Arjen Robben op de bank houden. Robben kampte de afgelopen dagen met enkele lichte pijntjes. Zijn plek zal vanavond vermoedelijk worden overge nomen door Rafael van der Vaart. mexico city - Carlos Salcido en Francisco Rodriguez van PSV zijn opgenomen in de definitieve WK-selectie van Mexico. Beide ver dedigers worden in de defensie ver gezeld door Hector Moreno van AZ. Jo nathan dos Santos, reservespeler van Bar celona, is de laatste afvaller in het keur korps van bonds coach Javier Aguirre. Opvallend genoeg heeft de keuzeheer slechts drie midden velders in zijn defini tieve selectie opgeno men. Mexico speelt de openings wedstrijd van het WK op 11 juni tegen gastland Zuid-Afrika. Frank rijk en Uruguay zijn de andere te genstanders in groep A. Ayodele Adeleye gaat met Nige ria naar het WK in Zuid-Afrika. De verdediger van Sparta Rotter dam is een van de 23 spelers die gisteren de definitieve schifting van bondscoach Lars Lagerback overleefde. Chelsea-middenvelder John Obi Mikel is tijdig fit en gaat ook mee. Adeleye is de tweede Spartaan die actief is op het we reldkampioenschap. Ook de Sloveense doelman van de Rot terdammers, Aleks- ander Seliga, verte genwoordigt zijn land in Zuid-Afrika. Lagerback benoem de Nwankwo Kanu tot aanvoerder van zijn elftal. De voor malig speler van Ajax staat onder contract bij het Engelse Portsmouth. Kanu speelt in Zuid-Afrika zijn derde WK. De Spaanse middenvelder Xavi vindt zijn land niet de topfavoriet tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika. „We zijn een titelkan didaat, maar niet de favoriet", zei de spelmaker van Barcelona giste ren. zeist - De voetbalbond KNVB zet een integriteitseenheid in om om koping rond voetbalwedstrijden op te sporen. In de toekomst komt er ook een 'integriteitsscan' voor bestuurders, spelers en officials. Verder komt er een kliklijn waar op spelers of clubbestuurders die iets weten over 'matchfixing' hun gegevens kwijt kunnen: o8ootip- lijn (telefonisch) en tiplijn@knvb.nl (internet). De maatregelen volgen op publica ties vorig jaar over grote goknet werken die ook Nederlandse wed strijden zouden hebben gekocht. Uit allerlei richtingen kwamen ver volgens geluiden over 'belchine- zen' die bij wedstrijden standen en andere wederwaardigheden doorbelden naar gokbureaus. De uitzending van bekerwed strijden voetbal verdwijnen achter de decoder. Een abonnement op de betaal-tv van Eredivisie Live wordt door de de KNVB op deze manier aantrekkelijker gemaakt. Dit zei directeur betaald voetbal Henk Kesler van de KNVB giste ren in Zeist. door Fred Rabout meter hoogte gelegen Seefeld. Zo kon de ploeg van Bert van Marwijk wennen aan foto Koen van Weel/ANP miljonair oogkleppen op heeft: ja, ook spelers van Oranje weten wie Nelson Mandela is. Sterker nog, Robin van Persie begon bij de voorbereiding op het WK aan een boek over de legendarische leider. Wesley Sneijder liep al tweemaal - met Ajax - vol ontzag over Rob beneiland en Klaas-Jan Huntelaar droeg in Seefeld een dikke pil on der de arm over de macht van voetbal in Afrika. Q Topspelers testen WK-bal, zie video op www.youtube.com/ watch?v=HDkQQe9bAJk OOSTBURG - De 'blauwe' van Arjan Geluk en de 'vale' van Cees Rent meester, twee weduwschapsdof- fers, deden het afgelopen weekend erg goed. De tweejarige doffer van Geluk won het provinciale dag- fondconcours vanuit Argenton, ter wijl de doffer van Rentmeester de snelste van Zeeland (geen provin ciaal concours) was op het vitesse- concours vanuit Morlincourt. Bei de doffers deden dat met ruime met voorsprong. Voor de bijna veertigjarige Geluk uit Heinkenszand kan het duiven seizoen 2010 niet meer kapot. Op paaszaterdag zag hij een blauwe jaarlingduivin al het openingscon cours van het seizoen winnen. Toen op het vitesseconcours van uit Pommeroeul. Nu was het nog even wat grootser, want Argenton is één van de grote dagfondklassie- kers van het seizoen. Geluk had er zes ingezet. De winnende doffer was zijn vijfde getekende. Een duif die hij als jong ging halen bij Si mon op 't Hof in Hansweert. „Ik zag hem niet aankomen. Ineens knalde hij vanuit het luchtruim zo op de plank", aldus de man wiens wieg bijna op het duivenhok stond. Immers vader Jan en wijlen opa Bram is en was fervente beoe fenaars van de duivensport. Geluk, die in 1992 zelfstandig met de dui vensport begon, had ze afgelopen zaterdag toch goed want bij zijn vereniging de Uiver in 's-Heer Arendskerke pakte hij er vier in de top vijftien. Een paar kilometer verderop in de van Zijlstraat in 's-Heerenhoek had de 58-jarige Cees Rentmeester ondertussen al de eerste van Mor lincourt in de klok. De driejarige doffer was de derde getekende van de tien die hij op dit concours had ingezet. „Ik heb hem niet zien ko men, want was tegels aan het zet ten in mijn keuken. Ik had ze nog niet verwacht maar met het elek tronische kloksysteem is dat alle maal geen probleem meer, al zie ik ze graag komen maar met de wind in "t gaf is het sneller gegaan dan gedacht. Het is mijn eerste grote succes, dus de tegels van mijn keu ken zullen me er altijd aan blijven herinneren." Ook Rentmeester kreeg ze afgelo pen zaterdag vlot naar huis. In zijn vereniging de Vriendenkring in 's-Heerenhoek pakte hij 1,2,3,5 en 6. Komend weekend start met het concours vanuit Bergerac het Zeeuwse overnachtseizoen. Daar naast staat ook de midfondklassie- ker vanuit Orleans op het program ma. door Edward Swier jparijs - De reeks leek schier einde loos. Liefst 24 partijen op rij had Justine Henin al gewonnen op Ro- land Garros. Na de toernooizeges van 2005, 2006 en 2007 volgde wel iswaar een adempauze van zo'n twee jaar, maar in 2010 ging Henin weer verder met winnen op het Parijse gravel. Tot gisteren. „Men taal leeggezogen", voelde Henin zich na de nederlaag tegen Samant- ha Stosur (6-2,1-6,4-6). Opeens oogde de Waalse weer fra giel, zoals ze voorheen ook was. De 27-jarige Henin was even niet meer zo opgeruimd als de eerste dagen in Parijs. Ze had dan ook, zei ze eerlijk, een aardig jasje uitge daan. „Het was niet het weer dat ik me van vorige toernooien in mijn geliefde Parijs kon herinne ren." Het had tot gevolg dat ze de afgelopen week geregeld van de baan af moest, en van donderdag tot en met gisteren elke dag speel de. Dat had haat niet zozeer fysiek opgebroken, maar vooral geestelijk een tikkie gegeven. „Zeker de par tij tegen Maria Sjarapova, waar we voor mijn gevoel het hele weekein de voor hebben gebruikt, deed me meer zeer dan ik gehoopt had. Ik was het niet meer gewend zoveel dagen onder druk te staan." In de eerste set tegen Stosur, een potige tante uit Australië, lukte het nog wel, maar toen zij de druk verhoogde, kraakte en knakte Henin en verdween de kwartfina le uit beeld. Haar backhand haper de, ze serveerde dubbele fouten en sloeg relatief makkelijke ballen in het net. „Mijn zenuwen gingen met me aan de wandel. Ik kreeg het alle maal niet meer onder controle." Al vanaf de dag dat ze terug is op de baan - in augustus 2009 begon ze stiekem weer te trainen, januari 2010 volgde het eerste toernooi - roept Justine Henin dat men ge duld met haar moet hebben. Dat ze nog niet de speelster van toen is. En dat waarschijnlijk ook nooit meer zal worden. „Het zijn twee verschillende carrières. Je zult ze nooit met elkaar kunnen vergelij ken. Omdat ik zelf ook iets anders in elkaar steek." Niemand wilde luisteren. Immers bij haar rentree (Brisbane) stond de Belgische direct in de finale en ook op de Australian Open haalde ze de eindstrijd, waarin Serena Williams de sterkste bleek. Dat was geen schande, Henin zou gaan excelleren in de rest van 2010 was de verwachting. Zelf hield ze de boot af „Het is een overgangs jaar. Ik moet nog veel constanter worden, wacht nou toch even." Maar de buitenwacht had zijn me ning klaar. En de bookmakers gin gen er in mee. Niet Serena Willi ams, maar viervoudig winnares Henin werd als de grote favoriete in Parijs gezien. Zelf zal ze er geen geld mee hebben verloren. Justine Henin wist zelf maat al te goed dat ze niet in staat was haar 'einde loze' reeks door te trekken tot in het voorlopig oneindige. Justine Henin baalt van haar nederlaag op Roland Garros. foto Michel Euler/AP Óad Reizen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67