bomen klimmen Steen zetten is een vak apart Celuidsmeting skatebaan eeland i 19 Kattenkeet weggehaald om ratten en rommel Informatiedag over nieuwbouw in Nieuwland dinsdag 1 juni 2010 ss&ciissar35»?^"v-'jisf»?( kijkt trots toe. weer lekker thuis in Latuhalat kon doorbrengen. Hij leerde haar moe der hoe ze de brandwonden van haar dochtertje moest verzorgen. Elke avond, voor het slapengaan, ging het gips er weer om. Het beentje bleef mooi recht staan. Alleen het voetje staat nog krom, maar dat wil dokter Vaan drager nog een keertje rechtzetten als hij weer op Ambon is. Met Tre sia gaat het uitstekend. Met stok ken heeft ze leren lopen. Ze zit in middels in de derde klas en haalt nog hoge punten ook. Ze heeft veel vriendjes in de buurt, waar mee ze lekker gaat zwemmen en voetballen. „Ze kan zelfs in bomen klimmen", vertelt haar moeder trots. Tresia knikt verlegen. „En ik heb nooit meer pijn." middelburg - Het bedrijf dat de ge meente Middelburg heeft inge huurd om geluidsmetingen te doen bij de skatebaan in de Veerse- poort is begonnen met haar werk. Afgelopen zaterdag zijn op ver schillende momenten metingen ge daan. De geluidsmetingen worden ver richt op verzoek van enkele buurt bewoners die last hebben van het lawaai op en rond de skatebaan. De komende weken zullen nog meer metingen worden gedaan. Wanneer dat gebeurt, is onder meer afhankelijk van het weer, om dat er gemeten moet worden als het druk is op de skatebaan. De uit slagen van de geluidsmetingen worden over 'meerdere weken' ver wacht, aldus een woordvoerder van de gemeente. De buurtbewoners die overlast on dervinden van de skatebaan zijn verenigd in de Buurtgroep Prettig Wonen. Het liefst zien ze de skate baan verplaatst naar een plek ver der van hun huizen vandaan. I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erfe A- -v m MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 kend ^erkend BORG Bevailigingsbednjl BranddelecUebedrijl E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.coiijnbv.nl VLISSINGEN - Het was de gemeente Vlissingen, die het zwerfkattenver- blijf van het Scheldeterrein vrijdag heeft weggehaald. Dat was met het oog op het straat sporten van zaterdag. De gemeen te zegt wel contact te hebben ge zocht met Marleen Drijgers, die de katten verzorgt, maar dat dat niet is gelukt. „En toen we zagen wat voor rommel het verblijf met zich meebrengt, hebben we besloten dat de situatie niet langer verant woord is", zegt Pien Wildeman na mens de gemeente. Volgens haar gebruikten mensen het hok en de omgeving als vuil- stort. „Er liepen zelfs ratten rond. Dat kan gewoon echt niet." Daarom is Drijgers uitgenodigd om vandaag op het stadhuis te ko men praten over een oplossing. foto's Wendy van den Hurk door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Vroeger waren er tientallen mannen in Westkapelle die het konden, nu moeten ze 'van buiten' komen: steenzetters die een dijkglooiing kunnen bekleden met basaltblokken. Wim Vroegop en Martin van Vliet van de Slie- drechtse aannemer Van den Herik werken bij de Liberty-brug bij mu seum het Polderhuis aan een fraaie afwerking van de dijk. Vroegop (oorspronkelijk uit Scher- penisse, nu in Breda) en Van Vliet (Honselersdijk) hebben een uitster vend beroep. Er zijn in heel Neder land nog maar een paar bedrijven en zo'n veertig mannen die hand matig kunnen steen zetten. De ver harding van dijken gebeurt tegen woordig vooral met machines en in fabrieken vervaardigde rechte blokken. Alleen kleine stukken dijk worden nog met de hand ge daan. Het zetten van basaltsteen is een vak apart, laten Vroegop en Van Vliet zien op de landzijde van de dijk achter het Polderhuis. Het is passen en meten met de stenen, waaraan geen rechte kanten zitten en waarvan er geen één hetzelfde is. Toch moeten ze enigszins op el kaar aansluiten. „Het is vooral moeilijk om je hoogte te houden." En dan moet de basaltstenen glooiing ook nog iets bollen. Gisteren hebben Vroegop en Van Vliet voorlopig de laatste hand ge legd aan het stukje dijk. De vrijwil ligers die werken aan de Liber ty-brug gaan eerst verder met hun werk aan de houten trap. Daarna worden de namen van de Britse militairen die bij de bevrijding van Walcheren zijn gesneuveld, in een plaquette gebeiteld. En dan komen Vroegop en Van Vliet weer terug om het laatst stukje glooiing van basaltblokken te voorzien. Op 23 juli wordt de brug officieel geo pend. Afgelopen weekend heeft het Pol derhuis van het jubilerend Duits vakantiehuis Jugendheim in West kapelle een gift van 1500 euro ge kregen. Het beentje van Tresia stond helemaal krom naar buiten. Nu hoeft alleen haar voet nog maar rechtgezet te worden. nieuw- en sint joosland - In het dorpshuis in Nieuw- en Sint Joos- land wordt zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur een informatiedag gehou den over de acht nieuwe energie zuinige eengezinswoningen aan de Quarleshavenstraat in het dorp. Zaterdag begint de verkoop. De woningen worden gebouwd door Woongoed en verkocht door ma kelaardij Bert Dingemanse. Steenzetters Wim Vroegop (links) en Martin van Vliet: „Het is vooral moei lijk om je hoogte te houden." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21