PZC Plan voor Libertypark in Nieuwdorp =000 Vakantie BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 n 17 BEVRIJDINGSMUSEUM Openluchtexpositie past in plannen voor Sloerand en lost parkeerprobleem op Dunne banden, dikke banden, solexen en hoge hakken: allemaal in de race Vandaag begin vier avondvierdaagsen almanak Maandag31 mei 2010 Meester Steenaard ontmoet na 57 jaar 'gelukkige klas' weer Willem Nijssen is een beetje uitgekeken op de klassieke Hans Liberg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl jS" R door Mieke van der Jagt NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp wil achter het museum aan de Cou- dorp een openluchttentoonstel ling maken in een zogenoemd Li bertypark. Kees Traas, die het er kende museum vanuit een uit de hand gelopen hobby heeft opge bouwd, wil tevens het parkeerpro bleem oplossen dat inmiddels is ontstaan. Sinds de opening door prinses Margriet in oktober vorig jaar, kwamen al bijna 10.000 be zoekers een kijkje nemen in het Bevrijdingsmuseum. Volgens Traas zouden de kosten van het park gemakkelijk kunnen worden gedekt uit de pot die voor de ontwikkeling van de Sloerand wordt beheerd door de gemeente Borsele. Dat geld is bestemd voor de compensatie van industriële ontwikkeling in het Sloegebied. „In Nieuwdorp is nog maar wei nig gebeurd, behalve wat aanplant van bossen. Wij willen een park voor de tentoonstelling van groot materiaal dat aansluit op een speel- park en op de Bevrijdingswandel route, die langs de Sloekreek tot aan de Sloedam zou moeten lo pen. De grondaankoop zou uit de Sloerandreserve betaald kunnen worden." Er zijn nog wel wat obstakels te ne men. De boer die de grond achter het museum heeft, wil wel ophou den met boeren maar heeft plan nen om er een huis op te bouwen. De gemeente Borsele bereidt daar toe een bestemmingsplanwijziging voor. Traas heeft daartegen een zienswijze ingediend, waarover de Raad van State binnenkort een uit spraak doet. „Wij hebben al gepro beerd met de grondeigenaar tot een vergelijk te komen, maar dat is niet gelukt. Omdat het museum zo'n grote vlucht heeft genomen, komen we veel parkeerruimte te kort, de dijk staat voortdurend vol. Het scheppen van 2000 vierkante meter parkeerruimte dient volgens ons een groter maatschappelijk be lang dan de bouw van een woning op een plaats die kort geleden nog buiten de bebouwde kom viel. Ze ker nu er inbreidingsplannen voor ruim tachtig woningen elders in Nieuwdorp liggen." Met de Architecten Alliantie heeft Traas al schetsplannen gemaakt waarin een landingsvaartuig uit een waterplas naar boven zou kun nen komen en waarin tanks en vliegtuigen kunnen worden ge toond. Traas zou ook graag de noodkerk naar het Libertypark wil len verplaatsen. Die noodkerk is na de bevrijding samengesteld uit drie Engelse nissenhutten om de kapotgeschoten kerk in Ellewouts- dijk tijdelijk te vervangen. OVEZANDE - Dikke banden, solexen en hoge hakken; in Ovezande was het zondag racen wat de klok sloeg. En natuurlijk werd ook de wielerkoers verreden, waaromheen alle wed strijden werden gehouden. Voor de hoge hak- kenrace luisteren regels nauw: hakken van minstens 7 centimer met een basis van ten hoogste 2 centimeter. Net als de solexrace, is de hoge hakkenrace vast opgenomen in het programma. Inzet is de PC Hoofdprijs, verwij zend naar de Glamour Stiletto Run in de Am sterdamse PC Hooftstraat. foto Willem Mieras NEFI ABI houdt Nederland warm Slim besparen met de Nefit ProLine HR-ketel Nu bij: WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg T (0118)415060, E mario@abimiddelburg.com Actieprijs Nefit ProLine cw3-cw4 al vanaf 1.495,- (incl. btw en montage) nu met gratis modulerende kamerthermostaat Voorwaarden: alle leidingen binnen 1 m van de te plaatsen HR ketel en een geschikte dakdoorvoer BEVELANDEN Vanavond rond 18.00 uur beginnen in vier Bevalandse dorpen de avondvierdaagsen. In 's-Heer Hendrikskinderen (5 en 10 kilomter) starten de wandelaars bij cbs De Poeljeugd, in Colijns- plaat (5 en 10 km) is de start bij De Brug, in Ovezande (5,10 en 15 km) bij het Dorpshuis en in 's-Graven- polder (5,10 en 15 km) vertrekken de wandelaars bij jeugdsoos Cha peron. Tip? redactie@pzc.nl Begin juli gaat de 42-jarige inwoon ster van Goes met haar nicht (46) naar Spanje voor een week vakantie. In oktober geboekt, en al die tijd be denkt ze wat er allemaal aan kle ding mee moet. Want er mag maar vijftien kilo in de koffer mee. En zij zou wel het drievoudige mee willen nemen. Afgelopen zaterdagavond is de kleding die de Goese mee wil ne men geselecteerd en gewogen. Och, wat een geluk, ze zat nog niet aan de vijftien kilo. Dus kon ze nog meer in de koffer stoppen. Haar man vond het wat overdreven en vroeg zich af of de twee volgende week al vertrokken. Het nichtje zei vervolgens: „Chris, over vier weken zitten we op het strand!" Waarop hij nuchter antwoordde: „ja schat, en over vif weken ben je weer thuis..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67