i Webber sport 137 Wielerfeest Eigen doelpunten vellen Japan Sliedrecht leent sokken Thol. Boys WKQH22I2D5B5 .jMSftf T 'Perfect game' voor Halladay Brazilië schuwt smerig spel niet mm foto Johan van der Heijden niet op hol wordt gebracht. „We gaan gewoon bekijken wat hij hier verder mee kan, want vergeet niet dat Joannathan een heldere kijk op wielrennen heeft. En hij kan het ook nog heel goed verwoor den. Bovendien is hij een sociaal intellectueel mens. Die ene grap in de Giro kan zijn leven dus wel eens een mooie wending geven." 1 Joannathan Duinkerke won het NK ID renners in 's-Heer Arendskerke voor Davy Meertens uit Etten-Leur en Tonnie Hoogstraaten uit Terneuzen. De andere uitslagen van zaterdag. SP-renners: 1. Randy van Cils (Viissingen), 2. Johnny Timmerman (Wemeldinge), 3. jan Jansen (Kapelle). Prominentenrace: 1. Kees Bal, 2. Peter Hoondert, 3. Heddy Nieuwdorp. t Dernyrace: 1Bart Maas (Hansweert), 2. Ferdinand Boogaard (Viissingen), 3. johan Padmos (Wissenkerke). roepen, kondigde gisteren wel al vast een gesprek aan voor deze week. „Ze gaven elkaar te weinig ruimte. Dat heeft veel punten ge kost. We hebben McLaren 43 pun ten cadeau gegeven. We moeten om de tafel zitten en volgende keer sterk terugkomen." Webber behield weliswaar de leiding (93 punten) in de stand om het we- \y reldkampioenschap, maar zag titel verdediger Button (88) en Ha milton (84) de kloof kleiner ma ken. Vettel zakte weg van plaats twee naar vijf (78). Lewis Hamilton passeert als eerste de finish in Istanbul. foto Thanassis Stavrakis/AP maandag 31 mei 2010 Dat de oranjegekte losbarst in Nederland, dat je mensen echt blij kunt maken met iets waarvan je houdt, voetbal. Hoe je speelt, doet er echt toe voor de blijdschap van mensen, voor hun leven. Voor een korte fase natuurlijk, want na het WK gaat ieder een weer in zijn eigen patroon verder." Oranje-spits Robin van Persie in De Volkskrant. „Balkenende heeft me al te vaak teleurgesteld. Nee, laat Balkenen de zijn tijd voortaan maar lekker besteden aan het sms'en met jan Smit. Cohen heeft bovendien veel goeds gedaan voor Amsterdam." Oud-voetballer Edgard Davids. In NuSport. „Het is niet zo dat alleen de Nederlanders gastvrij moeten zijn. De moslims en andere bevolkingsgroepen moeten ook tolerant zijn. De liefde moet van twee kanten komen. Mensen moeten elkaar res pecteren en vredig samenleven." Atlete Lornah Kiplagat in NuSport. „Onder Marco van Basten hebben we het een keer geprobeerd, maar dan zit je toch een beetje te lachen om zo'n man. Iemand die écht een voetbalteam wil begeleiden, moet ook de taal van de spe lers spreken, onze humor begrijpen." Dirk Kuijt over een sportpsycholoog in de voetbalwereld. In De Pers. „Dit voelt gewoon niet goed, omdat je het gevoel krijgt dat de in houd van een bid blijkbaar niet het zwaarste weegt. Anders valt de keuze voor Frankrijk, het land van Uefa-president Michel Plati- ni, niet te rijmen. Guus Hiddink, bondscoach van Turkije. In De Telegraaf. I apan heeft gisteren een ne- J derlaag geleden in de voor bereiding op het WK. In Oos tenrijk was Engeland met 2-1 te sterk voor de WK-tegen- stander van Oranje. Opval lend genoeg wisten de Engel sen zelf geen doelpunt te ma ken. Beide 'Britse' treffers kwamen van een Japanner. Ja pan had al in een vroeg sta dium de leiding genomen via Marcus Tanaka. Zeventien mi nuten voor tijd werkte Tana ka de bal in eigen doel. Yuji Kawaza hielp Engeland aan de zege door ook in eigen doel te scoren. Bij Sliedrecht hadden ze al les tot in de puntjes gere geld voor het duel tegen GPC. Het bestuur had een heus in formatiedossier gemaakt voor de scheidsrechter. Daarin stond vermeld dat de leden een mat rotjes achter het doel zouden afsteken en anderen met fakkels zouden zwaaien. Bijna kwam het er niet van, omdat men toch nog iets ver geten was: Sliedrecht wilde net als GPC met blauwe sok ken het veld op en dat vond scheidsrechter De Bat niet goed. Gelukkig bracht gast heer Tholense Boys uitkomst door gele sokken uit te lenen. Bokser Vitali Klitsjko heeft zaterdagavond zijn wereldtitel in het zwaargewicht (WBC-versie) behouden. De Oekraïner versloeg in het stadion van voetbalclub Schalke 04 in Gelsen- kirchen voor 60.000 toeschouwers zijn Poolse uitdager Albert Sosnowski door een knock-out in de tiende ronde. Klitsjko behaalde zijn veertigste overwinning in zijn loopbaan en de 38e via een knock-out. Hij verdedigde zijn titel voor de vierde keer sinds hij in oktober 2008 wereldkampioen werd. Klitsjko was in de partij vanaf het begin de betere. Hij profi teerde vooral van zijn lengte tegen zijn dertien centimeter kor tere opponent. Hoewel de Pool lang stand hield, ging hij in de tiende ronde tegen het canvas. Pitcher Roy Halladay van de Philadelphia Phillies heeft zaterdag in de wedstrijd tegen de Florida Marlins een 'perfect game' gegooid. Hij stond in het duel niemand toe op de honken. Het is de twintigste keer in de geschie denis van de Noord-Ameri kaanse honkballeague MLB dat dit is gelukt. De Phillies wonnen de wedstrijd met 1-0. Begin deze maand slaagde pitcher Dallas Braden van Oakland er tegen Tampa Bay ook al in een 'perfect game' te gooien. Recordkampioen Brazilië staat bekend om het swin gende sambavoetbal, maar als het aan Luis Fabiano ligt, win nen de Zuid-Amerikanen de wereldbeker desnoods met le lijk spel. „Als het nodig is om gemeen te spelen dan zullen we dat doen. Want alleen winnen telt op een WK", zo stelde de aanvaller op het trai ningskamp van de Brazilia nen. De 29-jarige speler van Sevilla vindt het zinloos om mooi voetbal te spelen, maar uiteindelijk toch met lege han den te staan. „Ik zit in een fa se waar ik mijn doelen wil be reiken", was hij stellig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41