zeeland 119 12 Beeldenstorm de Hulster basiliek ainge°stopt er" Raad Hulst verdeeld over juridische na 63 jaar mee stappen tegen ontpolderingsproject Jubileum Zonnebloem met Danny de Munck Vredesvlam schenkt school kunstwerk Ypsilon informeert over extra vergoeding Twee jongeren gewond bij botsing dinsdag 1 juni 2010 Z mm mmmmmammmmmmmmmgmimm Het aantal panelen waar bezoekers informatie krijgen over de basiliek In de librije van de basiliek is een minimuseum ingericht van Hulst en zijn geschiedenis. De informatie is onderverdeeld in Daar hangen onder meer nog beelden die gespaard zijn zes thema's, waarbij elk thema uit twee informatiepanelen bestaat gebleven tijdens de beeldenstormen in de zestiende eeuw. clinge - Na ruim 63 jaar zet het Feestcomité Clinge er een punt achter. Het verzorgde jaarlijks de organisatie van Koninginnedag, een gezinsfietstocht, de intocht van Sinterklaas en de kermiskoers. Voorzitter Douglas van den Ber gen: ,„Op onze openbare bijeen komst, die we belegden om nieu we bestuursleden aan te trekken, was de opkomst bedroevend. De secretaris en penningmeester leg gen hun functie neer. Als voorzit ter kan ik de kar niet alleen trek ken." Belangstellenden voor een bestuursfunctie die het feestcomi té een doorstart willen bezorgen, kunnen contact opnemen met de voorzitter (0114- 3iri39) door Harmen van der Werf hulst - De vraag of Hulst juridisch nog in het geweer moet komen te gen ontpoldering van de Hedwige- polder, leidt tot grote verdeeldheid in de gemeenteraad. Algemeen Belang Groot Hulst, de- grootste partij, met vijf zetels, wil desnoods 'strijdend ten onder gaan', aldus fractievoorzitter Frans Dobbelaer. PvdA'er Ron de Kort staat aan de apdere kant. Hij vindt het hoog tijd mee te praten over het project om 'het maximum aan economische mogelijkheden eruit te slepen', vooral voor toerisme. „Het heeft geen zin om ons langer te verzetten tegen een van hoger hand opgelegd besluit." Luc Mangnus (Groot Hontenisse) en Karei Martinet (CDA) hebben het er moeilijk mee. „De kans dat wij een juridische procedure win nen, is uiterst klein, zo niet nihil", citeert Martinet het vorige week bekendgemaakte advies van advo- vatenbureau AKD. „Moeten we dan geld van burgers in een proce dure steken?" Mangnus zegt 'het erg jammer' te vinden dat er 'nau welijks nog juridische mogelijkhe den zijn'. „We blijven tegen ont poldering en moeten daarom bekij ken welke mogelijkheden er nog wel zijn." Mangnus acht de kansen voor toerisme rond het project ove rigens 'erg klein'. Frans de Vries (Progressief Hulst) ziet ook nauwelijks nog een uit weg, zeker niet omdat het plan on der de Crisis- en Herstelwet valt. Een gemeente kan dan geen be stuurlijke procedure starten. „De rijksoverheid snijdt ons zonder overleg de pas af Een toppunt van onfatsoen." Lucien Reijns (WD) vindt dat alle juridische mogelijk heden moeten worden benut, hoe klein ook. Hij verwacht bovendien dat een nieuw kabinet met zijn partij ontpoldering terugdraait. De gemeenteraad Hulst praat 10 juni over de Hedwigepolder. SLUISKIL De Zonnebloem bestaat zestig jaar. Alle afdelingen vieren dat uitbun dig. Het organisatiecomité Kanaal zone houdt donderdag een groot jubileumfeest in 't Meulengat in Sluiskil. Gasten van De Zonne bloem kunnen er genieten van de toppers Lucie de Lange, Danny de Munck en Henk Poort. Het showor kest van Eddy van Damme zorgt voor de muzikale omlijsting van de voorstelling 'De Ontmoeting', een revue-achtige show, waaraan ook een groot ballet meewerkt. Aanvang 14.00 uur. CADZAND De stichting Vredesvlam Cadzand schenkt vrijdag een kunstwerk aan basisschool Het Tij in Cadzand. Het kunstwerk De Duifwaarvoor de leerlingen de invulling en kleur stelling hebben helpen kiezen, zal in de voortuin van de school wor den geplaatst. De officiële onthulling van het kunstwerk vindt plaats in aanwe zigheid van alle leerlingen, ouders en leden van de Stichting Vredes vlam. Dat gebeurt vrijdagochtend om half elf. TERNEUZEN Vanavond houdt de stuurgroep Yp silon een bijeenkomst in zieken huis De Honte in de Vlietstraat in Terneuzen. Tijdens de bijeenkomst wordt uitleg gegeven over de moge lijkheden van het verkrijgen van extra vergoedingen voor familiele den met een psychiatrische ziekte via de gemeentelijke sociale dienst. De regelgeving verschilt per ge meente. Sprekers zijn wethouder Co van Schaik van Terneuzen en Ypsylon-medewerker Jeroen Beckers. Aanvang: 19.30 uur. EEDE Een 21-jarige automobilist uit de ge meente Sluis is gisterochtend rond 10.00 uur gewond geraakt bij een ongeval in Eede. Op de kruising Sa ra Beijtsweg/Lievensweg zag een 61-jarige automobilist uit dezelfde gemeente de 21-jarige automobilist over het hoofd. De jonge man is met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Ook een passagier van het slachtof fer, een 21-jarige vrouw uit de ge meente Sluis, is naar het zieken huis gebracht. 1Terneuzenaar gewond 2. Vrouw (77) gewond 3. Inbraken in Terneuzen en Sluis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Jan Rubbens, Hans van der Zijden en George Leenknegt (van rechts naar links) hebben plezier bij het ophangen van het laatste nieuwe informatiepaneel over de geschiedenis van de basiliek in Hulst. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51