Hoofdprijs blijft in de familie Atlas vertilt zich bijna aan Luctor Van Ham van Terneuzense Boys naar Axel Turnster Dhanis vijfde in nationale titelstrijd Drie THOR-turners goed voor finaleplaats Scheldesport werkt achterstand weg Zijlmans is snelste sprinter van kopgroep 5J maandag 31 mei 2010 Kimberly Cornelisse stuurde bij haar debuut in de M1-klasse de merrie Nouvelle Natache naar de overwinning in de selectiewedstrijd van de Rabo Talen tencompetitie. foto Mark Nelemans door Lucien Roelandt nieuwvliet - Met goud voor doch ter Kim en zilver voor vader Piet in de Noordzee Springtrofee van de PSV West-Zeeuws-Vlaanderen, was de familie Huige zaterdag in Nieuwvliet de grote winnaar. Mar- lon Savat was de verrassende win naar van het brons. In de Schelde Dressuur Trofee (overall klasse ment Kür op muziek) was Jeanine Nieuwenhuis met de overwinning en de derde plaats de grootverdie ner. Santoucha van de Meij eiste de tweede plaats voor zich op. Met een voortreffelijke grasmat, een goede organisatie en een rijk gevulde prijzenpot, haalde de fu sieclub alles uit de kast om het de deelnemers op de terreinen van manege Hippo D'Or in West-Zeeuws-Vlaanderen naar de zin te maken. Met sport van goed niveau werden de organisatoren door de ruiters voor hun inzet be loond. In de strijd om de Noordzee Tro fee, het overall klassement voor springruiters, zette Kim Huige met de ruin Altair als eerste starter in de barrage van de klasse L al meteen een toptijd neer. De ama zone uit Nisse stuurde de ontke tende Malito De Reves-zoon in 44.32 seconden naar de finish. Naar later bleek gooide ze daar mee de deur voor haar achtervol gers in het slot. Marlon Savat hield met Solitaire de nul op het strafblad. Maar de ruiter uit Aardenburg kwam bijna vijf tellen tekort om de Weelrui- ter-combinatie te passeren. Streek- favoriet Ilyo de Loos toonde zich met Altichero weliswaar de snel ste, maar op de laatste hindernis schopte de Ferro-zoon een paal naar beneden. Als laatste starter van de wedstrijd schreef Piet Huige met Uccelle ZZ een foutloze ronde op zijn naam. De stylist uit Nisse kwam met de Baloubet Du Rouet-zoon echter vier tellen tekort om zijn dochter Kim van de overwinning af te hou den. „Ik kreeg mijn paard niet kort in de wending naar de laatste hin dernis", aldus Piet Huige. „Daar door verspeelde ik de winst. Jam mer, want het was beslist niet de bedoeling om Kim te laten win nen." Kimberly Cornelisse is met Nou velle Natache bezig aan een in drukwekkende opmarsDe combi natie uit Nieuwvliet maakte zater dag met succes haar debuut in de Mi-klasse. In de Rabo Talentenproef stuurde Cornelisse de expressief bewegen de Iglesias-dochter met 67.33 pro cent naar de overwinning. De ne gentienjarige amazone kwam hier mee, samen met Annemieke Maas kant, aan de leiding van het klasse ment. In de tweede proef eindigde ze als tweede, achter Maaike Zeeveld met All in One. „Het loopt bijzonder", zei Kim berly Cornelisse na de wedstrijd in Nieuwvliet. „Nouvelle is een heel fijn paard, ze heeft goede basisgan gen en kan geweldig bewegen. Ze is vijftien, maar in de ring ge draagt ze zich als een driejarige. Ze wil altijd vooruit en daardoor moet ik haar voordurend terugne men. Dat maakt het wel eens moeilijk." Chantal Nijpjes stuurde in de klas se Zi de ruin William met de aan sprekende score van 72.05 procent naar een overtuigende overwin ning. De Middelburgse combinatie ver stevigde hiermee haar leidende po sitie in deze klasse. terneuzen - Roy van Ham speelt volgend seizoen voor zondag-der deklasser Axel. De speler van Ter neuzense Boys kiest voor het zon dagvoetbal, omdat hij vanwege zijn studie niet meer bij de zater dag-eersteklasser kan trainen. „In het zondagvoetbal kan ik op vrij dag trainen", aldus Van Ham, die dit seizoen regelmatig een basis plaats had. Van Ham is een links benige voetballer die op meerdere posities kan spelen. Behalve Van Ham verlaten ook Jeroen van den Broeke, Djamel Buyse, Abubakar Kourouman, Yves Nyemb en doel man Rick Wiegmans Terneuzense Boys. Daartegenover staat de terug keer van Tim Faassen (ex-Hoek). door Jaapjan Ritsema terneuzen - Met Zaamslag al uitge rangeerd, ligt de focus in korfbal lend Zeeuws-Vlaanderen op de spannende vierde klasse. Hekken sluiters Luctor en BKC troffen za terdag twee van de vier titelkandi daten. Atlas ontsnapte benauwd te gen Luctor, Blauw Wit dolde met BKC. Beide winnende teams ver hoogden de druk op Good Luck en KVK, de andere kanshebbers. Scheldevogels-Zaamslag 13-7: Aantredend met een gehavend vrouwenkwartet was Zaamslag be perkt qua scorend vermogen. Op geteld bij de atletische rebounden- de kracht van Scheldevogels onder vonden de Zeeuws-Vlaamse ploeg en coach Ivan de Herdt dat ze er vanaf de twintigste minuut niet meer aan te pas kwamen. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 3, Linda Hamelink 2, Marco van Reeuwijk en Erwin Verhelst 1. Atlas-Luctor 13-12: „Een vervelen de nederlaag, die toch tevreden heid oplevert", verwoordde Luc- tor-coach Sylvia Trouwborst het dubbele gevoel na afloop van de nipt verloren partij tegen Atlas. Luctor stond voor met rust (6-7) en rook daarom kansen, die het door laksheid zelf om zeep hielp in de tweede helft. Het tevreden gevoel school vooral in het feit dat de Terneuzenaren het de titelkan didaat lastig kenden maken. Scores Luctor: Marjolein Durink 4, Syl via Trouwborst en Davy Jonker 2, Pie- ter Kousemaker, Adri de Jonge, Hans Verlinde en Lisanne Hamelink 1. BKC-Blauw Wit 8-17: Alleen in de eerste minuten bleef BKC in de buurt van Blauw Wit, daarna gros sierde de thuisploeg in verdedigen de onbekwaamheden. De Kloe- tingse bezoekers konden zich een haperende schotkracht permitte ren. Pas na rust, met de wind in de rug, schoot Blauw Wit ook van afstand raak en haalde op halve kracht de overwinning binnen die de Bevelanders vol in de race om het kampioenschap houdt. BKC bekommert zich slechts om de aanstaande derby met Luctor, te meer daar dit de afscheidswed- strijd is van Jolanda Dees. Scores BKC: Jolanda Dees en Lienke Vet 2, Anne de Koster, Stijn de Bliek, Maikel Vergouwe en Sandra de Reu 1. ALMELO Joelle Dhanis van de turn- en gym nastiekvereniging EMM uit Terneu- zen is als vijfde geëindigd op het Nederlands kampioenschap in Al melo. Dhanis begon de bondsfinale uit stekend met een score van 14,050 op de brug. Op de balk kwam ze ten val, waardoor ze bleef steken op een waardering van 13,300. Op de vloer revancheerde Dhanis zich vervolgens met 13,966. Een score van 14,333 op de sprong bracht haar eindtotaal op 53,649, goed voor de vijfde plaats. WASPIK Tijdens de halve finales in Waspik hebben drie turners van THOR uit Sas van Gent zich geplaatst bij de beste veertien, die komend week einde gaan strijden om de nationa le titels in de derde divisie. Mathieu Pauwels werd bij de senio ren tweede met 67.85 punten. Hij haalde ook de finales op sprong, ringen en brug. Stijn de Vleeschau- wer plaatste zich bij de junioren 1 via een elfde plaats (64,20). Stijn van Driessen werd achtste bij de ju nioren met 65,50. Hij haalde ook de finales op sprong en brug. TERNEUZEN De basketbalsters van Scheldesport hebben in de Zeeuwse beker Vol harding met 61-57 verslagen. De ploeg van Martin van Ham startte met een handicap van 25 punten. Die punten zijn in de eindstand bij Volharding verwerkt. Halverwege het duel moest Scheldesport nog acht punten (30-38) zien weg te werken. Dat lukte in de tweede helft. Maaike Casteleijn speelde als cen ter een prima wedstrijd. Topsco rers bij Scheldesport waren Manue- la Stokhof en Pauline van den Heu vel met zeventien punten. OVEZANDE Ruud Zijlmans heeft gisteren de Ronde van Ovezande gewonnen. De coüreur uit Roosendaal was bij de amateurs A de snelste sprinter uit een kopgroep van zeven. Zijl mans versloeg onder anderen Ke vin Gideonse, Francois Franse en Eric Vereecken uit Hulst, die vier de werd. Ook de Zeeuws-Vlamin gen Michel de Koning (achtste) en Jordy Leenknecht (negende) haal de de toptien. Bij de amateurs 40+* was Peter Mol uit Kapelle de snelste in een groeps- spurt. WIELRENNEN Oostburg. Orevo-competitie: De Kameleon - Oranje Duivels 9-4, Potterie Sluis - RVS Engelaar 2-7, Oud Sluis - Hinneman Engineering3-4. Standen. Poule A: La Porte D'or 18-44, M.D. Meeusen 17-38, Signtex/De Sutter 18-33, Hinneman En gineering 18-32, Spitsbroek 17-30, Trendy Te lecom 17-29, De Blauwe Tulp 17-23, Drie Ko ningen 18-14, Oud Sluis 18-7, GAOS 18-4. Poule B: De Kameleon 20-51, Zorgsaam 20-40, Oranje Duivels 19-34, Avance 19-33, RVS Engelaar 20-33, L'Equipe 20-32, Café Jo- pie Sluis 20-29, Klein Cafeetje 19-26, Simon de Feyter 19-18, Potterie Sluis 20-11, Olympia- kos 20-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65