PZCI.7 Tarief thuismaaltijd gaat omhoog Bellen 8111 I S TT-:I SCHOUWEN-DUIVELAN 18 en 19 22 TAFELTJE DEKJE Vrijwilligers blijven ook in de toekomst eten bij de mensen thuis brengen Weids uitzicht w Nicolette Kluijver blijft slapen Caravan gedumpt voor gemeentehuis almanak 'Ik groef als kleine jongen al in de zandbak' Dinsdag 1 juni 2010 Provincie en Delta steggelen over plusje Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - Vrijwilligers blijven ook in de toekomst maaltijden be zorgen op Schouwen-Duiveland. Allévo, Zorgstroom en stichting Ta feltje Dekje hebben hierover over eenstemming bereikt De maaltij den worden wel duurder. De tarie ven per maaltijd stijgen van zes eu ro naar 6,82 euro. De tariefstijging komt volgens Al lévo omdat de gemeentelijke subsi die wegvalt die stichting Tafeltje Dekje nu nog krijgt. Ook zou de service die de vrijwilligers leveren door maaltijden niet bij de deur af te leveren maar in de koelkast te zetten, extra kosten met zich mee brengen. „En desnoods zetten we het voor de mensen in de magne tron als dat nodig is", zegt regioma nager Bert van 't Westende van Al lévo. Op de vraag waarom deze service die door vrijwilligers wordt gege ven extra kosten oplevert voor Al lévo, haast Van 't Westende zich te zeggen dat het eigenlijk andere kos ten zijn die de prijs opdrijven. „Au tomatiseringskosten en vervoers kosten." Ook aan de geleverde kwa liteit hangt volgens Van 't Westen de een prijskaartje. Hij zegt dat het tarief nog verder omhoog was gegaan als de huidige vrijwilligers niet hadden afgezien van de onkostenvergoeding. „Dan was het boven de zeven euro ge weest." Van 't Westende geeft toe dat het niet uit te sluiten is dat de tarieven in de toekomst opnieuw zullen stij gen, als vrijwilligers alsnog aan spraak maken op de vergoeding waar ze recht op hebben. De tariefverhoging gaat in op 1 juli, als de subsidie voor Tafeltje Dekje stopt. De gemeente Schou wen-Duiveland besloot vorig jaar de subsidie te beëindigen om geld vrij te maken voor eenzaamheids- bestrijding. Schouwen-Duiveland subsidieerde de vervoerskosten van stichting Tafeltje Dekje, de stichting die tot 1 juli de maaltij den thuisbrengt. Volgens de gemeente zijn er vol doende aanbieders die voor zes eu ro of minder maaltijden bij de klanten thuisbrengen. Inwoners die om wat voor reden dan ook niet (meer) zelf kunnen koken zijn vrij in hun keuze van aanbie der. Op Schouwen-Duiveland is Al lévo nu nog de grootste speler op de markt met 150 tot 200 klanten. In Zierikzee bezorgt thuiszorg De Wieken ook maaltijden. serooskerke - Het heeft lang geduurd, maar nu is het uitkijkpunt op de voormalige vuil- stort bij Serooskerke bijna klaar. Slechts een paar zaken moeten nog afgerond, zoals het ophangen van de informatieborden. Het uit kijkpunt biedt een weids uitzicht over De Prunje, de Oosterschelde en de rest van Schouwen. Het is aangelegd door Staatsbosbe heer op de plaats waar de natuurbeheerder al jaren excursies naar toe organiseert. www.pzc.nl/buutekieke RENESSE Omroepvereniging BNN strijkt van middag neer in Renesse voor opna mes van het programma 'Nu we er toch zijn'. Presentatrice Nicolette Kluijver en haar ploeg technici proberen in het Schouwse toeristendorp gratis mee te eten, wat te drinken en er gens te blijven slapen. De opnames duren tot en met woensdag. Donderdagochtend reist de ploeg af naar Zierikzee, waar burgemees ter Gerard Rabelink een plaquette krijgt overhandigd. Naarmate Ren esse zich gastvrij heeft getoond, heeft die plaquette een zwarte, een zilveren of een gouden rand. Volgens producer Remco Bosman van BNN gaat het om een speciale zomerserie van het programma. Al le presentatoren van BNN maken één of meerdere uitzendingen van af een vakantiebestemming. De reeks 'Nu we er toch zijn. Op va kantie' wordt vanaf 5 juli dagelijks uitgezonden. ZIERIKZEE Onbekenden hebben afgelopen weekeinde een caravan geparkeerd voor de deur van het gemeente huis in Zierikzee. Op een raam van de - niet meer zo nieuwe - caravan zat een formulier, waarmee de ge meente waarschuwt dat het ding il legaal geparkeerd stond aan de Nieuwe Jachthavenweg in Brou wershaven. De gemeente heeft de caravan gisteren laten verwijderen. Vandaag wordt bekeken of bij de politie aangifte wordt gedaan. Tip? redactie@pzc.nl De Westkapelse heeft sinds kort een nieuwe telefoon. Echt alles zit erop, zei ze trots tegen haar collega's en liet zien hoe ze nu overal ter wereld de inhoud van haar mailbox kan controleren. Filmpjes van YouTube zijn eveneens na een paar drukken op één van de vele knoppen te zien en ook alles van uitzendinggemist.nl. Bovendien kan ze het toestel gebruiken als kompas, om spelletjes op te spelen en natuur lijk als routeplanner. Even de postco de intoetsen van de plaats van be stemming en het toestel wijst haar de weg. Eén ding lukte echter niet. Hoe ze ook probeerde; ze slaagde er niet in de juiste handelingen uit te voeren als de telefoon rinkelt. Een collega raadde haar dan ook aan een tweede, wat eenvoudiger toe stel te kopen: om te bellen en gebeld te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59