Niek van Sprundel voelt zich 401 S Titel voor judomeisjes Geelhoed Duitse zeilers heersen op Dutch Open J24 J TOPSCORER Met 32 doelpunten kroont Niek van Sprundel van Aardenburg zich tot winnaar van het PZC-topsco- rersklassement. Alle winnaars maandag 31 mei 2010 door Edward Oranje Met in totaal 125 (na)competitie- doelpunten neemt Niek van Sprun del afscheid van Aardenburg. NIJMEGEN - Tonny Mulder was afge lopen zaterdag de gelukkigste man op aarde. De trainer/coach van Sportschool Geelhoed wist met twee van zijn pupillenteams het podium te behalen tijdens de NK judo voor de jeugd. Met het jon gens semi-aspirantenteam greep hij net naast een medaille. Mulder had zich vorige maand met drie van de vier teams via de districts kampioenschappen in Gilze weten te kwalificeren voor het NK. De Geelhoed-meisjes wisten de fi nale te bereiken door in de voor ronden judoschool Leo Buitink uit Ruurlo en het Rotterdamse Gosh Sport met 3-2 te verslaan. In de fi nale tegen )udo Yushi (Nieuw Ven- nep)/Hikari (Zaandam) won in de klasse tot 24 kilo Levina Mulder met een houdgreep. Claudia Geel hoed verloor de daaropvolgende partij in de klasse tot 28 kilo met een houdgreep. Ivana Versluis werd in de klasse tot 32 kilo door alle drie de scheidsrechters aange wezen als winnares (2-1). Uitgere kend de dochter van Tonny Mul der - Kiara - bezorgde Geelhoed de titel. In de vierde partij tot 36 ki lo wist ze met een waza-ari te win nen waardoor de stand op 3-1 kwam. De onervaren Chantal Jas- perse verloor de afsluitende partij in de klasse tot 40 kilo, maar dat maakte niet meer uit. Het jongens team tot 12 jaar - Jurriaan van Kam pen, Ryan Schaijer, Bodhi Mulder, Kevin Goudswaard, Lein Mulder en Ruud Meijer - verloor in de voorronden van de latere kam pioen Judo Yushi/Hikari. De jon gens wisten zich via de herkansin gen tot het brons terug te vechten. De jongens semi-aspiranten, be staande uit de judoklas van het Scheldemond College uit Vlissin- gen, grepen net naast het podium. In de strijd om de derde plaats werd verloren van judoteam Slin gerland uit Capelle aan den IJssel door Rudy Boogert AARDENBURG - Je kunt hem 89 mi nuten en 59 seconden niet zien, maar in die ene resterende secon de kan Niek van Sprundel het ver schil maken. „Als ik hem één keer voor mijn voeten krijg, scoor ik", zei de spits van Aardenburg zater dag. Hij werd op eigen veld gehul digd als winnaar van het PZC-tops- corersklassement. Met zijn 32 doel punten onttroonde hij de winnaar van de afgelopen twee seizoenen: Dennie le Comte van Duiveland. In ~r dstriid showde hij idn..g tïu^, .naai ^ens waar om hij zo'n gevreesde schutter is. Met een zelf samengesteld vrien- 2010: burg) 2009: land) 2008: land) 2007: gen) 2006: 2005: gen) 2004: 2003: ke) 2002: 2001: 2000: 1999: zand) 1998: Boys) 1997: 1996: 1995: 1994: Niek van Sprundel (Aarden- Dennie le Comte (Duive- Dennie le Comte (Duive- Robin de Pagter (GPC Vlissin- Jari Vyaene (HW'24) Regilio Pinas (GPC Vlissin- Chiel Maranus (Domburg) Adri van Hanegem (IJzendij- Werner Bisschop (Steen) Patrick Ketting (WHS) Erik de Groene (Luctor'88) Raymond Mohr (Heinkens- Leon Goossen (Terneuzense Harm Rietjens (HW'24) Wilco de Valk (SKNWK) Jacky Lambert (Koewacht) Jacky Lambert (Koewacht) door Koen de Vries KAMPERLAND - De Duitse deelne mers domineerden dit weekeinde op de Oosterschelde bij De Room pot de Dutch Open zeilen voor bo ten in de J24-klasse. Na zes races verdeeld over twee da gen (vier op zaterdag, twee op zon dag) stonden de oosterburen op de plaatsen één tot en met vijf van het eindklassement. Beste Neder lander was Utrechtenaar Diederik ten Hoorn. Hij werd zesde. Voor malig Veerenaar Hans van Hus- sum werd vijftiende. Er kwamen twintig boten aan de start. Voor veel deelnemers was het Dut ch Open de generale repetitie voor het EK J24, dat van komende zon dag tot en met donderdag op de zelfde locatie gehouden wordt. Het was belangrijk om aan de om standigheden te wennen. „Varen op de Oosterschelde is heel wat anders dan varen op een of an denteam speelde hij tegen het Aar denburg waarmee hij dit seizoen kampioen in de derde klasse is ge worden. Bij een 4-3-achterstand stroopte hij de mouwen nog 's op en met een zelf versierde straf schop en een bekeken boogbal be vestigde hij zijn reputatie. „Onvoorspelbaar", typeerde Van Sprundel zichzelf na zijn huldi ging. „De hele wedstrijd kun je me niet zien, maar ik hou altijd ver trouwen dat die ene kans komt. Dat zeg ik ook wel 's tegen mijn te genstander. En het is dit seizoen een paar keer voorgekomen dat dat doelpunt dan ook kwam." „Het liefst zou ik bij elke aanval be trokken zijn, maar dat was dit jaar niet zo. Eerlijk gezegd heb ik maar een paar redelijk goede wedstrij den gespeeld. Maar ik scoorde wél. Vorig seizoen speelde ik beter, vind ik zelf, maar scoorde ik min der. Dat heeft te maken met de jongens die nu achter me staan, Steven (de Croock) en Dwight (van Hulle). Zij zijn echte spelver delers. En vorig seizoen hadden we die niet echt." Bewust betrok de 25-jarige Van Sprundel zaterdag zijn teamgeno ten bij zijn individuele succes. Dat deed hij meteen al in zijn dank woord bij de huldiging en ook in de nababbel. „Ik heb zo'n hekel aan een speler als Inzaghi. Als hij heeft gescoord, rent hij in zijn een tje naar de cornervlag en wijst op zichzelf Zo werkt het niet. Ja, als je drie man hebt gepasseerd en scoort. Maar anders niet." Die saamhorigheid heeft ook ge leid tot het collectieve succes in de vorm van het kampioenschap. De komst van De Croock en Van Hul le was voor Van Sprundel de re den om nog een jaar bij Aarden burg te blijven en samen vol voor de titel te gaan. Het duo werd tij dens carnaval gestrikt en de deal werd - bij wijze van spreken - op een bierviltje vastgelegd inclusief boeteclausule als ze toch niet zou den komen. De missie is geslaagd. Met vlag en wimpel. „Het was echt een mooi seizoen. We hebben weinig tegen slag gehad; dat geluk moet je heb ben. En Rinus (Zegers, de trainer) is echt goed geweest voor de groep. Hij heeft wel gebotst met de club, daar is hij gevoelig voor, maar hij heeft zichzelf toch weer bewezen. Niet voor niets is hij al voor de zevende keer kampioen ge worden." Nieks vader Henk, zelf ooit ook een frequent scorende spits bij Aar denburg, was zaterdag een trotse volger. Als de dag van gisteren her innerde hij zich de eerste schreden van zoon Niek op het voetbalveld. „Met de F'jes van Aardenburg moest hij naar Breskens. Ik was zelf niet mee. Toen ze terugkwa men, hoorde ik dat ze met 9-1 had den gewonnen en Niek had er een paar gemaakt, werd er gezegd. Hij bleek ze allemaal te hebben ge maakt." Niek glimlachte bij de anekdote. „Mijn opa Piet is vroeger veel met me beziggeweest. Voetballen in de tuin en op straat. Opa hield ook al les bij van mij. Mijn vader was een goede voetballer, mijn oom Joop ook. Het zit een beetje in de ge nen. Je ziet toch ook vaak profvoet ballers van wie de kinderen goed kunnen voetballen. Op de een of andere manier is er toch iets aange boren." Volgend seizoen gaat Van Sprun del proberen KW Zelzate met zijn goals te 'veroveren'. „Ik wilde ooit nog 's iets anders. Ik wil laten zien dat ik het ook in België kan. 5 r --v-^ - 5---V - -> \v -- V v i'L' 4." .O'.- Zeeuws topscorer Niek van Sprundel Een nieuwe uitdaging, nieuwe mensen, nieuwe tegenstanders, nieuwe velden. Ik weet het: in Bel gië is het voetbal anders. Hier kan je nog 's ongestraft twee man pas der meertje", aldus Hans Plat- teeuw, gastheer namens De Room pot. „Veel deelnemers werden ver rast door de stroming." De zeilers konden varen onder ideale om standigheden. Het waaide op bei de dagen behoorlijk, maar niet te hard. De J24 is een kajuitboot van 7.20 meter lang en heeft een kiel. De bemanning bestaat normaal ge sproken uit vijf personen en mag het gewicht van vierhonderd kilo gram niet overschrijden. Twee vrouwenboten vaarden met zes be manningsleden. De wedstrijd werd georganiseerd door watersportvereniging Bres kens, met Walther de Block als wedstrijdleider. Op het EK van vol gende week komen 36 boten in ac tie. Ook dan is de organisatie in handen van watersportvereniging Breskens. Wedstrijdleider is dan Zeeuws-Vlaming Roy van Aller, een ervaren wedstrijdzeiler. De zeilers in actie op de Oosterschelde. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44