cultuur! 13 'Dit smaakt echt naar meer' Amuse als voorproefje filmfestival ANYWAVE Drive Like Maria belooft Stonerpop met verrassende contrasten agenda Sieraden Ineke Otte in Chicago Anywave doet naam met brede programmering eer aan dinsdag 1 juni 2010 Drive Like Maria met vlnr: Nitzan Hoffmann, Björn Awouters en Robin van Saaze. door Ali Pankow Het trio Drive Like Maria wordt meestal in de hoek van de rauwe sto- nerockers ingedeeld. „Dat klopt natuurlijk wel. Wij brengen vooral hardrock en sto- ner, maar wij houden zelf ook van veel andere soorten muziek", zegt gitariste Nitzan Hoffmann (23). De Vlaams-Nederlandse Drive Li ke Maria treedt zaterdag zowel op het Anywave-festival in Zierikzee als bij Vestrock in Hulst op. „Leuk hoor, Zeeland. We waren er eerder bij De Onderstroom in Vlissingen en in café Lub in Renesse. We heb ben er echt zin." Hoffmann is een gitariste met pit en het opvallend middelpunt tus sen haar Belgische muziekcompa- nen zanger/drummer Björn Awou ters en bassist Robin van Saaze. Haar liefde voor de gitaar ont sproot zeven jaar geleden toen ze in een middelbare schoolbandje ging spelen. „Toen we daar zo'n bandwedstrijd mee wonnen, dacht ik 'Dit smaak echt naar meer'." Hoffmann koos aanvanke- goes - Ineke Otte presenteert be gin juni haar collecties kleurrijke sieraden in het Museum of Con temporary Art in Chicago. Dat zal gebeuren tijdens een speciale pers presentatie in de winkel van het museum. Dat maakte de Goese kunstenares gisteren bekend. Eer der stond zij op de sieradenbeurs in Parijs, waar de contacten met Chicago zijn ontstaan. Otte laat weten het 'geweldig' te vinden nu te zijn uitgenodigd in Chicago. lijk voor een opleiding studiotech niek. Tijdens die studie kwam zij Björn Awouters tegen. „Hij vroeg me te helpen bij de opnamen van zijn solo-cd in een studio in Has selt. Ik mocht daar ook een stukje gitaar bij spelen. Zo is het ont staan", vertelt ze over wat nu Dri ve Like Maria is. Een opmerkelijke naam voor een trio overigens. Die naam verwijst naar de zus van au tocoureur Mario Andretti, Maria. Een vrouw met evenveel drive als de bandleden, luidt de verklaring. Sinds vorig jaar is het hard gegaan met dit rocktrio. Van het één kwam het ander: even op televisie bij De Wereld Draait Door, optre dens in het voorprogramma van AC/DC in Amsterdam-Arena en in een uitverkocht Vorst Nationaal in Brussel voor ZZ Top. En verder de verrassende debuut-cd EIm- wood. „Verrassend vooral omdat Ja- nis Ian daar ook twee nummers op zingt. Zij is in de verte familie van me. Toen Björn zei dat haar stem goed bij ons nummer Die a little more zou passen, heb ik haar dat gewoon direct via de mail ge vraagd. Daar heeft ze spontaan op gereageerd. Het publiek is verrast door zo'n contrast met onze rock en stoner, maar wij houden dus ook echt van andere genres en van verrassingen", aldus Hoffmann. Drive Like Maria brengt zaterdag in Zeeland ter versterking ook gast- drummer Arnoud Hellofs mee. ZIERIKZEE - Tussen Theater Snater en Grandpa Nick ligt een wereld van ver schil. Terwijl van Aux Raus naar de Brogum All Stars Band ook een flinke stap is. Het is duidelijk dus dat festi val Anywave in Zierikzee op 2, 4 en 5 juni met de dertigste editie zijn naam weer alle eer aan doet. Woensdag 2 juni: 14.00 -15.00 uur: Theater Snater met Pierewaaien (Kindertheater). Vrijdag 4 juni: 20.00 uur: Skinner (Lynyrd Skynyrd Tributeband, Rotterdam). 20.45 uur: Oberg (Haagse bluesforma tie met Ted Oberg) 22.30 uur: David Gogo (moderne blues) 24.00 uur: Grandpa Nick's Blues Band Zaterdag 5 juni: 14.40 uur: Assassinated (melodieuze rock/metal) 15.15 uur: Backlash (rock/metalband) 15.50 uur: Drive Like Maria (hardrock /stonerpop) 17.00 uur: Herrera (heavy rock met stoner inslag) 17.45 uur: Skybicycle (progressieve Zeeuwse rockband) 18.30 uur: Vlissingse bluesrockband 19.25 uur: Aux Raus (mix klassieke punkrock en moderne techno). 20.05 uur: Sexton Creeps ((folk en psychedelica) 20.50 uur: Vota Fonzie (pop,blues, jazz en rock'n roll) 21.40 uur: Egypt (rockklassiekers met eigen Zeeuwse teksten) 22.30 uur: Brogum All Stars Band(fi- nale vier voorafgaande themaconcer ten) 24.00 uur: DJ Wired (muziekman gaat twintig jaar terug in de tijd). VLISSINGEN - Film by the Sea pre senteert vanavond een voorproefje van de komende editie van het Vlissingse Filmfestival. Deze 'Amu se' in bioscoop CineCity begint om 19.30 uur. De twaalfde editie van Film by the Sea vindt plaats van vrijdag 10 tot en met zondag 19 september. Festi valdirecteur Leo Hannewijk zal vanavond bij de Amuse de eerste wetenswaardigheden van het festi val bekendmaken. Burgemeester Wim Dijkstra onthult aan de zijge vel van de Vlissingse bioscoop het nieuwe affiche van het festival. Rinus Ferdinandusse, al jarenlang juryvoorzitter bij Film by the Sea, onthult de samenstelling van de ju ry voor de Film Literatuur-com petitie, waarvoor uitsluitend boek- verfilmingen in aanmerking ko men. Aansluitend, om 20.00 uur, wordt de film Shocking Blue van regisseur Mark de Cloe (bekend van onder meer Het leven uit een dagver toond. Dat gebeurt in aanwezig Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Burgh-Haamstede Start van de avondwandelvierdaagse. In schrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van sportvereniging Door Fusie Sterk. Ver trektijd is 18.30 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium is op wisselende tij den geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West-Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur. PODIUM Oostburg De Britse bluesgitarist Les Wilson treedt op met zijn band The Mighty House- rockers. Bluesclub The Lane, 20.00 uur. Zierikzee Keetsongfestival in de Nieuwe Kerk. Aan vang 9.00 uur. FILMS 't Beest, An Education: 20.30 uur. Merral, De Gelukkige Huisvrouw: 20.00 uur; Sex and the City 2: 19.45 uur; Prince of Per sia: 20.15 uur; Robin Hood: 19.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof Lebanon: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Sex and the City 2: 20.15 uur; Street- Dance (3D): 20.15 uur; Robin Hood: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Alice in Wonderland (3D): 16.15 uur; A Nightmare on Elm Street: 22.00 uur; Cen turion: 16.30 en 22.00 uur; Date Night: 16.45 en 22.00 uur; De Gelukkige Huis vrouw: 13.45 en 19.00 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 13.45 uur; Ondine: 14.00 uur; Prince of Persia: 13.30, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Robin Hood: 13.45, 16.00, 19.00 en 21.30 uur; Sex and the City 2: 13.30,16.00, 19.00 en 21.30 uur; Shocking Blue: 20.00 uur; StreetDance (3D): 14.00, 16.15, 19.15 en 22.00 uur. heid van de cast, die bestaat uit on der anderen Ruben van Weelden, Jim van der Panne, Lisa Smit, Niels Gomperts en Dragan Bake- ma. De film, die vanaf begin augustus in de Nederlandse bioscopen zal draaien, vertelt het verhaal van een bijzondere vriendschap tussen Chris, Jacques en Thomas. Deze vriendschap wordt hard onderuit gehaald als een van de drie iets overkomt. www.filmbythesea.nl VOTA FONZIE Popaanzee-band Vota Fonzie vertelt over de drukke periode waar zij nu in zit. Kijk op: www.pzc.nl/popaanzee. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13