Ommetje voor je eigen centen PZC sm Bellen P* BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 Kruispunten N289 worden rotondes Borden waarschuwen voor jonge vogeltjes Met 111 en 112 per uur over de Drieweg almanak «n 9 lf« Topvoetballers spelen WK op Zeeuwse grasmat Dinsdag 1 juni 2010 Pinnen in de binnenstad van Goes: het valt waar achtig niet mee. Waar nog niet zo heel lang gele den op vier plaatsen, op de Grote Markt en rond de Grote Kerk, geld uit de muur kwam, staan nu lange rijen voor de twee automaten van ABN/Amro aan de Singelstraat. Als ze niet buiten be drijf zijn tenminste. Want geduren de het Pinksterweekeinde en ook regelmatig op marktdagen, moes ten de klanten het doen met een verontschuldigend tekstje. Als de winkels open zijn en tijdens kantooruren is er geen vuiltje aan de lucht. De automaat van de SNS-bank is, toen die aan de Zus- ANALYSE door Mieke van der Jagt terstraat verdween, bij de Hema neergezet en zolang de ABN/Amro aan de Singelstraat huist, kun je binnen in de rij aansluiten. Rabo en ING zitten echter aan het uiter ste randje van de binnenstad, vlak bij elkaar en ook ABN/Amro wil daar domicilie kiezen. Wie dus op een mooie zondagmiddag geld wil pinnen om zijn drankje op het ter ras of een maaltijd in het restau rant te betalen, zal een eindje moe ten lopen om een geldtransactie te volvoeren. Dat is als hij bekend is in Goes. Toeristen, die gewend zijn de kerk en de markt op te zoeken voor een prettig verblijf en er bovendien van uitgaan dat in Goes, net als overal elders, om de honderd me ter een pinautomaat staat, komen regematig bedrogen uit. Goes is onlangs uitgeroepen tot de beste gemeente van Nederland en laat zich daar sindsdien regelmatig op voorstaan. De financiële dienst verlening moet in de beoordeling vergeten zijn en ook de druk die de gemeente op de banken toepast om die te verbeteren. Voorlopig heeft het college het gelaten bij een brandbrief, nu ook de automa ten van ABN/Amro uit de binnen stad zullen verdwijnen. Je kunt je ook afvragen hoezeer de banken hechten aan hun klandi zie. Onder klantvriendelijkheid wordt kennelijk niet verstaan dat mensen gemakkelijk toegang krij gen tot hun eigen centen. Dat de banken geen toeschietelijk heid tonen op de brandbrief van de gemeente kan ook met een ver stoorde relatie te maken hebben. Toen Goes een flinke hoop geld eventjes wilde parkeren, deed de gemeente dat niet bij de banken van hun eigen burgers, maar in het bijna failliete IJsland, waar de ge meente een procentje meer kreeg. Provincie en Delta steggelen over een plusje Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KRUININGEN De Oude Rijksweg (N289) tussen de aansluiting met de weg naar het voormalig veerhaventerrein bij Kruiningen en Luchtenburg wordt in de loop van dit jaar heringe richt De kruisingen Veerweg en Luchtenburg zullen worden omge vormd tot rotondes. Daarnaast wordt uitgegaan van een scheiding van verschillende categorieën weg gebruikers. Morgenavond wordt in het gemeentehuis in Kruiningen een inloopavond over de plannen gehouden. Die begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. BAARLAND Natuurmonumenten en Water schap Zeeuwse Eilanden hebben in de Sint Jacobspolder bij Baarland verkeersborden geplaatst die auto mobilisten waarschuwen voor overstekende jonge vogels. Vooral jonge kluten gaan op dit moment zelf op zoek naar voedsel. Bij het oversteken van een weg naar de slikken van de Westerschelde wor den veel vogels doodgereden. Be woners van het dorp trokken daar om bij Natuurmonumenten aan de bel. NISSE Tijdens een snelheidscontrole op de Drieweg zijn zondagavond de rijbewijzen ingevorderd van twee automobilisten. Zes auto's bleken tussen 19.30 en 21.30 uur meer dan 90 kilometer te rijden op de 60 ki lometer-weg. Een 23-jarige automo biliste uit Heinkenszand passeerde de laser met een snelheid van 111 ki lometer. Een 57-jarige automobilist uit de gemeente Borsele reed 112 ki lometer per uur. Beide bestuurders werden aan de kant gezet. Tip? redactie@pzc.nl De Westkapelse heeft sinds kort een nieuwe telefoon. Echt alles zit erop, zei ze trots tegen haar collega's en liet zien hoe ze nu overal ter wereld de inhoud van haar mailbox kan controleren. Filmpjes van Youtube zijn eveneens na een paar drukken op één van de vele knoppen te zien en alles van uit- zendinggemist.nl. Ook kan ze het toestel gebruiken als kompas, om spelletjes op te spelen en natuurlijk als rou teplanner. Even de postcode in toetsen van de plaats van bestem ming en het toestel wijst haar de weg. Eén ding lukte echter niet. Hoe ze ook probeerde, ze slaagde er niet in de juiste handelingen uit te voeren als de telefoon rinkelde. Een collega raadde haar dan ook aan een twee de, wat eenvoudiger toestel te kopen: om te bellen en gebeld te worden. KRABBENDIJKE - Een saaie, grijze betonnen muur op het schoolplein van basisschool De Klimroos in Krabbendijke ondergaat een metamorfose. On der leiding van de Geersdijkse kunstenares Neel- tje Meerman voorzien de 75 leerlingen van de school de 24 vierkante meter muur van kleurrij ke schilderingen met als thema 'de vier seizoe nen'. Ter voorbereiding hebben de leerlingen de afgelopen weken lesgekregen over graffiti, muur schilderijen en grottekeningen uit de prehistorie. Alle leerlingen hebben een ontwerp gemaakt voor de muurschildering, die gisteren door Meer man op de muur zijn getekend. De kinderen mochten de tekening vervolgens inkleuren met acrylverf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37