361 sport Mediahype maakt Joannatha Hamilton lachende derde na botsing Vettel er Volleyballers nemen revanche maandag 31 mei 2010 door René Banierink ROTTERDAM - Niet alleen in voet bal heeft ieder nadeel zijn voor deel. Amper een week na het mis lukte deel een van de EK-kwalifica- tie dwong de nationale volleybal- ploeg afgelopen weekend in Rot terdam overtuigend een herkan sing af in september. Het beteken de een verlenging van de zomer die bondscoach Peter Blangé met open armen begroette. De Nederlandse volleyballers slo ten de tweede driedaagse in een week tijd af met de derde 3-0-zege op rij. De overwinning gistermid dag op groepswinnaar Portugal was vooral goed voor de moraal. Cijfermatig deed het niet meer ter zake, want Oranje kon niet meer hoger of lager eindigen dan de tweede plaats in de EK-kwalifica- tiepoule F. Dat is goed voor een barrage met de nummer twee van poule D: Estland. In september be slissen een uit- en thuiswedstrijd over EK-deelname komend jaar. Amper een week geleden was de nationale volleybalploeg nog com pleet verdwaald in de Europese achtertuin die Macedonië heet. Na het missen van het WK dit jaar dreigde zowaar deelname, voor het eerst sinds 1981, aan het Euro pees kampioenschap ook aan Oranje voorbij te gaan. Het zou een fatale klap zijn voor de ambi ties van bondscoach Blangé en zijn ploeg die de komende twee jaar de definitieve aansluiting met de Europese en wereldtop wil ma ken, met als ultieme doel plaatsing voor de Olympische Spelen van Londen in 2012. Het was dan ook niet zo gek dat Blangé en de zijnen afgelopen week behoorlijk in de rats zaten. „Het zal op alle fronten een stuk beter moeten", had een verontrus te bondscoach vastgesteld. Alle spelers en de trainer voelden afgelopen weekeinde de druk. Die was niet weg na de vlotte zege op de zwakke Zweden vrijdagavond. Met Portugal uit het zicht, hing al les af van de wedstrijd van zater dag tegen de onberekenbare Mace- doniërs. Achteraf bleken het zor gen om niks want Oranje was, zo als aan zijn stand verplicht, een paar maten te groot. door Frits Bakker 'S HEER ARENDSKERKE - De came ra's registreerden alles, jeugdige supporters liepen hem voortdu rend voor de voeten. Joannathan Duinkerke, die zaterdag in 's-Heer Arendskerke zijn derde Nederland se titel voor geestelijk gehandicap te wielrenners won, kon geen stap zetten zonder aandacht van de me dia. De massage vooraf, de koers, de sprint, de huldiging en het Wil helmus, dat hij uit volle borst mee zong, alles werd vastgelegd, alsof er een nieuwe Zeeuwse sportheld was opgestaan. De 20-jarige, donkere wielrenner uit Goes toonde zijn emotie en be diende zich tegelijk ook van een soort boerenslimheid. „Het over komt me allemaal, na die grap in de Giro, nu wil ik er ook alles uit halen." De Nederlandse titel, gehaald in een sprint met Davy Mertens en Tonny Hoogstrate, die samen de hele wedstrijd hadden beheerst, kan Joannathan na zijn optreden in De Wereld Draait Door weer wat verder helpen. „Ik zou graag bij Mart Smeets komen in de avondetappe. En ik zou op de NOS wel eens als commentator willen optreden tijdens een koers. De jongens die het nu doen zijn goed hoor, maar ik zou zelf wel eens willen kijken hoe ik het zou doen." „Ik heb hem wel gezegd", zei Rein Jan Elenbaas, die Joannathan bege leidt als masseur en adviseur, „dat hij niet helemaal mag doorslaan. Zoals hij zijn racefiets omhoog stak na de overwinning vandaag, zoals hij zijn been omhoog stak, Joannathan Duinkerke had het na afloop druk met de pers te woord staan. dat heeft hij weer van tevoren be dacht. Hij deed Johan Museeuw na toen hij Parijs-Roubaix had ge wonnen." Joannathan blijft ogen schijnlijk met twee benen op de grond staan. „Ik laat me niet gek maken door wat er om me heen gebeurt", zei hij zaterdag. Maar toch is het nogal wat voor de jon gen die drie weken geleden met zijn rood-wit-blauwe trui niet eens als een opvallende renner werd herkend. Op het NK van zaterdag werd nog volop teruggekeken op die dag dat hij in een onbewaakt moment aan sloot in een Girowaaier die in wan deltempo naar de finish in Middel burg reed. Toch waren er ook reac ties die dat afkeuren. Bert van Gils, speaker in 's-Heer Arendskerke, zei: „Ik heb hem gezegd: Joanna than, als het verkeerd was afgelo pen, bijvoorbeeld met een valpar tij door jouw schuld, had je er je hele leven voor moeten betalen." Joannathan heeft: het gedaan in een onbezonnen bui en is er ach teraf niet rouwig om. „Het moet natuurlijk bij die ene keer blij ven", beseft hij. Zijn wereld is er wel door op zijn kop gezet. De ge prolongeerde Nederlands kam pioen huilde zaterdag voor de ca mera's, schreeuwde zijn vreugde uit en gooide zijn nieuwe fietsen in de hekken om met gebalde vuis ten de toeschouwers te bespelen. „Wat een weken heb ik achter de rug", vertelde hij na de huldiging geëmotioneerd. „Ik ben gebeld door tv-zenders, de radio wilde me, ze wilden dat ik een gebouw opende, maar ik moest ook nog trainen, want je moet toch maar even Nederlands kampioen wor den met al die druk op je schou ders. Dat is gelukt en daar ben ik heel blij mee." En nu? Hoe zal het nu verder gaan met z'n carrière en vooral ook zijn tv-optredens? Za terdag werd Joannathan de hele middag gevolgd door een came raploeg en verslaggever van Hol land Sport, dat de reportage van- Joannathan Duinkerke (links) prolongeerde zaterdag zijn Nederlandse titel. avond uitzendt. foto Willem Mieras „Ik heb geluiden gehoord dat ze een real life soap over me willen maken." De gekte kent soms geen grenzen: in Hulst kreeg hij een te lefoon aangeboden, waarmee hij naar Tourbaas Prudhomme kon bellen om te vragen of hij ook in de Touretappe door Zeeland mee mocht rijden. Rein Jan Elenbaas wil ervoor wa ken dat het hoofd van Joannathan door Hans Leber ISTANBUL - Een botsing tussen de Red Bull-coureurs Sebastian Vettel en Mark Webber kostte het Oos tenrijkse team gisteren waarschijn lijk een 1-2-zege tijdens de Grand Prix van Turkije. Een bandentou ché betekende het einde voor Vet tel, koploper Webber moest de McLarens van Lewis Hamilton (winnaar) en Jenson Button (twee de) voor laten gaan. En de broederstrijd beperkte zich niet tot de Red Bulls. Ook de McLarens raakten slaags. Button probeerde teamgenoot Hamilton de loef af te steken. Bij die ma noeuvre, die enkele bochten duur de, ging het bijna wederom mis, maar was het aan de beheersing van beide coureurs te danken dat er geen brokken werden gemaakt. Het circuit van Istanbul Park staat bekend als een snel, dynamisch cir cuit waar inhalen goed mogelijk is, en dat werd gisteren weer eens bewezen. Op alle niveaus werd op scherp geracet, waarbij de teams die al het hele seizoen de snelste rondes rijden (Red Bull Racing en McLaren) blijkbaar geen stalorders uitvaardigden om hun rijders uit de buurt van elkaar te houden. Óf er werd naar dergelijke orders niet geluisterd. Hoe het ook zij, de race liefhebber kwam gisteren vol aan zijn trekken. Bij Red Buil zal het na afloop ech ter niet gezellig zijn geweest. Sebas tian Vettel geldt als een aardige, voorkomende jongeman, maar de laatste weken komt er toch vaak stoom uit zijn oren. Telkens wordt hij dwars gezeten door mechani sche pech, vooral met zijn rem men. Ook zaterdag, toen een zeer snelle laatste kwalificatieronde in het laatste deel werd gestopt door blokkerende voorwielen. Maar gisteren deed Vettel het toch echt zelf. De 22-jarige Duitser zette zijn auto op een snel recht stuk naast Webber. En hoewel daar voor eigenlijk geen ruimte was, stuurde hij naar rechts om weer vol op het schone deel van het as falt terecht te komen. Webber week echter geen centimeter van zijn lijn, waarna de banden van de twee wagens elkaar raakten. Vet- tels band begaf het, koploper Web ber verloor twee plaatsen aan de McLarens van Lewis Hamilton en Jenson Button doordat hij voor een nieuw front naar binnen moest. Vettel was zijn auto nog niet uit of hij draaide rondjes met zijn vinger voor zijn voorhoofd, aangevend dat er sprake was van een geeste lijk defect bij teamgenoot Webber. Maar nadien, reagerend op vragen van verslaggevers, was hij gekal meerd en wilde geen schuldige aanwijzen - zeker zichzelf niet. Webber daarentegen gaf tijdens de persconferentie nadien voorzich tig aan dat Vettel volgens hem „on verwacht" naar rechts stuurde. „Daarna ging alles heel snel. Het waren een paar interessante me ters maar het resultaat ervan was ongewenst." De gebeurtenissen van gisteren de den denken aan 1989 toen Mcla- ren-Honda, net als de Red Buil nu met de Renault-motor, opper machtig was in de Formule 1. De McLaren-coureurs Ayrton Senna en Alain Prost waren echter geen vrienden en crashten samen tij dens de GP van Japan op Suzuku, omdat ze elkaar geen ruimte ga ven. Over animositeit tussen Web ber en Vettel kwam tot dusver niets naar buiten. Maar Red Bull-teambaas Christian Hörner, die tijdens het incident 'aan de kant Mark!' zou hebben ge- ~lï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40