201 zeeland Podium°bij WK voetbal wordt gespeeld Green Day Zoveel meer. Hyundai. dinsdag 1 juni 2010 ONDERNEMEN Organisatie toptoernooi kiest voor zaad van Innoseeds in Kapelle door Lilian Dominicus OOST-SOUBURG - Hij had al geweldi ge dagen op het Pinkpopfestival, maar het optreden van Green Day zaterdagavond bracht het weekend van zijn leven. Robbert de Wit uit Oost-Souburg werd door zanger Billie Joe Armstrong van Green Day op het podium gevraagd. Robbert (22) stond vooraan en viel op vanwege zijn Pinkpophoed je, waarop hij twee knuffelkonij- nenoren had genaaid. Armstrong wilde het hoedje. Robbert gooide het naar hem toe en even later mocht-ie het podium op om het nummer 'Know your enemy' mee te zingen. Terwijl Armstrong zijn hoedje droeg en met zijn toestel een foto van hem maakte. „Kick en!" En nog meer kicken: „Na het nummer kreeg ik het hoedje terug en zei Armstrong: 'Deze jongen wil ik zien crowdsurfen'." En daar ging Robbert, door de handen van het publiek. Uiteindelijk is hij door de beveiliging (crowdsurfen mag niet) weer met beide benen op de grond gezet. Zijn plekje vooraan had hij snel terug. „Oh, jij bent die jongen van dat hoedje, zeiden de mensen en dan mocht ik voor." Een onvergetelijk concert, en dat terwijl Robbert niet eens echt fan is van Green Day. „Ik vind ze wel leuk en wou de band graag eens van dichtbij zien." Dat is gelukt. s schap terk verhaal dat het goed zal doen in het voetbalca fé: de donkergroene gras mat waarop in Zuid-Afri- ka het Wereldkampioen voetbal wordt gespeeld, komt uit Zeeland Voor wie zich graag van zijn Zeeuws-chauvinistische kant laat zien: opscheppen mag echt deze keer. Graszadenproducent In noseeds uit Kapelle sleepte onge veer een jaar geleden de opdracht binnen om het gras voor het WK in Zuid-Afrika te leveren, zo maak te het bedrijf recent bekend. „Puur op basis van de zeer goede technische kwaliteit van ons gras", beweert Hendrik Nagelhoud, van de afdeling marketing en sales van Innoseeds. Het idee om graszaad voor het WK te leveren is bij Innoseeds drie jaar geleden ontstaan. „Wij willen laten zien dat we 's werelds beste graszaadleverancier zijn", ver klaart directeur retail en marketing Peter de Bruijn. „Qua omzet wor den we er niet zoveel wijzer van, hoewel we er wel aan verdienen. De levering is maar een fractie van wat wij jaarlijks produceren. Maar het WK is een toptoernooi en het is van belang om daarbij te zijn." Nagelhoud: „Het is goed voor de naamsbekendheid." De Fifa en Uefa organiseren het toernooi, maar het land waar het WK wordt gehouden is verant woordelijk voor de accommoda ties en dergelijke, zo wisten ze bij Innoseeds. „Ze moeten daar miljar den in steken. Ook voor het gras, dus", zegt De Bruijn. En zo gaven ze de exportmanager van moederbedrijf DLF Trifolium die in Zuid-Afrika is gevestigd, de opdracht eens uit te kijken naar in gangen en contacten. „Hij kwam uit bij dr. Schoenman, een grassen- expert die verbonden is aan de uni versiteit van Pretoria. Ze hebben hem de verantwoording voor de beslissing gelaten. Ze hebben ver trouwen in zijn kennis. Daarom hebben we hem op onze kosten naar Europa laten komen. Naar De nemarken trouwens, waar ons moederbedrijf DLF Trifolium is ge vestigd, niet naar Kapelle." De eerste dag lieten ze hem het be drijf zien, op dag twee heeft de de legatie zich opgesloten in een spreekkamer. De Bruijn: „Om door te spreken aan welke eisen het gras moet voldoen. Wat voor materiaal is het geschiktst? We hebben allerlei proefveld resultaten uit de hele wereld. Het doel is om materiaal te vinden dat zich onder bepaalde omstandigheden opti maal gedraagt." Schoenman waarschuwde wel van tevoren: hij had meerdere kandi daat-leveranciers en de wedstrijd was nog niet gelopen. „Ook voor een Amerikaanse producent was er belangstelling. In de Verenigde Staten hadden ze van dat donker groene gras gezien en dat wilden ze graag. Kwestie van smaak, op zich. Maar het zal te maken heb ben met het feit dat het goed op een tv-scherm staat. In Europa kie zen we er minder snel voor. Dat heeft te maken met het feit dat hier onkruidgrassen groeien, van dat straatgras. Dat heeft een licht- tot middengroene kleur en als dat zich nestelt in een donkergroene mat, dan krijg je van die lelijke plekken. Dat probleem hebben ze in Zuid-Afrika niet." De grote test kwam tijdens de Confederations Cup van 2009. De Bruijn: „Dat is een toernooi tussen de kampioe nen van elk continent. Het land dat het WK organiseert, is ook gastland voor de Confederations Cup. Daar hebben ze de proefvel den van de diverse aanbieders uit geprobeerd. Op basis daarvan heeft dr. Schoenman voor ons ge kozen." Een opsteker voor het be drijf, dat de smaak nu te pakken heeft. „We willen er ook bij het WK in Brazilië bij zijn. Dat heeft een klimaat vergelijkbaar met dat van Zuid-Afrika. Maar voor die tijd is er nog een toernooi, dat al over twee jaar plaatsvindt: het EK in Polen en Oekraïne." Hendrik Nagelboud (I) en Peter de Bruijn 4 imsmmmt gratis bh HYuntWi I/O ■y De Hyundai ilO 1.1 XL €10.095,- Color Pack XL Parkeersensoren XL Lichtmetalen 14" velgen XL Mistlampen voor XL Sony BRAVIA 32" LED TV** 4-sterren Euro NCAP Centrale portiervergrendeling en ABS Krachtige 4-cilinder motoren 3 jaar garantie zonder km beperking Compleet met audio/CP/MP3 speler Er is ai een Hyundai i10 vanaf €7.595,- SONY Gecombineerd brandstofverbruik: 5,0 - 5,9 (1/100 km) /20,0 -16,9 (km/l); CO2 - emissie: 114 -139 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 80/1268/EG BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62