'Levenslied is perfect om alles SONY €2.440,- 201 zeeland VOORDEEL Duo hoort taak- en celstraf eisen INCLUSIEF r# 32" LED TV dinsdag 1 juni 2010 MIDDELBURG - Tegen een 23-jarige man uit Hoofdplaat is gisteren voor de rechtbank in Middelburg een celstraf van tien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, en een taakstraf van 200 uur geëist. Zijn 30-jarige vriendin hoorde 56 dagen cel, vier maanden voorwaar delijke gevangenisstraf en een taak straf van 120 uur tegen zich eisen. Ook wil de officier van justitie dat het stel onder toezicht van de re classering komt te staan. Het duo wordt ervan verdacht van januari 2008 tot december 2009 te hebben gehandeld in speed en hasj. Volgens de vrouw had zij een malig 500 gram speed in Goes ge kocht en een keer wat hasj in Axel. Hoewel ze volhield dat de hasj en de speed voor eigen gebruik waren bestemd, gaf ze ook toe weieens iets aan vrienden te hebben gege ven. Haar partner had bij de politie verklaard dat er in totaal enkele ki lo's speed waren ingekocht en ook het nodige verhandeld, maar trok die verklaring op de zitting weer in. De zaak kwam aan het rollen toen de ex van de vrouw een aan klacht wegens diefstal tegen haar indiende. Tijdens het onderzoek doken haar naam en die van haar recente partner op in verband met een grootschalig XTC-onderzoek in Goes. Uitspraak over veertien dagen. wm'anasmM ss&s ma mmmimsmmsmm mmmmmmmmxmmmimmmmmmmmmsmmmmsmssm SMARTLAPPENKOOR Mooi zingen is niet van belang, gezelligheid wel den, maar het is voor de meesten nog een drempel. Ze zijn bang dat het echt alleen om het zingen gaat." En dat de drempel nog ho ger is voor mannen, blijkt: in het twintigkoppige koor zingen er maar drie mee. „We zijn hard op zoek naar mannen om toch een beetje evenwicht te krijgen in het koor." Bij het nummer 'Bij ons in de jor- daan' komt de sfeer er tijdens de repetitie pas echt goed in. De koor leden steken de armen in elkaar en wiegen mee op het ritme van het lied. Het koor heeft nog niet opgetre den voor publiek. Daar is het vol gens Wojtal nog te vroeg voor. On danks dat het plezier voorop staat, wil het koor wel een beetje profes sioneel overkomen. Zo kijken de accordeonisten Conchita de Krij ger en Walter Dobbelaar ook naar het toonbereik van de zangers en zangeressen en doen ze voordat ze beginnen eerst stemoefeningen. Ook koorlid Dinie Meertens, die zelf strijdt tegen de ziekte, geniet van de bekende liedjes. „Het biedt een zekere vorm van ontspan ning." Op dit moment oefent het koor één keer per maand. Wojtal hoopt daar snel twee avonden van te ma ken. Ze oefenen op donderdag van 18.30 tot 21.30 uur, maar dat loopt vaak uit. Wojtal: „Het is dan ook vooral voor de gezelligheid." Het smartlappenkoor is op zoek naar door Karlijn de Splenter Van 'Het kleine café aan de haven' tot 'Kof fie, koffie, lekker bakje koffie'. De leden van het smartlappenkoor in Terneuzen zingen de levenslie deren onder leiding van twee ac cordeonisten uit volle borst mee. Elke derde donderdag van de maand komen de koorleden bij el kaar in buurthuis de Zeemeeuw om samen de klassiekers te repete ren. Het smartlappenkoor is in februari opgezet door Stichting het Steun punt Terneuzen. Ingrid Wojtal is coördinator van de stichting en ook oprichter van het koor: „We hoorden goede verhalen van ande re stichtingen die al een koor had den. Smartlappen lenen zich er voor om lekker mee te zingen." De liedjes vormen een prima mid del om alles van je af te zingen, met een lach en een traan. Want het klinkt allemaal erg vrolijk, het koor is ook met een andere reden opgezet. Het is een ontmoetings plek voor iedereen, maar bovenal voor mensen die kanker hebben of hebben gehad. Maar ook voor vrienden, familie en hulpverle ners. De ontspanning en het ple zier staan dan ook voorop en mooi zingen is niet vereist. „Veel mensen willen zich graag aanmel Accordeonisten Conchita de Krijger en Walter Dobbelaar begeleiden het smartlappenkoor. gratis biJ HYUnORi ilO Zoveel meer. Hyundai 4-sterren Euro NCAP Centrale portiervergrendeling en ABS Krachtige 4-cilinder motoren *3 jaar garantie zonder km beperking Compleet met audio/CD/MP3 speler Er is al een Hyundai i10 vanaf €7.595,- SONY De Hyundai i10 1.1 XL €10.095,- Color Pack XL Parkeersensoren XL Lichtmetalen 14" velgen XL Mistlampen voor XL Sony BRAVIA 32" LED TV** TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52