381 sport Gijsel heeft het laatste woord in RES-cross Drive speelt zich veilig in duel met twee walk-overs Hl Busreis De Schotse Hooglanden Supercomplete 10-daagse reis vanaf slechts 725,-. Slechts 5 vertrekdata! www.pzc.nl/webwinkel maandag 31 mei 2010 door Aector Dooms AXEL - Roy Gijsel was zaterdag de verwachte winnaar bij de licentie houders in de vijfde RES-motor- crosswedstrijd van het seizoen in Axel. Desondanks had de motor crosser uit Heikant in de eerste manche veel tegenstand te duch ten van Mark Boot. De coureur uit Burgh-Haamstede leidde zelfs in de laatste ronde van de eerste manche, maar een stuur fout kostte hem toch nog de zege. „Mark nam onnodig risico, waar door hij een fout maakte", aldus Gijsel. Boot kwam ten val, waardoor de Heikantenaar hem alsnog kon pas seren. Gijsel viel overigens ook in de eer ste manche en kon door een defec te schokbreker niet voluit rijden. Hij moest de koppositie laten aan Boot, maar had uiteindelijk wel het laatste woord. In de tweede manche speelde Gij sel met de concurrentie. Boot was toen al niet meer op het motor crossterrein in het Axelse Bos te vinden. De motor van de Schouwenaar viel door een technisch manke ment niet meer te repareren. Boot verscheen daardoor niet meer aan de start. In de tweede manche nam Gijsel op zijn reservemotor na een blik- semstart een grote voorsprong op de nummer twee Arnaud Wau- ters. De motorcrosser uit het Belgische Sint Martens Latem dichtte bijna het gat, maar zo ver liet Gijsel het niet komen. De Zeeuws-Vlaming draaide de gaskraan verder open, zodat de kloof opnieuw groter werd en hij onbedreigd als win naar finishte. Gijsel ziet de wedstrijden van de RES als een ideale training voor de Open Nederlandse en Belgische kampioenschappen. „Ze passen goed in zijn programma", vertelde zijn trouwe begeleider Stefan de Loos. De Grand-Prix-wedstrijden moet Gijsel dit jaar aan zich voorbij la ten gaan. „Dat is financieel niet haalbaar", zei hij. „De RES-competitie is ide aal. Bovendien heb ik hier veel sponsors zitten." In de klasse MX2 reed Aswin van Damme naar een knappe tweede plaats. De motorcrosser uit Zuid- dorpe moest alleen Joey Verwijs uit Lepelstraat voor laten gaan. In de 85cc-categorie won Carsten Goedegebure uit Yerseke. Hij was te sterk voor Nancy van de Ven uit Vlissingen. Bij de veteranen was er een span nend duel tussen de Belg Jos Kes- ters en Ërik van de Wekken. De motorcrosser uit Zierikzee moest uiteindelijk zijn meerdere erken nen in de Belg. wmmmmmmmm door Henk van de Voorde SAS VAN CENT - Drive heeft zich gis teren in veiligheid gespeeld in de eerste klasse van de landelijke ten- niscompetitie. In Sas van Gent werd met 3-3 gelijkgespeeld tegen Be Quick Maassluis. In de eerste partij werd Drive-cap tain Dylan Blackman (28) opgeof ferd tegen 2-speler Wouter van Dijk (26): 0-6 0-6. Van Dijk tennis te in een zeer hoog tempo, met zo wel een dubbelhandige fore- als backhand. De uit Terneuzen afkomstige Jeroen Alliet versloeg op 2 in drie sets Olaf de Ruyter: 6-2 4-6 6-2. Al- liet speelde een prima partij met al leen een kleine inzinking in de tweede set. In het beslissende be drijf kon hij zich weer goed opla den. Alliet tenniste zoals te doen gebruikelijk in een stevig tempo, net als zijn tegenstander. Beiden gingen meteen voor het punt, met dien verstande dat het er bij De Ruyter nog iets extremer aan toe ging- In de derde single moest Mart Flik- weert in extremis de winst laten aan jeugdinternational Jurn van Vondelen: 6-7 6-1 6-7. Sneu voor de Bressiaander was dat hij duide lijk meer games maakte, maar toch zijn tegenstander moest felici teren. „Heel zonde en ook wel een beetje vreemd dat dit op deze wij ze kan gebeuren", aldus Dylan Blackman. „Van Vondelen speelt heel veel jeugdwedstrijden en weet vaak op het goede moment toe te slaan." In de vierde partij klopte Brian Dijkstra met twee keer 6-3 Jordi Berkepeis. Dijkstra, die op zater dag tevens voor het Vlissingse DOS actief is, was duidelijk vaster dan zijn Zuid-Hollandse tegenstan der. Deze kon het fysiek niet bol werken. Drive moest de winst in het eerste dubbel aan Be Quick laten, door dat Bart van de Sande tijdens het inspelen weer last van zijn ham string kreeg. Deze kwetsuur hield hem ook al van een optreden in het enkelspel af Zodoende ontvingen Wouter van Dijk en Jurn van Vondelen een walk-over. In het tweede dubbel waren de rol len juist omgekeerd. Mart Flik- weert en Dylan Blackman kregen de zege cadeau van Olaf de Ruyter en Jordi Berkepeis. Tijdens het inspelen kreeg De Ruy ter last van zijn arm, zo luidde de officiële verklaring. Maar wellicht zag hij het niet zitten om nog te moeten dubbelen tegen het ijzer- sterke duo Flikweert/Blackman. „Ik ben tevreden met 3-3, een goe de uitslag voor ons", aldus Black man. „Dit is voldoende voor be houd na een mooie en spannende competitie." In de landelijke vierde klasse ge mengd sloot Tiola op waardige wij ze de competitie af Thuis in IJzen- dijke werd met 7-1 van Roosendaal 3 gewonnen. Dennie Cappendijk, Sophie de Schepper en Imre van Overloop wonnen van respectieve lijk Nieuwlaats (4-6 6-1 6-4), Rijs- bergen (6-2 7-5) en De Koning (6-4 6-3). De linkshandige Cappen dijk tennist oerdegelijk met weinig onnodige fouten en beschikt daar naast over een prima loopvermo gen. Sophie de Schepper is even eens erg vast en tactisch sterk. Im re van Overloop slaat behoorlijk hard en gaat van origine erg snel voor de winner. De laatste jaren weet ze echter beter te doseren. Louis Nijsten redde het niet tegen Brinkman (5-7 3-6). In het man- nendubbel boekten Dennie Cap pendijk en Patrick Marteijn een ze ge (7-5 6-1) op Brinkman en Claes- sen. Bij de vrouwen bedwongen Daisy Boogaard en Tanja Korne- lis-Van den Dikkenberg met 6-2 6-4 De Koning/Spronk. In de eer ste mixed waren Boogaard en Mar teijn met duidelijke cijfers te sterk voor De Koning/Claessen: 6-2 6-1. In de tweede mixed zegevierden Kornelis en Nijsten met 6-2 6-4 over Rijsbergen/Brinkman. Stoere kastelen en burchten, een ruig en afwisselend landschap met langgerekte bergruggen, rijke historische steden en een trots volk... Dat is Schotland! Wij nemen u mee op deze supercomplete 10-daagse rondreis, naar o.a. Glasgow, Loch Lomond, Oban, Loch Ness, de Highlands en Blair Castle, al vanaf slechts 745,-. Maar als u, als lezer van deze krant, boekt met de speciale actiecode WEG40004, dan ontvangt u een exclusieve korting van 40,- bij 2 personen! En dat betekent heel veel waar voor uw geld. U reist namelijk per Comfort Class bus met méér beenruimte. Hotelovernachtingen, 7 x ontbijt en diner, overtocht IJmuiden-Newcastle inclusief overnachting in een binnenhut, en het excursieprogramma zijn inbegre pen. Voor deze zomer zijn nog maar 5 vertrekdata beschik baar, dus wacht zeker niet te lang met boeken... Uw dagprogramma in het kort Dag 1: via diverse opstapplaatsen rijden we naar IJmuiden waar we inschepen op de cruiseferry van DFDS Seaways. Dag 2: Aankomst in Newcastle, we vervolgen onze reis naar Glasgow, waar een citytour op het programma staat. Dag 3: We reizen naar het hooggelegen Stirling Castle, een voormalige Koninklijke residentie. Door naar het unieke natuur gebied de 'Trossachs'. Boek zeker de boottocht op het serene Loch Katrine met het stoomschip SirWalterScott. Dag 4: Vandaag naar één van de mooiste meren van Schotland 'Loch Lomond'. Daarna dwars door de Schotse Hooglanden naar Invernay met bezoek aan het kasteel van de graven van Argyll. Dag 5: Een vrije dag om te ontspannen in Oban. Of boekt u de excursie naar Muil en lona bij? Per ferry naar Mull en met het voetveer naar lona, de bakermat van het Christendom in Europa. Dag 6: Via het kustplaatsje Fort William en door de Great Glen bereiken we het beroemdste meer van Schotland; Loch Ness. We bezoeken de ruïne van Urquhart Castle aan het meer. Dag 7: Tijd om de geheimen van Schotland's nationale drank te ontdekken. In een whiskystokerij krijgt u uitleg en uiteraard ook een glaasje whisky. Door naar het markante Blair Castle, waar de hertog er nog steeds een privé-legertje op na houdt... Dag 8: Vandaag staat Edinburgh, één van Europa's mooiste steden, op het programma. Dag 9 en 10: Voordat we in Newcastle aankomen, bezoeken we de Port of Leith waar u 'The Royal Yacht Britannia' kunt bezichtigen. U ziet de woon-, werk- en slaapvertrekken van koningin Elisabeth en de bruidssuite van Prins Charles en Diana. Aansluitend inscheping en overtocht waarna u wordt terugge bracht naar uw opstapplaats. Vertrekdata LR 35.555 Adviesprijs* Lezersprijs* 21 juni en 30 augustus v.a. 745,- 19 juli en 16 augustus- v.a. €769,- v.a. €749,- 26 juli v.a. 779,- v.a. 759,- prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. De korting is uitsluitend geldig in combinatie met de actiecode 40004. Inclusief: busreis per Comfort Class bus, ervaren chauffeur/reisleider, overtochten per cruiseferry o.b.v. een binnenhut, overnachtingen in toeristenklasse hotels, 7x ontbijt en diner en het beschreven excursie programma. Exclusief: niet genoemde maaltijden, entreegelden, fooien, verplichte stadsgidsen, facultatieve excursies, reis-en annuleringsverzekering, Cala miteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Informatie en reserveren Ga naar onze webwinkel of bel met KRAS.NL tel. 0900 - 9697 0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR 35.555. Alléén met de actie code WEG40004 komt u in aanmerking voor het lezersvoordeel. KRAS categorie reizen rondreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64