Loos alarm in Hulst gaat geld kosten Zeeuwse kanjer op de fiets Gemeenten waarschuwen voor mail Man zwaargewond bij ongeval in droogdok BRAND Gemeente verhoogt boete bij herhaaldelijk vals brandalarm ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 door Sheila van Doorsselaer hulst - Het aantal loze brandmel dingen in de gemeente Hulst blijft toenemen. Burgemeester lan Frans Mulder wil dit aanpakken door de boete voor het niet tijdig afbellen van een loze melding te verhogen. Mulder: „We maken er een melkkoetje van tot het op houdt." Vorig jaar ontving de Hulster brandweer in totaal 147 oproepen. Daarvan rukte het korps 38 keer uit voor een loze melding. In 2008 bleken 40 van de 160 oproepen loos. In 2004 noteerde de brand weer 'slechts' 14 maal een vals alarm. Steeds ging het om een au tomatische brandmelding. Van brand was bij aankomst van de brandweer geen sprake. „Het alarm ging dan bijvoorbeeld af na stiekem roken, voedsel op een kookplaat of in een oven dat was vergeten of men had nagelaten een installatie uit te zetten na werkzaamheden", zegt de Hulster brandweercommandant Jan Rijk. Als ergens door onoplettendheid het brandalarm afgaat maar er is ei genlijk niets aan de hand, dan moet meteen de meldkamer wor den gebeld zodat de brandweer niet hoeft uit te rukken. Wordt het afbellen nagelaten, dan kan de gemeente een boete opleggen van 675 euro. Vorig jaar legde de ge meente tien boetes op, in 2008 wa ren dat er vier. Tragel, de stichting voor huisvesting van mensen met een-verstandelijke beperking, gros siert in loze meldingen. Burgemeester Mulder noemt de toename van het aantal loze uit rukken een probleem en wil hard leerse abonnees van een automati sche melder in het gareel krijgen door de boete van 675 euro stelsel matig te verhogen. „Dan leren ze het wel af niet te bellen." Com mandant Rijk rekent voor: „Wij moeten voor een oproep zo'n vijf tien vrijwillige brandweermannen weghalen bij hun werkgevers. Al leen al de personele kosten bedra gen ongeveer 20.000 euro per jaar, exclusief brandstof- en materiële kosten." Mulder vult aan: „Zo'n vrijwillige brandweerman laat op zijn werk alles uit zijn handen val len na een oproep. Als hij na een paar uur terugkomt en tegen zijn baas kan zeggen dat hij mensen uit een huis of een wrak heeft ge red, dan geeft dat voor zijn baas een heel ander gevoel dan dat hij na een uur terugkomt met de me dedeling 'het was loos'." door Karlijn de Splenter Dinsdag 1 juni 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl terneuzen - Gyarina van Klinken uit Terneuzen mag zich de eerste Zeeuwse 'oefenkanjer' noemen.. Ze won een wedstrijd van Veilig Verkeer Nederland. Ook haar moe der viel in de prijzen, zij kreeg de titel 'Zeeuwse verkeerstopper' toe gewezen. De prijzen, voor moeder en doch ter een nieuwe fiets, zijn gisteren uitgereikt door Zeeuws wielerta- lent Birgit Lavrijssen op Gyarina's basisschool De Oude Vaart. Op het schoolplein was een parcours uitgezet. Daar konden Gyarina en haar moeder alvast hun fiets tes ten. Juf Marieke stond trots toe te kijken hoe de nieuwe oefenkanjer het traject aflegde. Ze is niet alleen trots op Gyarina, maar ook op haar klasgenootjes. „Alle leerlin gen van deze groep zijn geslaagd voor het verkeersexamen." De wedstrijd is door Veilig Ver keer Nederland opgezet om het praktisch verkeersexamen op scho len te promoten. Steeds meer kin deren zakken voor het examen dat wordt afgenomen in de laatste klas van de basisschool. Ouders bren gen vaker hun kind naar school, waardoor scholieren niet genoeg kunnen oefenen op de fiets in het verkeer. Nieuwe infopanelen in de Hulster basiliek Provincie en Delta steggelen over plusje Gyarina van Klinken legt met haar gewonnen fiets een behendigheidsparcours af. foto Mark Neelemans door Wout Bareman terneuzen - De gemeenten Ter- neuzen en Hulst waarschuwen hun inwoners voor valse e-mailbe- richten, die tientallen inwoners eind vorige week hebben ontvan gen. Daarin wordt melding ge maakt van een 'vergoedingsrege ling'. Bij de gemeenten zijn al ver schillende klachten binnengeko men van mensen die een dergelij ke mail ontvingen, maar de zaak niet vertrouwden. In het mailbe richt staat 'dat uit de gemeentelij ke archieven blijkt dat door een groep burgers te veel geld is be taald voor verschillende gemeente lijke activiteiten'. De gedupeerden zouden tot maximaal 600 euro te rug kunnen vorderen, maar dan moeten ze wel hun telefoongege- vens verstrekken en een sms-je stu ren met de tekst MAIL GMT of MAIL GEM. Het bericht is onderte kend met 'IJ. Postman, inspecteur van de gemeente'. Woordvoerder Daniël Rouw van Terneuzen: „We vermoeden dat degene die rea geert op de mail voor de sms-jes moet betalen." De mails zijn zeker niet afkomstig van beide gemeenten. Terneuzen en Hulst hebben een klacht inge diend bij de Onafhankelijke Post en Telecom Autoriteit (Opta). Ge dupeerden kunnen contact opne men met ConsuWijzer (telefoon: 088-0707070). sluiskil - Bij een bedrijfsongeval op een terrein aan de Wervenweg op het Kanaaleiland bij Sluiskil is gistermorgen een 24-jarige Terneu- zenaar gewond geraakt aan zijn hoofd. Hij is per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis. Samen met een 22-jarige man uit Axel was hij rond 6.00 uur begon nen met werkzaamheden in een droogdok. Beiden wilden een gangway van een schip in het droogdok weghalen. Het slachtof fer stond daar nog op toen de trap begon te schuiven. Hij wilde eraf springen en kwam ten val met zijn hoofd tegen de scheepswand. Hij kon vervolgens op eigen kracht het dok uitkomen. De Arbeidsin spectie onderzoekt de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49