i6l zeeland Emma, Wilhelmina? Diversiteit blijkt troef op zeeland in de vorige eeuw TERNEUZEN Live-muziek in bijna elk café Best of Discovery Channel 3 series in 1 box iKÉy ;i PP W&lt J^mr'nï i JHq WEBWINKEL 1 ^Èll||S^ v V" 1 www nzc n /webwinkel maandag 31 mei 2010 Was het nu regentes Em ma of koningin Wilhel mina? En is de foto nu in Middelburg op 21 augustus 1894 of in Terneuzen op 14 september 1907 gemaakt? De meeste inzen ders wezen op Terneuzen, 1907. Volgens ons hebben die het ook bij het rechte eind. De jonge konin gin Wilhelmina staat in een volle dig witte jurk op de foto. Regentes Emma was in 1894 somber ge kleed. In het jaar 1907 waren ko ningin Wilhelmina en prins Hen drik vier dagen in Zeeland. Het ko ninklijk paar vereerde Terneuzen met een bezoek. „Op de foto zien we de koninklijke gasten bij het ge meentehuis van Terneuzen. Vele belangstellenden onder wie een groot aantal Axelse schonen in kle derdracht maakten hun opwach ting bij dit vorstelijk bezoek. Ook burgemeester P. Geill en commis saris der koningin H. J. Dijckmees- ter waren aanwezig. De hele stad was in feeststemming en was ver sierd met erepoorten en vlaggen. Er was een bloemencorso en een allegorische optocht. Ook was een erewacht samengesteld. Slimme winkeliers en cafébazen hadden hun etalages verhuurd aan boeren en boerinnen en andere toeschou wers, om te dienen als zitplaats, vanwaar men de voorbijtrekkende koninklijke stoet eens mooi kon bekijken." J. Tollenaar-Will uit Terneuzen weet dattussen de boerinnen 'mijn man, zijn grootmoeder en haar dochtertje Tanneke staat'. Winnaars van de waardebonnen: J. Tol lenaar-Will, Terneuzen, K. Flipse Koude- kerke en J. Kloetinge In deze serie raadkaarten gaan we nog even door met herinneringen aan het bezoek aan Zeeland van het koninklijk huis. Onze vraag over de ze ansichtkaart uit de collectie van Hans Lindenbergh is opnieuw: wie staan er op de foto en aan welke plaats bracht de koninklijke familie een bezoek? Wij zijn uiteraard benieuwd naar anekdotes. De oplossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar de redactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg of mail naar redactie@pzc.nl Drie inzen ders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Links: Het kwartet van pianist Rembrandt Frerichs, met onder meer saxofonist Jan Menu. Rechts: Jan Akkerman door Mischa Beckers Bij de opening van Schelde- jazz 2010 met de artiesten Ronny Verbiest en Johan Verminnen in het Schel- detheater in Terneuzen, waren af gelopen vrijdag circa vierhonderd bezoekers. De Terneuzense binnenstad bood afgelopen weekend een keur aan podia voor diverse stijlen muziek. „Scheldejazz is voor een breed pu bliek en biedt jazz en alles wat daarbij hoort", zegt voorzitter van de organisatie Peter de Graaf. „Ik wilde graag terug naar de oude for mule van het festival." Daarom in bijna elk café live-muziek. Oude stijl jazz met onder meer The Seat Cats en The New Orleans Jazz Crackers, authentieke rhythm and blues met het mobiele My Boot Heels en jazzfunk met de Funky Bastards, die ondanks hun jeugdi ge leeftijd een doorleefde versie van Ain't no sunshine when she's gone neerzetten. Op de Markt veel gitaarmuziek waaronder swamp, blues en rock van Rootbag, Ruben Hoeke en Jan Akkerman. Akkerman, altijd met uitstekende begeleiders op pad, putte uit zijn hele oeuvre. Funky en laidback zoals in Pietons, soms gevoelig maar veelal stevig. Een goed gevulde Markt zag de ken merkende Akkerman. Onnavolgbaar snel, geen voor de hand liggende notenkeuzes en dro ge humor, „dit was het laatste nummer, nou vooruit we doen één toegift maar die duurt dan een half uur." Jazzkopstukken in Porgy en Bess. Pianist Rembrandt Frerichs speel de met zijn kwartet, waarin saxofo nist Jan Menu, veel nummers van zijn dubbelalbum Ordem e Progres- so. Veel indruk maakten gitarist Philip Catherine en pianist Bert van den Brink op vrijdagavond. Elk verkende een ingezet schema met fluweelzachte klanken. Als één van de twee het tempo, ritme of de harmonie veranderde, rea geerde de ander acuut. Ze voelen elkaar feilloos aan. Soms speelden ze uit het niets, haast telepathisch, unisono lijnen. Met hun virtuoze vondsten plezierden deze muzi kanten niet alleen het publiek maar ook elkaar. Catherine selec teerde ter plekke standards zoals Embracable you of eikaars composi ties waaronder Tristesse. Van den Brink vatte samen: „Philip is de chauffeur van de bus en u allen bent zijn passagiers. Niemand weet waar de bus ons heen brengt. We laten het gewoon gebeuren op Geniet mee met 3 complete seizoenen van de populairste series op Discovery Channel. Deze unieke verzamelbox bevat series vol bizarre avonturen, wetenschap en natuur. -Deadliest catch - When we left earth - the NASA mission - Everest - beyond the limit Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Totale speelduur ruim 16 uur. Adviesprijs 59,95 exclusief 2,95 verzendkosten categorie DVD's en Games M B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54