381 sport Busreis De Schotse Hooglanden PZC Ajax en TOP één overwinning verwijderd van Den Haag promotie naar de overgangsklasse winnen Memorials Zijlmans wint in Ovezande Supercomplete 10-daagse reis vanaf slechts 725,-. Slechts 5 vertrekdata! www.pzc.nl/webwinkel maandag 31 mei 2010 LEWEDORP - Ajax en ADO Den Haag waren zaterdag en zondag de grootverdieners tijdens de twee Memorial-toernooien van voetbal vereniging Lewedorpse Boys. De E-pupillen van Ajax wonnen giste ren het Roel Franse Memorialtoer- nooi. De D-junioren van Den Haag waren een dag eerder het best tijdens het Stefan Moens Me- morialtoernooi. Ajax versloeg in de finale AA Gent met 3-0. In het hele toernooi moesten de Amsterdammers maar één tegendoelpunt incasseren. Zelf maakten ze er zeventien. ADO Den Haag versloeg zaterdag in de finale in de stromende regen RBC Roosendaal overduidelijk. Het werd 4-0. ADO Den Haag won alle poule wedstrijden: Lebo/SVN-ADO den Haag 0-6, ADO Den Haag-NEC/FC Oss 4-1 en RBC Roosendaal-ADO Den Haag 1-3. In de halve finale won ADO Den Haag met 3-0 van FC Den Bosch. Beide toernooien waren een groot succes onder grote publieke belang stelling. De organiserende vereni ging Lewedorpse Boys kan terug kijken op een geslaagd en sportief toernooi van hoog niveau. door JaapJan Ritsema GOES - Met een knappe zege op Rust Roest beloonde TOP zich za terdag met de tweede plaats die recht geeft op promotie naar de overgangsklasse. Zaterdag zullen de Arnemuidenaars in de slotron- de af moeten rekenen met Nieu- werkerk, dat afrekende met All-Ready en de titel greep dankzij de zege van TOP. Rust Roest-TOP 14-16: TOP bleek nog wat bewaard te hebben voor het einde van het seizoen. Verloor het eerder thuis nog kansloos van Rust Roest, in Eindhoven toonde de ploeg nog maar eens zijn klas se. „Promotie zou een kroon zijn op een puik seizoen", realiseerde coach Edwin Coppoolse zich. Bij winst op kampioen Nieuwerkerk is een plaats in de overgangsklasse veroverd. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Wilma de Ridder en Corné Bezemer 3, Leon van Belzen 2, Peter van Belzen en Jordi Meulmeester 1. Nieuwerkerk-All Ready 22-8: Kle induimpje All-Ready werd vermor zeld door reus Nieuwerkerk, dat zich na de afgetekende zege liet kronen als kampioen van de eerste- klasse. Remy Quist, die zaterdag zijn laatste wedstrijd voor AU Rea dy speelt: „Nieuwerkerk is simpel weg te sterk, maar toch hebben we acht velddoelpunten gemaakt." Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuize 3, Remy Quist 2, Debby Win kels, Martijn Peeren en Jacco de Loof 1 Swifït-Oranje Nassau 10-12: Het plotselinge vertrek van coach Den nis Plantinga zorgde bepaald niet voor een schokeffect. De ongeïn spireerde Middelburgers werden op eigen bodem afgetroefd door degradatiekandidaat Oranje Nas sau. Swift kreeg veel ruimte, maar ondervond andermaal dat het sco rend vermogen te kort komt. Scores Swift: Anita Hoekstra 4, Ri chard Geldof 3, Matthijs Pouwer 2, Mat- thijs Pagé, 1 Ondo-Sagitta 8-6: Ondo dacht door de zege op Sagitta de degrada tie uit de tweede klasse te hebben ontlopen, maar had buiten stadge noot Swift gerekend. Omdat die ploeg van Oranje Nassau verloor, moet Ondo zaterdag in Vlaardin- gen in een rechtstreeks duel met Oranje Nassau het tweedeklasse schap veilig zien te stellen. Een ge lijkspel is voldoende. „Dan zullen we de zenuwen beter onder be dwang moeten hebben", keek coach Christiaan Hoefkens terug op het magere optreden tegen Sa gitta, waarvan alleen de twee vita le wedstrijdpunten noemenswaar dig waren. Scores Ondo: Wim Allaart 4, Ronald Wisse 3 en Joanne Knol 1. Stormvogels-Vios 15-10: De recep tuur van Stormvogels tegen het weinig verheffende verdedigende concept van Vios klopte. De ge- truukte bezoekers sloten tot 9-9 steeds aan, maar moesten zeker na het inbrengen van een trefzekere Sander Koole toezien hoe de West- kapelaars de winst terecht naar zich toe trokken. Scores Stormvogels: Sander Koole en Niek Peene 3, Arjen Schoe, Linda de Witte, Frank Peene en Kristian Gabriëlse 2, Angela Matthijsse 1. Ventura Sport-Togo 8-11: Overtui gend diende Togo kampioen Ven tura Sport de eerste nederlaag van het seizoen toe. Onder aanvoering van uitblinker Jan-Kees Goossens waren de Goesenaren dominant. Verdedigend werd Ventura vastge zet en zelf speelde Togo lange aan vallen, waardoor de 5-11 tussen stand een juiste weerspiegeling was. Het slotakkoord van de kam pioen deed geen pijn meer. Scores Togo: André Goosseris 3, Cor né van Rooijen en Marscha van Belzen 2, Anouk Hazelaar, Mijke Tahapary, Jan-Kees Goossens en Amanda Boel man 1. DSO-Seolto 10-6: het optreden in Klundert nodigde coach Richard Ollefers niet uit tot een positieve terugblik: „Als je zelfs kansjes van vijftig centimeter er niet in krijgt, dan gaat het je niet lukken om pot ten te breken." Tot de rust ging het gelijk op (2-2), daarna blonk Seol- to vooral uit in gemiste kansen. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 3, Daisy Verkerk, Dennis Goedegebuur en Maurice Brul 1. OVEZANDE - Ruud Zijlmans lijkt in zijn tweede wielerleven terecht ge komen te zijn. De tegenwoordig bij de amateurs A rijdende coureur uit Roosendaal verkeert de laatste weken in een overwinningsroes. Gisteren in Ovezande kon de Bra bander daar een vervolg aan ge ven. In de spurt met zeven ren ners was hij de snelste. „Natuurlijk ben ik wat van mijn scherpte kwijt, maar als het op spurten aankomt sta ik nog steeds mijn mannetje", beweerde Zijl mans. Toch was hij niet zeker van zijn zaak. Met nog drie kilometer te rijden probeerde de Brabander een bres te slaan. „Het was inder daad een poging om een spurt te ontlopen omdat er meer rappe mannen bij zaten. Met name Gide- onse vertrouwde ik niet en ook Vereecken is ook nog steeds aardig rap in de laatste meters." Ook Tjitte van den Buijs was een snelle in de kopgroep, die in het tweede deel van de wedstrijd was ontstaan. Toen de zeven elkaar ge vonden hadden liep de voor sprong steeds verder op. Bij de amateurs 40+ was Kapellenaar Peter Mol de snelste in een groeps- spurt en Roedi Weststrate uit 's-Heer Arendskerke reed in de slotfase solo naar de bloemen in de S/P-klasse. Stoere kastelen en burchten, een ruig en afwisselend landschap met langgerekte bergruggen, rijke historische steden en een trots volk... Dat is Schotland! Wij nemen u mee op deze supercomplete 10-daagse rondreis, naar o.a. Glasgow, Loch Lomond, Oban, Loch Ness, de Highlands en Blair Castle, al vanaf slechts 745,-. Maar als u, als lezer van deze krant, boekt met de speciale actiecode WEG40004, dan ontvangt u een exclusieve korting van 40,- bij 2 personen! En dat betekent heel veel waar voor uw geld. U reist namelijk per Comfort Class bus met méér beenruimte. Hotelovernachtingen, 7 x ontbijt en diner, overtocht IJmuiden-Newcastle inclusief overnachting in een binnenhut, en het excursieprogramma zijn inbegre pen. Voor deze zomer zijn nog maar 5 vertrekdata beschik baar, dus wacht zeker niet te lang met boeken... Uw dagprogramma in het kort Dag 1: via diverse opstapplaatsen rijden we naar IJmuiden waar we inschepen op de cruiseferry van DFDS Seaways. Dag 2: Aankomst in Newcastle, we vervolgen onze reis naar Glasgow, waar een citytour op het programma staat. Dag 3: We reizen naar het hooggelegen Stirling Castle, een voormalige Koninklijke residentie. Door naar het unieke natuur gebied de 'Trossachs'. Boek zeker de boottocht op het serene Loch Katrine met het stoomschip Sir Walter Scott. Dag 4: Vandaag naar één van de mooiste meren van Schotland 'Loch Lomond'. Daarna dwars door de Schotse Hooglanden naar Invernay met bezoek aan het kasteel van de graven van Argyll. Dag 5: Een vrije dag om te ontspannen in Oban. Of boekt u de excursie naar Muil en lona bij? Per ferry naar Mull en met het voetveer naar lona, de bakermat van het Christendom in Europa. Dag G: Via het kustplaatsje Fort William en door de Great Glen bereiken we het beroemdste meer van Schotland; Loch Ness. We bezoeken de ruïne van Urquhart Castle aan het meer. Dag 7: Tijd om de geheimen van Schotland's nationale drank te ontdekken. In een whiskystokerij krijgt u uitleg en uiteraard ook een glaasje whisky. Door naar het markante Blair Castle, waar de hertog er nog steeds een privé-legertje op na houdt... Dag 8: Vandaag staat Edinburgh, één van Europa's mooiste steden, op het programma. Dag 9 en 10: Voordat we in Newcastle aankomen, bezoeken we de Port of Leith waar u 'The Royal Yacht Britannia' kunt bezichtigen. U ziet de woon-, werk- en slaapvertrekken van koningin Elisabeth en de bruidssuite van Prins Charles en Diana. Aansluitend inschepingen overtocht waarna u wordt terugge bracht naar uw opstapplaats. Vertrekdata LR 35.555 Adviesprijs* Lezersprijs* 21 juni en 30 augustus v.a.€745,- v.a. €725,- 19 juli en 16 augustus v.a. 769,- v.a. 749,- 26 juli v.a. €779,- v.a. €759,- prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. De korting is uitsluitend geldig in combinatie met de actiecode 40004. Inclusief: busreis per Comfort Class bus, ervaren chauffeur/reisleider, overtochten per cruiseferry o.b.v. een binnenhut, overnachtingen in toeristenklasse hotels, 7x ontbijt en diner en het beschreven excursie programma. Exclusief: niet genoemde maaltijden, entreegelden, fooien, verplichte stadsgidsen, facultatieve excursies, reis- en annuleringsverzekering, Cala miteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Informatie en reserveren Ga naar onze webwinkel of bel met KRAS.NL tel. 0900 - 9697 0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR 35.555. Alléén met de actie code WEG40004 komt u in ES K R A S aanmerking voor het lezersvoordeel. waarom zou je r> categorie reizen rondreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42