sport 139 Fortis treurt niet om zwaar verlies Tennissers MLTC lopen kampioenschap mis Waterpoloërs De Stormvogel in bekerfinale Nick Nieuwdorp al geplaatst voor NK Chantal Nijpjes wint Talentenproef Duiveland verslaat Zierikzee in finaleduel Taekwondoka's sterk in Pijnacker Oud-Middelburg wint 45-plustoernooi maandag 31 mei 2010 W door Ron de Waal Een speelster van Tjoba (groen shirt) zet een ploeggenoot aan het werk. PUTTERSHOEK Nick Nieuwdorp uit Yerseke is za terdag als tiende geëindigd in de klassieke Omloop van de Hoekse Waard. De Zeeuwse eliterenner be hoorde tot een kopgroep van 21 ren ners, waaruit later vijf renners ont snapten. Jeroen Boelen van De Jon ge Renner won de koers. Nieuwdorp lijkt te hebben afgere kend met de ziekte van Pfeiffer. Hij plaatste zich met zijn tiende plaats rechtstreeks voor het NK voor eli tes, eind komende maand. NIEUWVLIET Chanthal Nijpjes heeft zaterdag in de klasse Zi van de Rabo Talenten- proef gewonnen. In Nieuwvliet haalde de amazone uit Sint Lau rens met de ruin William een sco re van 72.05 procent De Middel burgse combinatie verstevigde hier mee de leidende positie in deze klasse. In de Schelde Dressuur Tro fee was Jeanine Nieuwenhuis met de overwinning en de derde plaats de grootverdiener. Santoucha van de Meij eiste de tweede plaats op. foto izaak Verkeste. OOSTERLAND Duiveland heeft zaterdag de We- reldregiocup gewonnen, het offi cieuze voetbalkampioenschap van Schouwen-Duiveland. In de finale poule won Duiveland van Bruse Boys (2-0 via Dennie le Comte en Lex Zwang), Brouwershaven (5-0 via 2x Dennie le Comte, Marcel de Bruine, Ronald Zwager en Robbert de Bruine) en Zierikzee (2-0 via 2x Robbert de Bruine). Zierikzee ein digde als tweede, gevolgd door Bru se Boys en Brouwershaven. OOST-SOUBURC - Voor de korfbal lers van Fortis lijkt handhaving in de eerste klasse binnen handbe reik. Ondanks de 6-13-nederlaag te gen een veel te sterk Tjoba blijft het verschil met de gevarenzone twee punten. De forse nederlaag tegen Tjoba dreunde niet eens zo lang na bij Fortis. Direct na afloop werd de ploeg al op de hoogte gesteld van de 14-15-nederlaag die mede-degra datiekandidaat Merwede in eigen huis had geleden tegen VEO. Hier door blijft het verschil met de de gradatieplaatsen met nog één wed strijd te gaan twee punten. „Dat Merwede vanmiddag heeft verlo ren is nog wel het grootste winst punt", reageerde een opgeluchte Fortis-coach Leonard Debbaut. „Je moet concluderen dat Tjoba op alle fronten beter was Ons enige leefmouiei it VvctO de treffc uit 1-3 betekende. Voor de rest hadden wij bitter weinig in te brengen." Collega-coach Robin Wisse moest dezelfde conclusie trekken. „Dat we weinig in te brengen hadden was al snel van de spelers af te le zen. Fysiek, maar ook korfballend kwamen we tekort." Tjoba-coach Chris van Put was enigszins verrast door de instelling waarmee Fortis het veld betrad. „Ik verwachtte een Fortis met veel vechtlust en een over mijn lijk PIJNACKER De Taekwondoka's van Taekwon do Middelburg waren succesvol tussens een sterkbezet toernooi in Pijnacker. Drie leden wonnen hun klasse: Kevin van Bovenkamp bij de tuis bij de jeugd witte en gele band. Lionel Sooijs bij de tuis bij de senioren groene en blauwe band en Jeremy Dijkstra bij de ju nioren zwartebanders. Wesley van de Voorde en Jeremy Dijkstra wer den tweede. Dijkstra schreef ook de allroundcategorie op zijn naam. door Sven Bakker MIDDELBURG - De tennissers van MLTC zijn er niet in geslaagd kam pioen te worden in de landelijke vierde klasse gemengd. Het Mid delburgse team verloor thuis in de kampioenswedstrijd met 3-5 van Vierhoeven uit Roosendaal, dat daarmee de titel veilig stelde. MLTC en Vierhoeven staken er dit seizoen met kop en schouders bo venuit en daarmee was de confron tatie extra spannend. „Dat zo'n wedstrijd op de laatste speeldag is, maakte het een erg leuke dag", zei Dmitri van Hoof na afloop. „Maar we hadden toch echt de ambitie om te winnen. Ik denk dat wij mee kunnen draaien in de mid denmoot van de derde klasse." MLTC is van plan dispensatie aan te vragen om alsnog in de derde klasse te spelen. De verwachting is dat zij daar met op papier sterke spelers een goede kans op maken. In de confrontatie met Vierhoeven stond het 2-2 na de enkelspelen dankzij zeges van Van Hoof en Jeantien van den Dries en nederla gen van Raymond Barten en Jan tien Bruijnzeel. Het mannendub- bel Van Hoof/Barten ging verlo ren; het vrouwendubbel Ingreed Weegels/Van den Dries leverde het derde punt op. Van Hoof/Weegels en Barten/ Bruijn zeel verloren allebei in de ge- mengddubbels. In diezelfde vierde klasse eindigde De Schelde uit Vlissingen op een knappe vijfde positie. Dankzij een 6-2-overwinning op Smash uit Ber gen op Zoom liet De Schelde naast Smash Boz ook Roosendaal en Zierikzee achter zich. De pun ten tegen Smash werden binnenge MLTC-spelers Dmitri van Hoof en Ingrid Weegels in actie tijdens het ge- mengddubbel. foto Lex de Meester haald door Caro Schuitema en Sven Bakker in de enkelpartijen, Bakker/Michel Kokelaar en Eva Hartog/Stephanie van der Eijk in de dubbelspelen en Kokelaar/Van der Eijk en Bakker/Hartog in de ge- mengddubbels. Het team van Souburg sloot het seizoen af met een 7-1-zege op Zie rikzee, dat al lang en breed was ge degradeerd. Alleen Rogier van Housselt legde het in drie sets af te gen Pieter Boot, het enige puntver lies van de dag. mentaliteit. Dat kon ik niet ontdek ken. Het was snel gespeeld", aldus de Belgische oefenmeester. Door Marcel de Dreu (2x) en Niels Westmaas leidde Tjoba na vijf mi nuten al met 0-3. Jessica de Boer bracht de thuisploeg iets dichterbij (1-3), maar met grote eenvoud voerde Tjoba de voorsprong ge staag op. Met de intrede van de re gen leek bij Fortis ook meteen het laatste stukje overtuiging uit de ploeg weg te vloeien. Een blamage dreigde, maar zover kwam het niet, hoewel Fortis in de tweede helft na twintig minuten slechts één treffer had geproduceerd. Tjo ba liep via Esmee Walraven en Es ther van Boven uit naar 4-12, maar Mark Trimpe en Remco Crucq ga ven de stand een iets draaglijker aanzien: 6-12. Het slotaccoord werd verzorgd door Niels West maas: 6-13. Volgende week, als de laatste competitieronde op het pro gramma staat, moet Fortis op be zoek bij VEO en ontvangt Tjoba degradatiekandidaat Merwede. Tjo- ba-coach Van Put wil de competi tie fatsoenlijk afsluiten. „We gaan trachten onze sportieve plicht te vervullen", klonk het geruststel lend richting het Fortis-kamp. Fortis - Tjoba 6-13 (3-7). Scores For tis: Mark Trimpe 3, Remco Crucq 2, Jessica de Boer 1Scores Tjoba: Niels Westmaas Marcel de Dreu Cerben van Boven, Dennis Broerse, Esmee Wal raven 2, Carina Westmaas, Manon Braam en Esther van Boven. MIDDELBURG Een formatie van oud-spelers van de voormalige zaterdagtak van Mid delburg won zaterdag het 45-plus toernooi in Middelburg. De man nen, die dankzij het 45-plusvoetbal van Zeelandia Middelburg de voet balschoenen weer hebben aange trokken, hielden Serooskerke en VCK achter zich. Het 45-plusvoetbal wordt gespeeld met zeven tegen zeven, op een half veld. Aan buitenspel wordt niet ge daan en slidings zijn verboden. DEN BOSCH - De waterpoloërs van De Stormvogel hebben de finale van het districtsbekertoernooi be reikt. De Vlissingers versloegen za terdag in Den Bosch Aquamigos met 7-11. De niet complete Vlissingers won nen dankzij een bliksemstart. Na de eerste periode was het 0-4 en in het tweede kwart werd het zelfs 0-6. Daarna liet De Stormvogel de teugels vieren. Aquamigos kwam terug tot 3-6. In de aantrekkelijke derde periode hield De Stormvo gel de schade beperkt (5-9), waar na het duel werd afgesloten met 7-11. De Vlissingers spelen de fina le op 12 juni tegen de kampioen van de eerste klasse distict HZ&PC. De wedstrijd wordt in Eindhoven gespeeld. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 4, Lennard Swennen en Boy Dirksen 2, Bas Mechielsen, Dennis van de Ketterij en Jasper Rouwendal allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43