Zeeland PZC Vakcollege Walcheren kan van start WALCHEREN 18 en 19 22 TECHNIEKONDERWIJS Roe Zeeland, Nehalennia en Scheldemond bieden naadloze weg naar mbo-diploma Kicken! Gemeenten willen nieuw afvalcontract almanak Bellen Dinsdag 1 juni 2010 Tresia kan nu zelfs in bomen klimmen Provincie en Delta steggelen om een plusje 17 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele VLISSINGEN - Zo'n twintig leerlin gen beginnen na de zomervakan tie op het Vakcollege Walcheren. Het Vakcollege biedt een op de praktijk gerichte zesjarige oplei ding waarin de vmbo-leerlingen zonder onderbreking op weg gaan naar een diploma middelbaar be roepsonderwijs. Vandaag leggen het roe Zeeland (het Cluster Techniek), Nehalen nia Stedelijke Scholengemeen schap en het Scheldemond Colle ge (de afdelingen vmbo) de afspra ken over de vorming van het vak college vast in een convenant. „Het feit dat het een praktische op leiding is, spreekt deze kinderen en hun ouders aan. Het gaat om Te ren door te doen'", aldus Peter de Kreij, locatiedirecteur vmbo van het Nehalennia. Het aantal van twintig leerlingen noemen de scholen 'veelbelovend'. In het eerste leerjaar heeft het col lege twee locaties, Middelburg en Vlissingen. Maar gaandeweg de op leiding gaan de leerlingen ook sta ges lopen in bedrijven. Doel van het vakcollege is te zor gen dat meer leerlingen kiezen voor een opleiding en loopbaan in de techniek. De drie scholen bie den één 'leerlijn' van zes jaar aan waarin vmbo en mbo naadloos op elkaar aansluiten. De scholen wijzen daarbij naar het rapport Kerend Tij van de commis sie Taskforce Zeeland waarin een aangesloten beroepsopleiding als belangrijk thema werd opgevoerd. 'Het Vakcollege laat zien hoe con crete samenwerking mogelijk is: in plaats van twee opleidingen die op elkaar aan moeten sluiten, is er hier sprake van één opleiding van zes jaar, die leerlingen op een ho ger eindniveau brengt. Het roe en de beide vo-scholen hebben hun afspraken hierover vastgelegd. Daarbij zoeken ze ook gezamenlijk de samenwerking met het regiona le bedrijfsleven', aldus de scholen door Carla van de Merbel OOST-SOUBURG - Hij had al geweldige dagen op het Limburgse festival Pinkpop, maar het optre den van Green Day zaterdagavond bracht hele maal het weekend van zijn leven. Robbert de Wit uit Oost-Souburg werd door zanger Billie Joe Armstrong van Green Day op het podium ge vraagd. Robbert (22) stond vooraan en viel op vanwege zijn Pinkpophoedje, waarop hij twee knuffelkonijnenoren had genaaid. De zanger van Green Day wilde het hoedje, Robbert gooide het naar hem toe en even later mocht-ie het podium op om het nummer 'Know your enemy' mee te zingen. Terwijl Armstrong zijn hoedje droeg en met zijn toestel een foto van hem maakte. „Kick en!" En nog meer kicken: „Na het nummer kreeg ik het hoedje terug en zei Armstrong: 'Deze jon gen wil ik zien crowdsurfen'." En daar ging Rob bert, door de handen van het publiek. Uiteinde lijk is-ie door de beveiliging (crowdsurfen mag niet) weer met beide benen op de grond gezet. Hij was daarmee wel zijn plekje vooraan kwijt. Gelukkig kwam hij weer een aardig eindje terug. „Oh, jij bent die jongen van dat hoedje, zeiden de mensen en dan mocht ik voor." Een onvergetelijk concert, en dat terwijl de roc-scholier motorvoertuigentechniek niet eens echt fan is van Green Day. „Ik vind ze wel leuk en wou de band graag eens van dichtbij zien." Dat is gelukt. foto boven Billie Joe Armstrong foto's onder Marcel van Hoorn/ANP in een persverklaring. In het Vak college Walcheren speelt het Tech- num, de voorziening voor tech nisch beroepsonderwijs in Zee land, in Vlissingen een belangrijke rol. 'Naast de beide vmbo-locaties van de scholen vinden er in de zes jaar die het Vakcollege in totaal in be slag neemt, steeds meer lessen in het Technum plaats. Vanaf de vier de klas zal het gehele praktijkdeel zich in het Technum afspelen', schrijven de scholen. MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten willen met Delta Milieu gaan praten over een aanpassing van het contract voor de verwer king van afval. Dat zei de Middel burgse wethouder Frank Streng gisteravond na een vergadering van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG). De milieutak van Delta heeft de ge meenten een boete opgelegd, om dat ze in het aanbod zijn achterge bleven bij de contractueel afgespro ken garantiehoeveelheid. Daarbij gaat het om een totaalbedrag van bijna 468.188 euro. Volgens Streng is steeds beter scheiden van afval de reden dat er minder huisvuil in de vuilovens van Delta belandt. Streng vindt het niet correct ten opzichte van de burgers dat schei den van afval wordt bestraft met een boete. Het huidige contract da teert uit 2002 en loopt pas af in 2017. De gemeenten willen volgens Streng met Delta om de tafel om de voorwaarden aan te passen. Tip? redactie@pzc.nl De Westkappelse heeft sinds kort een nieuwe telefoon. Echt alles zit er op, zei ze trots tegen haar collega's en liet zien hoe ze nu overal ter we reld de inhoud van haar mailbox kan controleren. Filmpjes van YouTube zijn eveneens na een paar drukken op één van de vele knoppen te zien en alles van uit- zendinggemist.nl. Ook kan ze het toestel gebruiken als kompas, om spelletjes op te spelen en natuurlijk als routeplanner. Even de postcode in toetsen van de plaats van bestem- minq en het toestel wijst haar de weg. Eén ding lukte echter niet. Hoe ze ook probeerde, ze slaagde er niet in de juiste handelingen uit te voeren als de telefoon rinkelde. Een collega raadde haar dan ook aan een twee de, wat eenvoudiger toestel te kopen om te bellen en gebeld te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19