sport 141 nu rijp voor België Niels Mesu wint in Almere o opgave bij limietpoging voor EK Kou speelt atleten parten op NK triatlon Goede generale jeugd X-Treme FC Dauwendaele winnaar G-toernooi Dressuurtitel Kelsey den Exter Tweede seizoenszege voor Thijs de Lange Twaalfde plaats Erwin Mesu Weijers tweede, Bolle derde maandag 31 mei 2010 NIEUWKOOP Het slechte weer speelde de deelne mers aan het NK halve triatlon in Nieuwkoop gisteren parten. Van de vier Zeeuwse deelnemers haalden alleen Middelburger Mark Riemens en Gert van der Vinden uit Biggekerke de finish. Riemens werd vijftiende in het overall-klas sement en derde bij de mannen 40+. Van der Vinden werd 14e bij de mannen 45+. Floris-Jan Koole stopte bij het fiet sen omdat hij zijn stuur vanwege de kou niet meer kon vasthouden. Vlissinger Cesar Beilo stopte door de kou tijdens het hardlopen. BERLICUM De mountainbikers van het Zeeuws X-Treme hebben het in de generale repetitie voor het NK goed gedaan. In Berlicum was Em ma Verloop in categorie 1 opper machtig en werd eerste meisje. In categorie 3 waren de gebroeders Van Dijke goed bezig Tim werd eer ste en Mick tweede. In categorie 4 wist Aimee Schoe de tweede plaats te bemachtigen. In categorie 5 was de derde plaats voor Didi de Vries. In categorie 6 werd Lindy van An- rooy derde meisje. Milan Vader won categorie 7. Het NK wordt za terdag in Oldenzaal gehouden. GOES De voetballers van FC Dauwendae le hebben zaterdag de tweede edi tie van het Groot G-toernooi van SSV'65 gewonnen. De Middelbur gers bleken na zes wedstrijden het sterkst. Bij de jeugd won Jeka uit Breda. Sar- to uit Tilburg werd tweede, de jon gens en meisjes van Zeelandia Mid delburg werden derde. Zeelandia Middelburg ging ook met de Toon Beverdam Sportiviteitsprijs aan de haal. De wisselbeker werd uitge reikt door zijn zoons Ronald en Dick onder het goedkeurend oog van Joke Beverdam. SOEST Kelsey den Exter heeft in Soest met haar paard Aviv-Sakira het Ne derlands dressuurkampioenschap klasse Zi voor Arabische volbloeds in de wacht gesleept. De amazone uit Vogelwaarde reed de merrie met 223 en 220 punten naar de titel. Zij bleef Marijke Slok, die in beide proeven de teller liet oplopen tot 211 punten, voor. Den Exter: „Aviv liep lekker. Voor de tra vers, schouderbinnenwaarts en eenvoudige galopwissel scoorde ik achtten. Ik hoop dat ik naar het EK in Oostenrijk kan. En probeer ook in Aken te starten." ST KATELIJNE WAVER Wielrenner Thijs de Lange uit Kat- tendijke boekte zaterdag zijn twee de zege van het seizoen bij de nieu welingen. De renner van Theo Mid delkamp ontsnapte in het Bel gische Sint Katelijne Waver 35 kilo meter voor de finish en liet zich niet meer achterhalen. Op de streep had hij vijftien seconden voorsprong. Davy Gunst uit Yerseke werd zesde in de Zevendorpenomloop in en om Wijk en Aalburg. Hij miste de beslissende ontsnapping van twaalf man maar reed daar in een groep van vijf alsnog naar toe. HEERDE Skeeleraar Erwin Mesu uit Middel burg is zaterdag op de twaalfde plaats geëindigd in de Univé Drie daagse. Zijn broer Niels werd ne gentiende. De Driedaagse werd ge reden in Staphorst, Haulerwijk en Heerde. Erwin boekte zijn beste re sultaat in Haulerwijk: zesde. De beste prestatie van Niels was een twaalfde plaats in Heerde. Antwan Tolhoek uit Yerseke werd in Rijswijk derde in een wedstrijd in de C-categorie. Dorpsgenoot Anthony Janse werd zesde. Corina Wisse uit Yerseke werd bij de vrou wen zevende. Met veerig doelpunten is Dennis Weijers (Robur) dit seizoen de productiefste Zeeuwse speler. Door de vermenigvuldigingsfactor in het topscorersklassement (afhankelijk van de klasse waarin de goals zijn gemaakt) is Weijers tweede geworden. Pieter Bolle (Wemeldinge) is met zijn 38 (doel)punten derde geworden. nam zaterdag afscheid in stijl.. seren, in België word je dan smerig aangepakt." „Toen ik bij Eeklo zat, ging het echt goed. Ik stond rechts op het mid den en op een gegeven moment gaf ik binnen tien minuten drie le vensgevaarlijke voorzetten. Daarna ben ik echt afgezaagd. Daar moet ik me nu tegen wapenen. Ik was bijvoorbeeld ook niet gewend dat foto Mark Neelemans er bij een club mensen konden zijn die de opstelling voor de trai ner bepaalde. Toen was ik nog jong en onervaren. Ik denk dat ik daar nu beter mee kan omgaan." ALMERE - De Middelburgse gebroe ders Niels en Erwin Mesu hebben gisteren in Almere een toppresta tie geleverd in de zevende mara thon van de KPN Inline Skeeler cup. De nog maar achttienjarige Niels greep de overwinning, Er win eindigde op de derde plaats. Niels en Erwin Mesu zaten in een kopgroep van zeven, waarin vier favorieten elkaar te lang aan ble ven kijken. De kopgroep had het peloton op een ronde (700 meter) gezet. Daarna bleven de vier groot ste kanshebbers op de overwin ning, Gary Hekman, Arjan Smit, Roy Boeve en Karlo Timmerman, aan elkaar vastgeplakt zitten. Nie mand gunde de ander een meter, terwijl de drie outsiders één voor één uit de kopgroep konden ont snappen. „Niels en ik waren de enige rijders die lid waren van dezelfde ploeg", keek Erwin Mesu (21) terug. „De andere vluchters zaten alleen. Dus we konden goed samenwerken." In de slotfase was Erwin Mesu de eerste die een uitlooppoging waag de. Toen hij door Arjan Smit was teruggepakt, ging Niels ervan door. Hij sloeg meteen een flink gat. Ted Ooijevaar was de num mer twee die de groep verliet en Erwin Mesu nummer drie. De vier favorieten bleven elkaar aankijken. „Dit was de meest foute kopgroep die je kon hebben," foeterde Karlo Timmerman, die zesde werd. „Er zitten vier favorieten in die voor el kaar niet willen rijden en drie out siders. Dat loopt mis, dat weet je." „Voor mij was het natuurlijk prachtig", zei winnaar Niels Mesu, gesponsord door Adviesbureau Harry de Wolff „Mijn broer Er win riep dat ik moest gaan. De an deren gingen naar elkaar zitten kij ken en toen heb ik alles eruit ge gooid." In de laatste meters kwam Ooije vaar nog wel in de buurt van Niels Mesu maar inhalen kon hij hem niet meer. Erwin Mesu kwam op zijn beurt net iets te kort om Ooije vaar te achterhalen. Niels Mesu had als één van de wei nige skeeleraars die een set wielen voor de droge weg had gemon teerd. De meeste anderen kozen voor een combinatie nat/droog. „Maar het is ook weer niet zo dat dat het verschil tussen winst en verlies maakt", aldus Roy Boeve. Voor Niels Mesu, vorig jaar nog ju nior, was het zijn eerste overwin ning bij de A-rijders. Erwin pakte twee jaar geleden al - toen hij ook eerstejaars was - zijn eerste zege bij de A-rijders. Vorig jaar eindig de hij een keer als tweede. „Volgende week is het NK in Rijs- sen", keek Erwin Mesu gisteren vooruit. „Het is jammer dat dit niet een weekje later gebeurde. Ik denk niet dat ze ons nu nog zo maar weg zullen laten rijden. Maar dit kunnen ze ons natuurlijk niet meer afpakken." De gebroeders Mesu rukten dank zij hun topklasseringen in Almere op in het algemeen klassement van Skeelercup. Erwin staat nu twaalfde, Niels is zeventiende. COTZIS - Yvonne van Langen-Wis- se moet later in het seizoen probe ren kwalificatie voor de Europese atletiekkampioenschappen in Bar celona af te dwingen. De 27-jarige Vlissingse beëindigde gisteren voortijdig de zevenkamp bij de sterk bezette internationale wed strijd in het Oostenrijkse Götzis. Ze kampte met knieproblemen. Van Langen-Wisse bezette zater dag na de eerste vier onderdelen de zesde plaats en was op weg de limiet voor Barcelona te halen. Die ligt op 6070 punten. Bij het hoogspringen kreeg ze ech ter last van een knie. Gisteren deed de voormailge Zeeuwse nog wel mee bij het verspringen, het vijfde onderdeel. De pijn bleef Om geen risico te lopen besloot ze van verdere deelname af te zien. Eind juni bij de Europa Cup meer kamp in Hengelo hoopt de num mer twintig van het laatste WK in Berlijn een nieuwe limietpoging te wagen. Wisse was zaterdag al een eind op weg om de limiet van 6070 pun ten te halen. Op de eerste vier on derdelen (100 m horden, hoog, ko gel en 200 m) vergaarde ze 3663 punten. Tienkamper Eelco Sintnicolaas ver zekerde zich gisteren in Götzis ver van deelname aan de Europese kampioenschappen, eind juli in Barcelona. De Nederlander eindig de met 8159 punten als vijfde in de internationaal sterk bezette wedstrijd. De EK-limiet ligt op 8000 punten. De Amerikaan Bryan Clay won. De olympisch kampioen behaalde 8483 punten. De Fransman Ro- main Barras eindigde met 8297 punten als tweede. De derde plaats was voor de Cubaan Leonel Suarez met 8286 punten. Bij de vrouwen won wereldkam pioene Jessica Ennis. De Britse sloot af met 6689 punten. De Rus sin Tatjana Tsjernova kwam op de tweede plaats met 6572 punten. De Oekraïense Josipenko verover de de derde plaats (6260).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45