381 sport 'Niemand wint in Oosterland' Busreis De Schotse Hooglanden PZC €40,- Supercomplete 10-daagse reis vanaf slechts 725,-. Slechts 5 vertrekdata! voordeel! www.pzc.nl/webwinkel maandag 31 mei 2010 mmm mmgmm M Duiveland viert het officieuze kampioenschap van Schouwen-Duiveland uitbundig met zijn supporters. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Een prijs is pas be langrijk als je hem hebt gepakt, zo bleek zaterdagavond in Ooster land. Een hossende geel-zwarte menigte liet er geen twijfel over be staan: Duiveland wilde weten dat het het officieuze voetbalkam pioenschap van Schouwen-Duive land in de wacht had gesleept. Dui veland zette, met de winst in het toernooi om de Wereldregiocup, het 65-jarig jubileum luister bij. Na de mislukte promotiepoging na het reguliere seizoen onttroon den de Oosterlanders titelverdedi ger Zierikzee. „Dit is een mooie af sluiting van het seizoen. En belang rijk voor ons: we hebben achterin de nul gehouden", reageerde trai ner Henk Schouten. In de finalepoule rekende Duive land eerst af met Bruse Boys, dat tam speelde. Via Dennie le Comte, die Mark Giljam door de benen het nakijken, werd het 1-0. Lex Zwang maakte uit een vrije trap zijn - zo bleek later - laatste goal voor Duiveland: 2-0. In het twee de duel, tegen Brouwershaven, kreeg Clement van Splunder een grote kans om Brouw op 0-1 te zet ten. Na zijn misser stelde Duive land orde op zaken. Door goals van Marcel de Bruine, Dennie le Comte (2x), Ronald Zwager en Robbert de Bruine werd het 5-0. Omdat ook Zierikzee zijn tweede duel won (2-1 van Bruse Boys, goals Benjamin Verwest en Patrick Roggeband), streden Duiveland en Zierikzee in de laatste poulewed strijd om de toernooiwinst. Duiveland kreeg in de eerste twin tig minuten in de stromende re gen via Robbert de Bruine (2x) en Dennie le Comte grote kansen. Het Duiveland-publiek leek zich warm te draaien voor de aanstaan de feestavond en zong zijn helden naar de verdiende voorsprong. In de 17e minuut schoot Robbert de Bruine op aangeven van Ro nald Zwager raak. Vanaf de kant klonk het 'niemand wint in Oos terland' en 'helemaal niets voor Zierikzee'. Dat laatste werd echt duidelijk toen De Bruine op aange ven van Le Comte in de extra tijd de 2-0 scoorde. „Het is mooi als je op je eigen toer nooi de cup wint", reageerde Rob bert de Bruine. Hij keek tevreden terug op zijn seizoen. „De kansen die ik heb gekregen, heb ik gepakt. Het is heerlijk om zo af te sluiten." Ook Peter Goedegebuure, voorzit ter van de regiocommissie Schou wen-Duiveland, keek content te rug op de dag. Op twee rode kaar ten na, John Verkamman (Mevo) en )ohan Vroegindeweij (Bruse Boys), verliep het toernooi naar wens. „De samenwerking met Duiveland verliep prima. Een groot compli ment. Ik ben benieuwd wie er vol gend jaar de organisatie op zich neemt." Stoere kastelen en burchten, een ruig en afwisselend landschap met langgerekte bergruggen, rijke historische steden en een trots volk... Dat is Schotland! Wij nemen u mee op deze supercomplete 10-daagse rondreis, naar o.a. Glasgow, Loch Lomond, Oban, Loch Ness, de Highlands en Blair Castle, al vanaf slechts 745,-. Maar als u, als lezer van deze krant, boekt met de speciale actiecode WEG40004, dan ontvangt u een exclusieve korting van 40,- bij 2 personen! En dat betekent heel veel waarvoor uw geld. U reist namelijk per Comfort Class bus met méér beenruimte. Hotelovernachtingen, 7 x ontbijt en diner, overtocht IJmuiden-Newcastle inclusief overnachting in een binnenhut, en het excursieprogramma zijn inbegre pen. Voor deze zomer zijn nog maar 5 vertrekdata beschik baar, dus wacht zeker niet te lang met boeken... Uw dagprogramma in het kort Dag 1: via diverse opstapplaatsen rijden we naar IJmuiden waar we inschepen op de cruiseferry van DFDS Seaways. Dag 2: Aankomst in Newcastle, we vervolgen onze reis naar Glasgow, waar een citytour op het programma staat. Dag 3: We reizen naar het hooggelegen Stirling Castle, een voormalige Koninklijke residentie. Door naar het unieke natuur gebied de 'Trossachs'. Boek zeker de boottocht op het serene Loch Katrine met het stoomschip Sir Walter Scott. Dag 4: Vandaag naar één van de mooiste meren van Schotland 'Loch Lomond'. Daarna dwars door de Schotse Hooglanden naar Invernay met bezoek aan het kasteel van de graven van Argyll. Dag 5: Een vrije dag om te ontspannen in Oban. Of boekt u de excursie naar Muil en lona bij? Per ferry naar Mull en met het voetveer naar lona, de bakermat van het Christendom in Europa. Dag 6: Via het kustplaatsje Fort William en door de Great Glen bereiken we het beroemdste meer van Schotland; Loch Ness. We bezoeken de ruïne van Urquhart Castle aan het meer. Dag 7: Tijd om de geheimen van Schotland's nationale drank te ontdekken. In een whiskystokerij krijgt u uitleg en uiteraard ook een glaasje whisky. Door naar het markante Blair Castle, waar de hertog er nog steeds een privé-legertje op na houdt... Dag 8: Vandaag staat Edinburgh, één van Europa's mooiste steden, op het programma. Dag 9 en 10: Voordat we in Newcastle aankomen, bezoeken we de Port of Leith waar u 'The Royal Yacht Britannia' kunt bezichtigen. U ziet de woon-, werk- en slaapvertrekken van koningin Elisabeth en de bruidssuite van Prins Charles en Diana. Aansluitend inschepingen overtocht waarna u wordt terugge bracht naar uw opstapplaats. Vertrekdata LR 35.555 Adviesprijs* Lezersprijs* 21 juni en 30 augustus v.a.€745,- v.a. €725,- 19 juli en 16 augustus v.a.€769,- v.a. €749,- 26 juli v.a. 779,- v.a. 759,- prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. De korting is uitsluitend geldig in combinatie met de actiecode 40004. Inclusief: busreis per Comfort Class bus, ervaren chauffeur/reisleider, overtochten per cruiseferry o.b.v. een binnenhut, overnachtingen in toeristenklasse hotels, 7x ontbijt en diner en het beschreven excursie programma. Exclusief: niet genoemde maaltijden, entreegelden, fooien, verplichte stadsgidsen, facultatieve excursies, reis- en annuleringsverzekering, Cala miteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Informatie en reserveren Ga naar onze webwinkel of bel met KRAS.NL tel. 0900 - 9697 0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR 35.555. Alléén met de actie code WEG40004 komt u in rS aanmerking voor het lezersvoordeel. categorie reizen rondreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56