Tjoba op alle fronten beter dan Fortis 39 Tennissers Kapelle voldoen aan doelstelling en veroveren kampioenschap in vierde klasse Vader en dochter verdelen prijzen in Springtrofee Nick Nieuwdorp al geplaatst voor NK Duiveland verslaat Zierikzee in finaleduel De Stormvogel bereikt bekerfinale MLTC loopt titel mis en vraagt dispensatie Chantal Nijpjes wint Talentenproef maandag 31 mei 2010 door Ron de Waal De korfballers van Tjoba (groene shirts) speelden niet alleen tegen, maar ook met Fortis. De Bevelandse ploeg won met 6-13. foto Izaak Verkeste PUTTERSHOEK Nick Nieuwdorp uit Yerseke is za terdag als tiende geëindigd in de Omloop van de Hoekse Waard. De Zeeuwse eliterenner behoorde in de klassieker tot een kopgroep van 21 renners, waaruit later vijf ren ners ontsnapten. Jeroen Boelen van De Jonge Renner won de koers. Nieuwdorp lijkt te hebben afgerekend met de ziekte van Pfeif fer. Hij plaatste zich met zijn tien de plaats rechtstreeks voor het NK voor elites, eind komende maand. mmsmsmmtÊÊmÊBmÊÊÊmBmBmmmmmmÊm OOSTERLAND Duiveland heeft zaterdag de We- reldregiocup gewonnen, het offi cieuze voetbalkampioenschap van Schouwen-Duiveland. In de finale poule won Duiveland van Bruse Boys (2-0 via Dennie ie Comte en Lex Zwang), Brouwershaven (5-0 via 2x Dennie ie Comte, Marcel de Bruine, Ronald Zwager en Robbert de Bruine) en Zierikzee (2-0 via 2X Robbert de Bruine). Zierikzee ein digde als tweede, gevolgd door Bru se Boys en Brouwershaven. OOST-SOUBURC - Voor de korfbal lers van Fortis lijkt handhaving in de eerste klasse binnen handbe reik. Ondanks de 6-13-nederlaag te gen een veel te sterk Tjoba blijft het verschil met de gevarenzone twee punten. De forse nederlaag tegen Tjoba dreunde niet eens zo lang na bij Fortis. Direct na afloop werd de ploeg al op de hoogte gesteld van de 14-15-nederlaag die mededegra datiekandidaat Merwede in eigen huis had geleden tegen VEO. Hier door blijft het verschil met de de gradatieplaatsen met nog één wed strijd te gaan twee punten. „Dat Merwede vanmiddag heeft verlo ren, is nog wel het grootste winst punt", reageerde een opgeluchte Fortis-coach Leonard Debbaut. „Je moet concluderen dat Tjoba op al le fronten beter was Ons enige leefinoinei.v v*„o Se treffer die 1-3 betekende. Voor de rest hadden wij bitter weinig in te brengen." Zijn collega-coach Robin Wisse moest dezelfde conclusie trekken. „Dat we weinig in te brengen had den, was al snel van de spelers af te lezen. Fysiek, maar ook korfbal lend kwamen we tekort." Tjoba-coach Chris van Put was enigszins verrast door de instelling waarmee Fortis het veld betrad. „Ik verwachtte een Fortis met veel vechtlust en een over-mijn-lijk- DEN BOSCH De waterpoloërs van De Stormvo gel hebben de finale van het dis trictsbekertoernooi bereikt. De Vlissingers versloegen zaterdag in Den Bosch Aquamigos met 7-11. Pim Bekkers was topscorer aan Walcherse zijde met vier treffers. Lennard Swennen en Boy Dirksen scoorden beiden tweemaal. De Vlissingers spelen de finale op 12 juni tegen de kampioen van de eerste klasse district, HZ&PC. Het duel wordt in Eindhoven gespeeld. MIDDELBURG De tennissers van MLTC zijn er niet in geslaagd kampioen te wor den in de landelijke vierde ldasse gemengd. Het Middelburgse team verloor thuis in de kampioenswed strijd met 3-5 van Vierhoeven uit Roosendaal, dat daarmee de titel veiligstelde. MLTC is van plan dis pensatie aan te vragen om volgend seizoen alsnog in de derde klasse te kunnen spelen. De verwachting is dat ze daar met op papier sterke spelers een goede kans op maken. mentaliteit. Die kon ik niet ontdek ken. Het was snel gespeeld", aldus de Belgische oefenmeester. Door Marcel de Dreu (2x) en Niels Westmaas leidde Tjoba na vijf mi nuten al met 0-3. Jessica de Boer bracht de thuisploeg iets dichterbij (1-3), maar met grote eenvoud voerde Tjoba de voorsprong ge staag op. Met de intrede van de re gen leek bij Fortis ook meteen het laatste stukje overtuiging uit de ploeg weg te vloeien. „Als wij aanvallend wat scherper waren geweest, dan had het ver schil halverwege al veel groter moeten zijn dan 3-7", aldus Van Put. „Haalt Tjoba hier zijn beste ni veau, dan had een overwinning met tien punten verschil niet mis staan." Het werd uiteindelijk 6-13. Volgen de week, als de laatste competitie ronde op het programma staat, moet Fortis op bezoek bij VEO en ontvangt Tjoba Merwede, de grote rivaal van Fortis. Tjoba-coach Van Put wil de com petitie fatsoenlijk afsluiten. „We gaan daarom trachten onze spor tieve plicht te vervullen", klonk het geruststellend richting het For- tis-kamp. Fortis-Tjoba 6-13(3-7). Scores Fortis: Mark Trimpe 3, Remco Crucq 2, Jessica de Boer 1Scores Tjo ba: Niels Westmaas, Marcel de Dreu, Gerben van Boven, Dennis Broerse, Esmee Walraven 2, Carina Westmaas, Manon Braam en Esther van Boven 1. NIEUWVLIET Chanthal Nijpjes heeft zaterdag de klasse Zt van de Rabo Talenten- proef gewonnen. In Nieuwvliet haalde de amazone uit Sint Lau rens met de ruin William een sco re van 72.05 procent. De Middel burgse combinatie verstevigde hier mee de leidende positie in deze klasse. In de Schelde Dressuur Tro fee was Jeanine Nieuwenhuis met de overwinning en de derde plaats de grootverdiener. Santoucha van de Meij behaalde de tweede plaats. door Sven Bakker KAPELLE - De tennissers van Kapel le zijn gisteren kampioen gewor den in de vierde klasse van de lan delijke mannencompetitie. Het team stond al bovenaan in de pou le en bevestigde die positie op de laatste speeldag door met 6-0 te winnen van hekkensluiter De Bocht. Kapelle had zich voor de competi tie als doel gesteld om kampioen te worden. „We zagen met het team vooraf kansen liggen om de titel binnen te halen", aldus Men- no Kole. „We hadden een goede start in de competitie, tot de decep tie tegen Souburg." Kole doelde daarmee op het 4-2-verlies tegen de uiteindelijke nummer twee van de competitie. „Daarna hebben we echter weinig punten meer laten liggen. Vooral onze 6-o-winst op Animo was doorslaggevend, evenals het feit dat Souburg nog een keer gelijk speelde tegen Lobbelaer, want bij winst was Souburg kampioen ge worden." Tegen De Bocht werd de titel giste ren wel heel gemakkelijk binnenge haald, want alle zes wedstrijden gingen gewonnen in twee sets. Stef Hermus, Emiel Gideonse, Eric Eversdijk en Remco Paauwe won Stef Hermus in zijn winnende partij tegen De Bocht. foto Willem Mieras nen hun enkelspelpartij en de kop pels Eelco Eversdijk/Kole en Hermus/Gideonse wonnen hun dubbelwedstrijd. Kapelle wacht volgend jaar de der de klasse, waarin ook 't Halve Maantje acteert. De ploeg uit Goes was al enige speeldagen lang uitge speeld om zowel het kampioen schap als degradatie. De Goesena- ren sloten de competitie gisteren af met met een gelijkspel in en te gen Etten-Leur (3-3). Rikkert van der Wel zorgde voor twee punten; zijn enkelspel won hij na de tie break in de derde set en zijn dub belspel met Ivo Walraven ging met 6-3 6-2 gewonnen. Dennis van 't Westeinde zorgde voor het derde punt. Rinke van Remortel en Bram Meulblok verloren hun en kelspel en ook het dubbelspel van Van 't Westeinde/Pascal van Driel ging verloren. NIEUWVLIET - Met goud voor doch ter Kim en zilver voor vader Piet in de Noordzee Springtrofee van de PSV West-Zeeuws-Vlaanderen, was de familie Huige zaterdag in Nieuwvliet de grote winnaar. Kim Huige zette met de ruin Alt air als eerste starter in de barrage van de klasse L al meteen een top tijd neer. De amazone uit Nisse stuurde de ontketende Malito De Reves-zoon in 44.32 seconden naar de finish. Als laatste starter van de wedstrijd bleef ook Piet Huige met Uccelle ZZ foutloos. De stylist uit Nisse kwam met de Ba- loubet Du Rouet-zoon echter vier tellen tekort om zijn dochter Kim van de overwinning af te houden. „Ik kreeg mijn paard niet kort in de wending naar de laatste hinder nis", aldus Piet Huige. „Daardoor verspeelde ik de winst. Jammer, want het was beslist niet de bedoe ling om Kim te laten winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73