Zc~ id PZC Cruiseterminal op losse schroeven 'Voorstellingen Filmclub niet bedreigd' :euws-vlaanderen B Dweilorkesten houden straten Hulst droog Belg overleden Inbraken met na beknelling een flinke buit 14 en 15 17 TOERISME Conflict tussen Terneuzen en Zeeland Cruise Port over financiële bijdrage Honderden mensen bezoeken bedreigde Hertogin Hedwige Maandag 31 mei 2010 Willem Nijssen is een beetje uitgekeken op de klassieke Hans Liberg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De samenwerking tus sen de gemeente Terneuzen en Zeeland Cruise Port lijkt geen lang leven beschoren. Terneuzen voelt er niets voor de jaarlijkse bijdrage aan de organisatie, die er de afgelo pen twee jaar voor zorgde dat en kele tientallen riviercruiseschepen aan de Beurtvaartkade in Terneu zen afmeerden, te verviervoudi gen. Terneuzen betaalde daarvoor jaar- door Jeanette Vergouwen HULST - Het had een zonovergoten dag moeten zijn. De Bareélen die gisteren voor de zeventiende keer hun dweildag in Hulst hielden, wa ren weken bezig om alles in goede banen te leiden. De kleine dertig bands die meededen, kwamen uit Limburg, Brabant en Zeeland. En toen ging het regenen. Het traditionele koffieconcert - het begin van de dweildag - werd verzorgd door fanfare Nooit Ge dacht uit Graauw. De hemel was grijs en niet veelbelovend, maar de aanwezigen genoten van de mu ziek. Na het concert door de Sjores Ambrasband om 13.00 uur barstte het muziekgeweld pas echt los. Dweilbands trokken de binnen stad in en bliezen en trommelden zich de blaren. De regen en de strakke wind zorgden voor extra ritmische geluiden. Rond half vier trok de hemel open en leek het of de mensen vanonder de stenen te voorschijn kwamen. Er was plots weer volop sfeer en de band Hea vy Hoempa zette met een mooie act de Markt op zijn kop. Elk half uur verzorgde één van de orkesten een optreden op het hoofdpo dium en om half zes kwamen alle muzikanten samen op de Grote Markt om met "z'n allen enkele nummertjes te spelen. foto Mark Neelemans lijks 2500 euro plus 250 euro per cruiseschip. Volgens wethouder Pim Broekhuysen (recreatie en toe risme) wil Zeeland Cruise Port voortaan 10.000 euro voor de be middeling met de rederijen en de promotie, die erbij werd geleverd. Broekhuysen: „Wij vinden het na tuurlijk prima dat er jaarlijks enke le tientallen cruiseschepen met toeristen in Terneuzen afmeren. In nauwe samenwerking met ha venschap Zeeland Seaports heb ben we er de Beurtvaartkade zelfs voor ingericht. Maar die plotselin ge verhoging van de bijdrage vond het college wat "al te gortig, zeker omdat volkomen onduidelijk is hoe die organisatie nu eigenlijk precies in elkaar zit en hoe het geld precies wordt besteed. Daar om hebben we de boot afgehou den." Broekhuysen wil eerst meer infor matie over de aanpak en achter gronden van Zeeland Cruise Port. Volgens hem willen ook de andere aangesloten gemeenten - Middel burg, Vlissingen, Veere en Borsele - dat. De gemeente Vlissingen pro beert de situatie, mede namens de andere gemeenten - in kaart te brengen. Broekhuysen sluit niet uit dat Ter neuzen helemaal breekt met Zee land Cruise Port en dat de vele re derijen met riviercruiseschepen door bijvoorbeeld de gemeente zelf worden benaderd, in nauw overleg met de VW, het Portaal van Vlaanderen of ondernemers koepel Centrum Management. Centrumcoördinator Bram Stoffels vindt dat een goed idee. „Dan kun nen we mogelijk ook de ontvangst verder verbeteren, want dat was de afgelopen twee jaar bepaald niet florissant." Volgens Stoffels moet ook het programma, dat de toeristen wordt aangeboden, wor den uitgebreid. „Dan zijn de onder nemersorganisaties ook eerder be reid mee te betalen." Voorman Alex Nelis van Zeeland Cruise Port was wegens vakantie niet bereikbaar voor commentaar. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het faillissement van bioscoop View in de binnenstad van Terneuzen heeft nog geen ge volgen voor de Filmclub Zeeuws-Vlaanderen. De 800 leden tellende vereniging huurt weke lijks gedurende een aantal avon den filmzalen in het bioscoopcom plex af. Medeoprichtster Gertrud Renick van de filmclub: „We wachten gela ten af. Natüürlijk krijg ik veel tele foontjes van verontruste leden, die bang zijn dat ze straks voor een ge sloten deur staan. Ik kan ze tot nu toe nog geruststellen. Eigenaar Ka- rel Rietbergen heeft mij met de hand op het hart verzekerd, dat de filmclub altijd zal blijven draaien, waar in de regio ook." Rietbergen bevestigt dat. Hij vroeg namens de stichting Het Witte Doek in Oisterwijk het faillisse ment aan van de bioscoop en dan met name van exploitant Dick de Graaf In Het Witte Doek zijn ver schillende financiers verenigd. De rechtbank in Arnhem honoreerde de faillissementsaanvraag, maar hangende het hoger beroep dat raadsman Maikel Harte namens De Graaf instelde, blijft de View gewoon open. Het beroep dient donderdag 10 juni, weer in Arn hem. Volgens Rietbergen deugt er helemaal niets van het financiële beleid van de exploitant en moet die zo snel mogelijk vertrekken. „Hij voert kosten op, die geen en kele andere bioscoop kent." KOEWACHT - Een 71-jarige automo bilist uit Stekene is aan de gevol gen van een ongeval, vrijdagavond Om half negen op de Eikenlaan in Koewacht, overleden. De auto van de man raakte door onbekende oorzaak van de weg en botste te gen een boom. Hij raakte bekneld en moest door de brandweer uit het wrak worden bevrijd. De man overleed dezelfde avond rond kwart voor elf op weg naar het zie kenhuis in Sint Niklaas. terneuzen - In het afgelopen weekeinde werd op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen in gebroken. Zaterdagochtend wer den in alle vroegte uit een woning in de Jacob Catsstraat in Terneu zen een snowboard, computerap paratuur, bankpassen en enkele honderden euro's gestolen. Uit een horecabedrijf in de Oude Kerk straat in Sluis is ruim duizend eu ro ontvreemd. Ook werd een kluis met papieren meegenomen. iTEiïÖAC ;i i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59