zeeland 13 Slachtoffer centraal, niet de dader Akkoord over plaats tweede kerncentrale HS23I Coulance svp DEZE WEEK Vanaf 2 stuks korting! commentaar HZ scoort prima in studentenenquête ZEEUWSE ZAKEN ZEEUWSE STEMMEN dinsdag 1 juni 2010 'Jonge criminelen die steeds het zelfde feit plegen: heropvoeden en ouders opvoedingsondersteuning geven. En de kinderbijslag, zo lang dat niet is gebeurd, die gaat er gewoon af! En dan natuurlijk consequent handhaven' 25% DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes De Staten van Zeeland buigen zich binnen kort weer over de positie van Evides. Het waterbedrijf zit nog steeds voor een deel onder de vleugels van Delta. Maar de Staten wil len anticiperen op een eventue le verkoop van het energiebe drijf. Evides moet dan in de greep van de overheid blijven. Dus moet Evides los van Delta. Het energiebedrijf wenst uit stel tot het financieel is aange sterkt. Mét de geldstromen van Evides kan Delta makkelijker le nen dan zónder. De provincie wil echter geen openeindrege- ling en stelt een soepele ter mijn. Beide standpunten lijken te billijken. Maar aan de voora vond van een mogelijke investe ring in een tweede kerncentra le is het toch verstandiger om Delta wat extra speelruimte te geven. Het is wellicht genoeg om een besluit over Evides op te schorten. Daar kan moeilijk bezwaar tegen zijn, want de sta- tus-quo schaadt de burger niet. VLISSINGEN De Hogeschool Zeeland scoort bo- venmiddeld in de Nationale Stu denten Enquête 2010, een tevreden- heidsonderzoek. De studenten zijn onder meer goed te spreken over studiefaciliteiten en studiebegelei ding, meldt de HZ. Er werden 1325 HZ-studenten ondervraagd. Met een zeer gekleurd verkiezingsfümpje speelt Trots op Nederland in op onveilig heid en onrechtvaardigheidsgevoelens bij burgers. Een oude vrouw wordt op klaarlichte dag van haar handtas beroofd, ambulancemedewerkers worden belaagd en overvallers gaan vrijuit wanneer de eigenaar van een zaak zijn eigendom verdedigt. De lezersvraag van Wim Verschoor uit Arnemui- den haakt daar op in. Want ook in Zeeland voelen veel mensen zich volgens hem niet meer veilig. Dus wat gaat TON daar aan doen? Om te beginnen denkt Verdonk 'simpel meer politie in de dorpen'. Elk dorp (of per twee) z'n eigen bu reau voor een snelle aanrijtijd. Ook moet het makke lijker worden aangifte te doen van een misdrijf én tot daadwerkelijke strafvervolging worden overgegaan. „Waarom hebben we celruimte over? Omdat we de criminelen niet oppakken, want daar hebben we geen politiekracht genoeg voor. Jonge criminelen die steeds het zelfde feit plegen: heropvoeden en ouders opvoedingsondersteuning geven. En de kinderbijslag, zo lang dat niet is gebeurd, die gaat er gewoon afl En dan natuurlijk consequent handhaven." Verdonk wil tevens daders verplichten te werken om hun slachtof fer schadeloos te stellen. „Die link moet veel duidelij ker. Laat ze maar voelen wat ze iemand hebben aange daan." Ook de miljoenen uit de 'plukze-wetgeving' zouden in een fonds moeten voor slachtoffers. schuldenlast van 'schrik niet', 3650 miljard euro. De 750 miljard aan Eu ropese garanties van de sterke broeders zien we nooit meer terug, weet Ver donk zeker. De zwakke landen uit de unie gooien, kan niet. „Dus is er maar één moge lijkheid, ook in dat geval, dat we er zélf uitstap pen, de gulden weer invoeren en zo snel mo gelijk probe ren met Duitsland rond de ta fel te komen om samen een mone taire unie te beginnen. Voor sterke munten." En dan toch ook nog even de twee de kerncentrale. Schone energie en goed voor hoogwaardige werk gelegenheid, dus natuurlijk moet die er komen en dan bij Borssele, vindt Verdonk. Ze is onder de in druk van de opslag van kernafval in de Covra. „Zo secuur, zo netjes. En ja, het leven is niet zonder risi co's." QHet interview met Rita Verdonk is ook te zien en horen op www.pzc.nl/verkiezingen FIETSVIDEO'S Vanaf vandaag vindt u ook video's van Omroep Zeeland op dé fietssite www.zeeuwsjaarvandefiets.nl VERDONK Rita Verdonk en de andere lijsttrek kers geïnterviewd in Watisnou- je.nl-stijl kijk op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Vrijdag komt Emile Roeme PZC-redactie. Twitter r middelburg - Een eventuele twee de kerncentrale komt tussen de be staande nucleaire stroomfabriek en opslagcentrum voor radioactief afval Covra, aan de noordkant van de Europaweg-Zuid. Daar is een ge bied van 25 hectare beschikbaar. Initiatiefnemer Delta en ha venschap Zeeland Seaports zijn het hierover eens geworden. Er was overleg over nodig, omdat Zee land Seaports van mening is dat de vestiging van een tweede cen trale voor atoomstroom andere ac tiviteiten in het havengebied niet mag dwarsbomen. De keus van de beoogde locatie is van belang omdat Delta nu met '1™ 4 ff! 'a yCTj Sfffi JT meer zekerheid kan uitrekenen wat de centrale zal kosten. De plaats waar de nieuwe kerncen trale is gedacht, was aanvankelijk in beeld voor reactor Pallas. De provincie, Delta, EPZ en Covra proberen deze reactor voor nucle air onderzoek en de productie van medische isotopen naar Zeeland te halen. Voor Pallas geldt nu een voorkeur voor een plek op het EPZ-terrein. Vertegenwoordigers van het minis terie van Vrom komen volgende week donderdag met de gemeente raad van Borsele praten over loca tiekeus voor een mogelijke tweede kerncentrale. mmajindagp vi[oensdhoft dondkndag-'emvrijddgavondli Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-61

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3