5 Onverwacht snelle ruiming van negen Britse bommen in Bakel Onderzoek sluit aanslag op ramptoestel Libië uit 100 KORTING OP F.EN SAMSUNG HD-PVR? X Factor trekt ruim 2 miljoen kijkers 'Grote vraag is of de WD beschadigd is geraakt door de discussie over de bijstand' mmmmmsmm Jongen (7) overreden door broertje (9) Regen speelt vliegshow parten Visser vindt lichaam drenkeling in IJssel Twee Nederlandse militairen gewond Lijsttrekkers twitteren vooral over zichzelf Flatgebouw ontruimd na ontploffing DAT IS ZO VERDIEND BIJ MIKRO-ELECTRO! maandag 31 mei 2010 Politicoloog Philip van Praag Rouvoet hekelt breekpunt CDA (hypotheekrente), D66 (wo ningmarkt) en PW (AOW-leef- tijd) hebben er genoemd: breek punten. Lijsttrekker André Rou voet van de Christenunie vindt dat onverantwoord. Hij wil deze messen van tafel, opdat het na 9 juni mogelijk blijft een coalitie te smeden. „Het brengt de regeer baarheid van ons land in gevaar en is ronduit slecht voor het kie- zersvertrouwen wanneer partijen na de verkiezingen op zulke gro ter beloften moeten terugko men", schreef Rouvoet zaterdag in een opiniestuk in de Volks krant. SP en stempas Mensen mogen 9 juni stemmen met een verlopen identiteitsbe wijs, maar op de stempas staat nog dat een geldig paspoort of rij bewijs nodig is. SP-Tweede Ka merlid Ronald van Raak vindt dit onduidelijk. Stuur desnoods ie dereen een nieuwe oproepkaart of begin snel een campagne over de legitimatieplicht, stelt Van Raak. Bijleveld wil wel Wie volgt Balkenende op binnen het CDA? Kroonprins Eurlings haakte af, Verhagen bedankte eveneens. De rest zweeg. Tot gis teren. Ank Bijleveld, nu staatsse cretaris, meldde zich gisteravond onverwacht. Zij wil Jan Peter wel opvolgen, mocht hij na de Kamer verkiezingen de politiek verlaten. Dat kondigde de CDA-leider al thans aan. Alleen als hij premier wordt blijft hij. Die kans is gezien de peilingen niet zo groot. Kenne lijk ziet Bijleveld dat ook zo. BAKEL - Drie teams van de Explo sieven Opruimingsdienst Defen sie, die van de luchtmacht, de land macht en de marine, maakten gis teren in Bakel negen Britse dui zendponders uit de Tweede We reldoorlog onschadelijk. Dat ging overwacht snel; al om half twee 's middags kon eerste lui tenant Marcel van Kaam het sein 'veilig' geven. Dat was een half uur eerder dan het snelste schema, dat al voor heel optimistisch doorging. De Explosieven Opruimingsdienst krijgt jaarlijks zo'n tweeduizend meldingen. Maar de Bakelse klus was volgens Van Kaam 'uniek voor ons land'. Na het sein 'veilig', konden de 254 bewoners van de huizen binnen een straal van 200 meter van de bommen, naar huis. 1022 Bewo ners van een cirkel daaromheen, tot 500 meter, mochten weer naar Een van de bommen. foto CPD buiten nadat ze een tijdlang bin nen moesten blijven. Om half acht zaterdagochtend ging in het dorp een aantal speciale maatregelen in. Een straal van 500 meter rond het gebied werd met zestien afzettin gen afgesloten. Omwonenden die 200 meter of minder van de bom men woonden, konden gisteroch- RIJSWIJK Een 7-jarig jongetje is zaterdag ge wond geraakt, nadat hij door zijn broertje was overreden. De jon gens hadden de sleutel van de auto van de ouders gekregen om een pakje drinken te halen. Omdat de 9-jarige broer zag dat het raam nog open stond, stak hij de sleutel in het contact om deze te kunnen slui ten. De auto reed toen direct achter uit en overreed de andere jongen. VOLKEL Het slechte weer heeft gisteren de jaarlijkse vliegshow 'Volkel in de Wolken' parten gespeeld. Het eve nement trok 20.000 bezoekers, ruim 15.000 minder dan in 2009. Ook kon een groot aantal toestel len niet opstijgen door de regen. Van de bijna vijftig geplande vluch ten kon slechts 60 procent worden uitgevoerd. De vliegshow vond voor de negentiende maal plaats. BRUMMEN Een visser heeft gisteren in de IJs sel bij Brammen het lichaam ge vonden van de 17-jarige matroos die op tweede pinksterdag bij Does burg overboord was geslagen. Na dat de jongen vorige week maan dag van een binnenvaartschip was gevallen, is er een grote zoekactie op touw gezet, onder meer met hulp van een sonar. Maar de ma troos werd niet gevonden. TRIPOLI URUZCAN Twee Nederlandse militairen zijn gisterochtend in de Afghaanse pro vincie Uruzgan gewond geraakt door een bermbom. De aanslag vond plaats tijdens een patrouille ten noorden van Deh Rawod. De gewonden zijn per helikopter naar het veldhospitaal op de basis in Tarin Kowt overgebracht De mili tairen hebben zelf hun familie geïn formeerd. DEN HAAG De meeste lijsttrekkers van de Tweede Kamerverkiezingen gebrui ken het sociale medium Twitter vooral om de eigen boodschap uit te venten. Zij reageren maar wei nig op anderen. Dat blijkt uit een analyse van het NOS Journaal van de ruim 16.000 berichten van en naar de lijsttrekkers in de afgelo pen twee weken. Marianne Thie- me twittert het actiefst. HILVERSUM Ongeveer vijftig bewoners van een flatgebouw in Hilversum hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun woningen moeten verlaten. Na een ontploffing in een woning brak brand uit. De bewoners zijn tijdelijk ondergebracht in een school. De explosie vond plaats op de vierde verdieping van het ge bouw. De oorzaak is nog onbe kend. Er zijn geen aanwijzingen gevon den dat het vliegtuig dat op 12 mei neerstortte bij de Libische hoofd stad Tripoli, het doelwit was van een terreuraanslag. Ook wijst niets op een technisch mankement, een explosie of brand aan boord voor de crash. Dat concludeert een Libi sche onderzoekscommissie in een voorlopig rapport. Het toestel van Afriqiyah Airways was vertrokken uit Johannesburg en stortte neer bij de landing in Tripoli. Er kwa men toen 103 inzittenden om het leven, onder wie zeventig Neder landers. De enige overlevende van de vliegramp is de 9-jarige Ruben uit Tilburg. tend naar het Parochiehuis, waar een ontbijt, spelletjes en films klaarstonden. Drie weken geleden is er al een bom op dezelfde plaats onschade lijk gemaakt. De kans bestaat dat er nog een derde ruiming komt, omdat er onder een van de ont mantelde bommen nog iets ver dachts ligt. Burgemeester Jan van Maasakkers hoopt dat zo'n even tuele derde ontmanteling doorde- week kan plaatsvinden. Gisteren en drie weken geleden is voor de zondag gekozen, omdat er bedrij ven in de evacuatiezone liggen. Daar wordt op zondag niet ge werkt. De laatste verdachte plek ligt rede lijk ver van die ondernemingen. De negen bommen zijn afgevoerd naar de marinebasis in Den Hel der. Ze worden later in zee tot ont ploffing gebracht. HILVERSUM - De uitslag van de fina le van de talentenjacht X factor op RTL4 is zaterdagavond door ruim 2,1 miljoen mensen bekeken. Het programma zelf trok bijna 2 mil joen kijkers. X factor trok daarmee meer aandacht dan de finale van het Eurovisiesongfestival. Daar ke ken gemiddeld ruim 1,2 miljoen mensen naar, meldt Stichting Kijk onderzoek. Ruim drie op de tien tv-kijkers (31,9 procent) zagen hoe de Jaap de finale van X Factor won van Maaike. Op de Dag Tegen Het Racisme op de Amsterdamse Dam is gisteren actie gevoerd tegen de PW. Deze vrouw voed de haar kind tussen de bedrijven door. foto Evert Elzinga/CPD www.DELTA.nl/digitaletv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5