4> Lokerse haalt finale op Brouwersdam C-atletes zorgen voor Zeeuwse top drie Geen hoofdrol voor Johnny Hoogerland Roeier Lievens net naast het podium Davy Scheffers begint als tweede aan finale Zweistra wint weer met Zodinde Van der Graaff op valreep uitgeschakeld maandag 31 mei 2010 Timko Lokerse speelt de bal naar zijn partner Bart Bolsterlee. foto Dirk-Jan Cjeltema door Koen de Vries OUDDORP/MIDDELBURG - Timko Lo kerse had gisteren met zijn beach- volleybalpartner Bart Bolsterlee al bijna de eerste doelstelling van het seizoen gehaald: een toernooi in de Jiba eredivisiecompetitie win nen. De inwoner van het Walcher- se Dishoek haalde op de Brouwers- dam de finale, maar moest daarin met 2-0 het onderspit delven te gen Richard de Kogel en Tim Oude Elferink. Het was gisteren lastig volleybal len op het strand bij de Brouwers- dam. De wind met kracht zes a ze ven had veel invloed op het spel. „Maar daar lag het niet aan dat we verloren", keek Timko Lokerse (35) terug. „Wat we in de eerdere wedstrijden meehadden, zat in de finale net tegen." Lokerse denkt niet dat hij en zijn partner Bart Bolsterlee (25) uit Den Haag een unieke mogelijk heid hebben gemist. De top vijf is aan elkaar gewaagd. En daar horen wij ook bij. We krijgen nog meer kansen." Bij het eerste toernooi, op 15 mei in Emmen, verloor het duo in de kwartfinale. Een week la ter in Sint Anthonis voorkwamen de wereldtoppers Schuil en Num merdor dat ze hun eerste toernooi zege pakten. De tweede ambitie van Lokerse dit jaar is om het hoofdtoernooi van de World Series, waar alle we reldtoppers aan deelnemen, te ha len. Vorige week in Polen overleef de hij met Bolsterlee de pre-kwali- ficaties, maar in de kwalificaties ging het net mis tegen een Tsje chisch duo: 1-2. Er zijn nog vijf toernooien van de World Series waaraan Lokerse/Bolsterlee wil meedoen: Praag, Marseille, Kristi- ansand (Noorwegen), Aland (Fin land) en Den Haag. Daarvoor zet Lokerse veel opzij. In het dagelijks leven is hij architect maar in de zo mer is hij daarbij ook volleyballer. Hij gaat drie keer naar Den Haag om te trainen en traint ook nog eens op het strand van Dishoek. De gebroeders Meijboom, Quin- ten van de Vrie en Peter Verburg zijn dan regelmatig de sparring- partners. HERSTAL Wielrenner Johnny Hoogerland heeft geen prominente rol vertolkt in de Ronde van België. In de tijdrit van zaterdag werd de renner uit Yerseke 94e op bijna twee minu ten van de Belgische winnaar Cor- nu. Gisteren finishte hij in het gro te peloton. De Ronde werd gewon nen door Stijn Devolder, de Neder lander Bram Tankink werd derde. Hoogerland 63e. BLED Roeier Roeland Lievens is bij we reldbekerwedstrijden in het Slo veense Bied in de lichte vier op de vijfde plaats geëindigd. De inwo ner van IJzendijke haalde dankzij een tweede plaats in de halve fina le makkelijk de eindstrijd. Daarin grepen Denemarken, Groot-Brittan- nië en Italië rspectievelijk goud, zil ver en brons. Oranje had minder dan een halve seconde achterstand op nummer drie. Davy Scheffers SARDINIË De Zierikzeese freestyle windsur fer Davy Scheffers doet het goed in Sardinië. Gisteren behaalde hij op de eerste dag van het evenement zowel bij de 'single' als de 'double elimination' de tweede plaats. In beide finaleheats liet hij zichzelf goed zien, waardoor het voor de ju ry moeilijk werd een winnaar aan te wijzen. Vandaag moet Scheffers - op een waarschijnlijk zeer winde rige dag - zijn plaats verdedigen. SCHAIK Thamar Zweistra heeft met Hexa gons Zodinde ook in de vierde en laatste voorwedstrijd voor het NK dressuur goed gepresteerd. De ama zone uit Schore won in Schaik met de jonge merrie met overmacht de eerste proef in de klasse ZZ Licht. In de tweede proef moest ze Tom mie Visser met Betra's Vingino voor laten gaan. Het NK is van 9 tot 13 juni in De Steeg, bij Arnhem. GRAY BEAR Golfster Marjet van der Graaff uit Tholen heeft het slotweekende van Slowakije Open niet gehaald. Na de eerste ronde stond ze met 75 slagen (+3) op de 52e plaats. In de tweede ronde ging ze in 76 slagen rond en dat was er één te veel om de cut te halen. Vanaf donderdag spelen de beste golfsters van de wereld - on der wie Van der Graaff - op golf baan Broekpolder bij Rotterdam voor het ABN AMRO Ladies Open. door Sjaak Sinke TERNEUZEN - Met drie overwinnin gen in Terneuzen bij de CD-atle- tiekcompetitie hebben de Zeeuw se teams het uitstekend gedaan. Bij de meisjes C 2e divisie veroverden AV'56, Scheldesport en RKHAV zelfs de plaatsen één, twee en drie. Scheldesport won op de thuisbaan bij de meisjes D 2e divisie en Dy namica was de sterkste bij de jon gens D 2e divisie. AV'56 moest in de ie divisie jon gens C alleen Sprint uit Breda voor laten gaan, terwijl Dynamica in de 2e divisie jongens C de meer- derE moest erkennen in Spado uit Bergen op Zoom. In de wedstrijden voor de jongens C 2e divisie zorgde Tim van de Broeke (Dynamica) voor een krap pe zege op de 800 meter in 2.12.39 slechts een halve seconde voor Lars van der Poel (Spado). Edwin van Bemden (AV'56) won het ver springen en heerste op de 100 me ter horden in 14.63. Wouter Lees- temaker sprong winnend over een hoogte van 1.60 meter en dat was tien centimeter meer dan Lyam Jo nes (Scheldesport). Michael de Kes- sel (RKHAV) was op discus de sterkste voor Joost Dumas (Spado) die Kessel terug pakte op de kogel. Meike van Gastel maakte het op de 1000 meter meisjes C 2e divisie erg spannend door met een tijd van 3 minuten en 14,52 seconde Tessa van de Brink (Scheldesport) slechts tweehonderdsten achter zich te houden. Julia de Dreu won voor AV'56 de 80 meter horden en Nadine de Rijke (AV'56) hield bij het hoogspringen Sara IJsebaert (RKHAV) achter zich door op de 1 meter en 45 centimeter minder foutspringen te noteren. Mirjam Berrevoets hield op het kogelsto ten de eer hoog voor Delta Sport met een afstand van 9 meter en 47 centimeter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47